Kto na studia w UK 2011/2012 ?

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 248
tak ;) dostalam sie do BIrmingham;) ale czekam az mi papiery
przesla itp. :).i juz w marcu wyslalam aplikacje na dofinansowanie, juz jedna dostalam, teraz 2 wypelniam ;) ale kazdy co inngo pisze.
Chodzi glownie o dofinansowanie czesnego,top-up fee (ktorego nie trzeba zwrAcaC )
jest ktoś kto wybiera się do Wolverhampton?
Witajcie drodzy forumowicze
Chciałbym się dostać na jakiekolwiek studia w Anglii. Maturę zdawałem tylko na poziomie podstawowym, z angielskiego miałem 90%. Wiecie może czy w Anglii mógłbym się dostać na jakąś uczelnię tylko z podstawową maturą?
Cytat: czeczeniak
Witajcie drodzy forumowicze
Chciałbym się dostać na jakiekolwiek studia w Anglii. Maturę zdawałem tylko na poziomie podstawowym, z angielskiego miałem 90%. Wiecie może czy w Anglii mógłbym się dostać na jakąś uczelnię tylko z podstawową maturą?

To jest na serio czy żartujesz? Chcesz się zaciagać na KILKADZIESIĄT tysięcy złotych po to, żeby studiowac byle co?
W każdym razie jesli na ten rok to i tak już za późno.
czeczeniak
na kazdej stronie Uniwerstytetu jest dokladnie napisane jakie wyniki trzeba miec. Prosze uzyc ta jedna szara komorke ktora masz i poczytaj. Tam tez sa wymagania jez. ang
Siema!!! Ja dostalem sie na Finanse do ABER (unconditional) i do Worcester (uncoditional).
Jest ktos moze kto sie rowniez wybiera do worcester ?
ja mam spory dylemant poniewaz mam dwa uncoditionale i chyba bede musial brac udzial w procesie CLEARING poniewaz mam zamiar stduiowac na Worcester. Rozmawialem juz z nimi i powiedzieli ze bez problemu bede przyjety ale zawsze jakas obawa jest. Jakie uniwersytety jeszcze polecacie w ANGLII? slyszeliscie o jakis w miare ok z normalnymi warunkami przyjecia!?
POZDR.
Marcin!
Cytat: ludlum
Siema!!! Ja dostalem sie na Finanse do ABER (unconditional) i do Worcester (uncoditional).
Jest ktos moze kto sie rowniez wybiera do worcester ?
ja mam spory dylemant poniewaz mam dwa uncoditionale i chyba bede musial brac udzial w procesie CLEARING poniewaz mam zamiar stduiowac na Worcester. Rozmawialem juz z nimi i powiedzieli ze bez problemu bede przyjety ale zawsze jakas obawa jest. Jakie uniwersytety jeszcze polecacie w ANGLII? slyszeliscie o jakis w miare ok z normalnymi warunkami przyjecia!?
POZDR.
Marcin!

eee... jakim cudem masz dwie oferty unconditional i chcesz brać udział w clearingu? clearing jest dla tych, którzy nie dostali żadnej oferty. Ty masz bezwarunkową. więc jak?
unconditional znaczy ze jak wyniki beda ok to przyjma. Zalezy co ktory Uni wymaga. Ale nie dali by unconditional gdyby nie oczekiwali dobrych wynikow.
Dopiero jak sie nie dostaniesz, bedziesz robil 'clearing' gdzie oni ci znajda Uni ktory cie przyjmie z twoimi wynikami.
Hejka

Czy znaleźliścieby chwilkę (ok. 4 minuty) na wypełnienie anonimowej ankiety na temat tego dlaczego zastanawiacie się lub wybraliście studia za granicą? Ankieta potrzebna mi jest do pracy magisterkiej na uczelnie w Danii :)

Tutaj jest link : http://edu.surveygizmo.com/s3/582051/Badanie-do-pracy-magisterkiej

W zamian oferuję porady dotyczące studiów w Anglii (Studiowałam BA Advertising w University of Chester) i Danii (Aarhus University) :-)

Pozdrawiam,
Marta
Cytat: MartaArhus
Hejka

Czy znaleźliścieby chwilkę (ok. 4 minuty) na wypełnienie anonimowej ankiety na temat tego dlaczego zastanawiacie się lub wybraliście studia za granicą? Ankieta potrzebna mi jest do pracy magisterkiej na uczelnie w Danii :)

Tutaj jest link : http://edu.surveygizmo.com/s3/582051/Badanie-do-pracy-magisterkiej

W zamian oferuję porady dotyczące studiów w Anglii (Studiowałam BA Advertising w University of Chester) i Danii (Aarhus University) :-)

Pozdrawiam,
Marta

Kto chciał, to zobaczył Twój temat i wypełnił. Więc może tamten podbijaj zamiast spamować w innych, bo robi się w ten sposób bałagan ;)
A wiec juz wam tlumacze. Jako ze mialem dwie oferty Conditional i ok wyniki z matur w tych przedzialach co chcieli na spokojnie to wyslalem do nich te rezultaty. jako pierwsze w UCAS track zmienilo sie w Moim Insurance choice na unconditional,nastepnego dnia zmienilo sie w moim First Choice na Unconditional.
Jako ze zdecydowalem sie na studiowanie na swoim Insurance choice to musialem napisalac do Uniwerku w Aber ze wycofuje sie ze studiowania u nich. AUTOMATYCZNIE usuneli mnie rowniez z Worcester aczkolwiek wczesniej sie tego spodziewalem poniewaz rozmaiwalme z Worcester o tym. Oni pokierowali mnie jak to zrobic i by napisac do Aber,zrezygnowac i poprzez Opcje CLEARING ponownie zapisac sie do Worcester.
W ten sposob dostalem juz Uncondtional w Worcester i tam rozpoczne studia.
Mniej wiecej zrozumieliscie jak to juz wygladalo??
pzdr
Cytat: ludlum
A wiec juz wam tlumacze. Jako ze mialem dwie oferty Conditional i ok wyniki z matur w tych przedzialach co chcieli na spokojnie to wyslalem do nich te rezultaty. jako pierwsze w UCAS track zmienilo sie w Moim Insurance choice na unconditional,nastepnego dnia zmienilo sie w moim First Choice na Unconditional.
Jako ze zdecydowalem sie na studiowanie na swoim Insurance choice to musialem napisalac do Uniwerku w Aber ze wycofuje sie ze studiowania u nich. AUTOMATYCZNIE usuneli mnie rowniez z Worcester aczkolwiek wczesniej sie tego spodziewalem poniewaz rozmaiwalme z Worcester o tym. Oni pokierowali mnie jak to zrobic i by napisac do Aber,zrezygnowac i poprzez Opcje CLEARING ponownie zapisac sie do Worcester.
W ten sposob dostalem juz Uncondtional w Worcester i tam rozpoczne studia.
Mniej wiecej zrozumieliscie jak to juz wygladalo??
pzdr

A, no to trzeba było tak od razu. Jeśli z Worcester się zgodzili, to w czym problem? Nie słyszałam, żeby uniwersytety rzucały słowa na wiatr, jeśli jesteś z nimi poumawiany to powinno być okej. Tylko nie rozumiem jednego, tego, że kazali Ci aplikowac przez clearing. W clearing są tylko wyszczególnione te kierunki, gdzie zostały jakieś wolne miejsca i niekoniecznie musi być wolne 'Twoje miejsce', na Twoim wybranym kierunku. No chyba, ze jakos Ci uczelnia zapewniła to wolne miejsce konkretne czy cos, ale to musisz do nich pisac, bo wbrew pozorom na tym forum nie ma jasnowidzow :)
Mam dosyć nietypową sytuacje i proszę o pomoc.
Aplikowalam na studia do Aber wszystko w terminie jak trzeba itp.
moje wyniki z matury polak 56% matma 34% angielski roz 71% i podstawa 95% ustny polski i angielski 90% to tez odrazu im wyslalam.
(moja srednia wyszla 67% czyli do 70% niewiele mi brakowalo)
Wszystko robilam przez to biuro brytanki, potem okazalo sie ze pani tam przeoczyla moje podanie i nie zostalam zalogowana do tego UCASA, ale powiedziala zebym sie nie martwila i ze tam pisze do nich maile/dzwoni czy co tam. Caly czas czekalam na to czy sie dostalam wiec zadzwonilam do Aber odrazu i powiedzieli ze nawet mojej aplikacji tam nie maja, potem dzwonilam do pani z brytanki i powiedziala ze sie nie dostalam.
I tu moje pytanie czy jest jakis 2 nabor tam ? czy musze czekać cały rok? wydawalo mi sie ze tu jest jak w polsce ze jak sie nie dostanie to idzie sie na jakas rezerwe czy cos.
edytowany przez el77ven: 15 lip 2011
Cytat: el77ven
Mam dosyć nietypową sytuacje i proszę o pomoc.
Aplikowalam na studia do Aber wszystko w terminie jak trzeba itp.
moje wyniki z matury polak 56% matma 34% angielski roz 71% i podstawa 95% ustny polski i angielski 90% to tez odrazu im wyslalam.
(moja srednia wyszla 67% czyli do 70% niewiele mi brakowalo)
Wszystko robilam przez to biuro brytanki, potem okazalo sie ze pani tam przeoczyla moje podanie i nie zostalam zalogowana do tego UCASA, ale powiedziala zebym sie nie martwila i ze tam pisze do nich maile/dzwoni czy co tam. Caly czas czekalam na to czy sie dostalam wiec zadzwonilam do Aber odrazu i powiedzieli ze nawet mojej aplikacji tam nie maja, potem dzwonilam do pani z brytanki i powiedziala ze sie nie dostalam.
I tu moje pytanie czy jest jakis 2 nabor tam ? czy musze czekać cały rok? wydawalo mi sie ze tu jest jak w polsce ze jak sie nie dostanie to idzie sie na jakas rezerwe czy cos.

Twoja historia powinna być umieszczana na wszelkich forach, jako przestroga, żeby nie korzystać z tych pseudo firm, bo sama byś sobie lepiej poradziła z wypełnianiem formy w ucas. Jeśli oni nie dostarczyli formy (ta firma) do 15 stycznia, to w sumie pozamiatane. Co możesz zrobić, to zażądaj od firmy swojego numeru do UCAS Track i hasła (chyba ze masz) i zobacz na stronie ucas czy Twoja aplikacja w ogóle jest w systemie. Jeśli nie, to masz dwa wyjścia:
- zaczekać do przyszlego roku, poprawić maturę, wypełnić aplikację w UCAS OD NOWA SAMODZIELNIE po czym się normalnie dostać na studia.
- jeśli aplikacji nie ma w UCAS to ją szybko wypełnić, zapłacić i wysłać, a później zobaczyć, gdzie są miejsca na jakim uniwersytecie w Clearing (to jest właśnie ta rezerwa). Tylko problem jest taki, że tych miejsc może być ze dwa lub trzy na cały uni i to jeszcze na kierunku, który Cię nie interesuje
- jeśli aplikacja tam jest i wszystkie dane się zgadzają, to zrobić to co mówiłam z Clearing.

A poza tym możesz zażądać oddania Twoich pieniędzy które zapłaciłaś firmie i odszkodowania, bo zostałaś zwyczajnie oszukana i są naprawdę maluteńkie szanse, że dostaniesz się na uni w tym roku. Jesteś zwyczajnie na straconej pozycji.


LUDZIE. ZROZUMCIE.
Aplikacja w UCAS to nie jest test NASA i spokojnie poradzicie sobie bez pomocy pseudo firm oferujących 'pomoc' (jak ta pomoc wygląda właśnie widzimy). Także dajcie sobie spokój i nie dajcie zarobić oszustom.
Właśnie chcialam sie sama zalogować na UCAS i wpisalam swój email i okazalo sie ze jestem tam zalogowana tylko musialam wszedzie wciskac ze zapomnialam (id loginu i hasla)
mam cos takiego:
The current status of your application is:
You are in Clearing


potem tam jest add clearing choice

Before you refer your application, please ensure that you have contacted the university or college and they have offered you a place on the course.


Once you send your application, you will not be able to change it until the institution has either accepted or declined you. If accepted, you will be firmly committed to that course.


Click ‘yes’ if you have spoken to the university or college and they have verbally offered you a place or ‘no’ to cancel the choice.

i co ja mam najpierw tam zadzownic czy cos?
edytowany przez el77ven: 15 lip 2011
Cytat: el77ven
Właśnie chcialam sie sama zalogować na UCAS i wpisalam swój email i okazalo sie ze jestem tam zalogowana tylko musialam wszedzie wciskac ze zapomnialam (id loginu i hasla)
mam cos takiego:
The current status of your application is:
You are in Clearing


potem tam jest add clearing choice

Before you refer your application, please ensure that you have contacted the university or college and they have offered you a place on the course.


Once you send your application, you will not be able to change it until the institution has either accepted or declined you. If accepted, you will be firmly committed to that course.


Click ‘yes’ if you have spoken to the university or college and they have verbally offered you a place or ‘no’ to cancel the choice.

i co ja mam najpierw tam zadzownic czy cos?

Okej, a co masz w 'choices'?
tylko to :
You are in Clearing
Your Clearing Number for correspondence with the Institutions is (i tu jakis numer)
i jakies rubryczki nie wypelnione
university / college course starting decision your reply updated


Add Clearing choice Reply to offers Payment

nie ogarniam tego ;c
weszlam w add clearing choice


Please read the help text before adding a clearing choice, then check that you have entered all information correctly before confirming your choice. It is important that you have discussed the choice with the university or college before adding it to avoid any unnecessary delay.
Cytat: el77ven
tylko to :
You are in Clearing
Your Clearing Number for correspondence with the Institutions is (i tu jakis numer)
i jakies rubryczki nie wypelnione
university / college course starting decision your reply updated


Add Clearing choice Reply to offers Payment

nie ogarniam tego ;c

ja tez nie. dzwon/pisz do uczelni jak wyglada Twoja sytuacja, podajac Twój UCAS ID . zapytaj, na jaki kierunek moga Cie przyjac.
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 15 lip 2011
Problem tutaj polega na tym ze Uniwersytet NIC nie wie o tym, ze jakas osoba chciala tam isc na studia, bo nie jestes zarejestowana w ich systemie.
Drugie, nigdy jeszcze nie wiadomo czy z twoimi wynikami oni i tak by Cie przyjeli, bo nie dostalas od nich 'conditional' miejsca. To by znaczylo, ze miejsce jest, ale musisz dostac wyniki ktore oni wymagaja.
Ty tego nie masz i do tego NIGDY nie dyskutowalas z nikim z Uczelni na ktory kierunek/faculty chcialabys isc.
Ucas Ci nic nie pomoze, bo jak narazie to niemasz miejsca w zadnym Uni. Ucas jest po to zeby szukac miejsc dla studentow ktorzy nie dostali sie na wybrany kierunek/Uni dlatego ze nie osiagneli wymaganych stopni. Nie wiem czy oni moga cos tutaj zrobic.

I ta historia Cie powinna cos nauczyc w zyciu.
Dlaczego do chol jasnej myslalas ze jakies kiepskie biuro, ktore ewidentnie nie dba o ludzi zalatwi Ci miejsce na Uni?
Czy naprawde jestes juz taka bazgrota ktora nie wie jak sie wypelnia druku/formy w jez. ang?
Bo jak tak, to kiepsko bedzisz sobie rady dawala na studiach.
Tyle ode mnie.
Oliwkowa-oliwka ma racje, ale duzo osob na takie cholerno kiepskie firmy sie nabieraja i wtedy moga sie tylko odnosic do swojego Boga, bo niema sposobu zeby im w jakis sposob to wszystko odkrecic i cofnac.
Przegapilas i tyle - musisz sie starac na przyszly rok.
Dużo osób przez to biuro składało, więc nie widziałam przeszkod zebym i ja tam złożyła. Poprostu wolałam żeby zrobił to ktoś kto ma w tym doświadczenie i ja zyskałam troche czasu bo klasa maturalna nie była lajtowa dla mnie. No ale trudno jakos sie przyzwyczailam ze zawsze tylko w moim przypadku sie wszystko wali :P hah moze tak mialo byc ;d
Cytat: terri
Problem tutaj polega na tym ze Uniwersytet NIC nie wie o tym, ze jakas osoba chciala tam isc na studia, bo nie jestes zarejestowana w ich systemie.
Drugie, nigdy jeszcze nie wiadomo czy z twoimi wynikami oni i tak by Cie przyjeli, bo nie dostalas od nich 'conditional' miejsca. To by znaczylo, ze miejsce jest, ale musisz dostac wyniki ktore oni wymagaja.
Ty tego nie masz i do tego NIGDY nie dyskutowalas z nikim z Uczelni na ktory kierunek/faculty chcialabys isc.
Ucas Ci nic nie pomoze, bo jak narazie to niemasz miejsca w zadnym Uni. Ucas jest po to zeby szukac miejsc dla studentow ktorzy nie dostali sie na wybrany kierunek/Uni dlatego ze nie osiagneli wymaganych stopni. Nie wiem czy oni moga cos tutaj zrobic.

I ta historia Cie powinna cos nauczyc w zyciu.
Dlaczego do chol jasnej myslalas ze jakies kiepskie biuro, ktore ewidentnie nie dba o ludzi zalatwi Ci miejsce na Uni?
Czy naprawde jestes juz taka bazgrota ktora nie wie jak sie wypelnia druku/formy w jez. ang?
Bo jak tak, to kiepsko bedzisz sobie rady dawala na studiach.
Tyle ode mnie.
Oliwkowa-oliwka ma racje, ale duzo osob na takie cholerno kiepskie firmy sie nabieraja i wtedy moga sie tylko odnosic do swojego Boga, bo niema sposobu zeby im w jakis sposob to wszystko odkrecic i cofnac.
Przegapilas i tyle - musisz sie starac na przyszly rok.

Terri, tylko ze z tego co napisała el77ven wynika, ze jednak w systemie jest (?) i ze jest zakwalifikowana do Clearing (?) ale ze sie juz nie dostała(?)
szczerze to ja nic z tego nie rozumiem, bo jeśli jesteś w Clearing, to znaczy, ze jakas oferte czy jakakolwiek odpowiedz od uczelni powinnas byla dostac.
Piszesz, ze pani nie wysłała podania - a pozniej, ze jednak jestes w systemie. Wiec o co tu chodzi? Jesli pani nie wysłała Twojej aplikacji w styczniu, to moze faktycznie jestes w Clearing z marszu. I zadne dzwonienie przez ta paniusie do Aber kompletnie nic nie da, bo Uni nie załatwiają takich sprawch przez telefon na zasadzie 'zapomniałam klientce wysłać aplikacje, ale ja przyjmijcie'.
Zadzwon do tej firmy i zazadaj zwrotu kosztow. Za ta aplikacje i za przyszłoroczną, bo bedziesz musiała zapłacić za kolejną. Ile im zapłaciłaś?
Cytat: el77ven
Dużo osób przez to biuro składało, więc nie widziałam przeszkod zebym i ja tam złożyła. Poprostu wolałam żeby zrobił to ktoś kto ma w tym doświadczenie i ja zyskałam troche czasu bo klasa maturalna nie była lajtowa dla mnie. No ale trudno jakos sie przyzwyczailam ze zawsze tylko w moim przypadku sie wszystko wali :P hah moze tak mialo byc ;d

jedyne co zyskałaś, to rok w plecy... A aplikacja nie zajmuje wiecej niz kilka wieczorw na spokojnie tak naprawde. I zadne doswiadczenie nie jest potrzebne do wpisania swoich danych osobowych i ocen z liceum. Dobrze, nie ma co sie uzalac. Ile osob przez biuro składało? Rozmawiałaś z nimi? Czy tylko czytałaś wspaniałe opinie na stronie (ktore zapewne i tak były pisane przez pracownikow a nie klientow)? Ile z tych osob miało taki problem, a ile sie dostało bez problemu? Zadaj zwrotu kosztow, bo takie firmy na tym wlasnie zeruja.
I jeszcze takie pytanie: kto dał Ci referencje zeby ta firma je przysłała. pisałas Personal Statement?
Boże, co to za firma, która pisze, że podanie MOŻNA JUŻ składać przed uzyskaniem wynikow z matury!! Po takim komunikacie ze strony od razu widac, ze to szemrane towarzystwo. Ciekawe, ile ludzi sie nabrało...
No bo ja dzwonie tam do Aber i kaza mi podać swoj nr ID- ja mowie ze nie znam bo tam ktos inny zalatwia, to podaj nazwisko-to ja tam literuje i wtedy powiedziala ze nikogo takiego tam nie ma.
Dopiero potem sprawdziłam, że jednak mnie tam zalogowali.
Nic nie płaciłam bo:
"Firma Brytanka jako oficjalny przedstawiciel Uniwersytetu Aberystwyth nieodpłatnie pomaga w organizacji wyjazdów na studia na tą uczelnię. Cały proces aplikacji na studia i związanych z nim formalnościami odbywa się za pomocą internetu,"
No pisałam wszystko personal statment i te referencje mialam od nauczycielki, nie wiem ile osob dokladnie skladalo ja znam moze z 3
Cytat: el77ven
No bo ja dzwonie tam do Aber i kaza mi podać swoj nr ID- ja mowie ze nie znam bo tam ktos inny zalatwia, to podaj nazwisko-to ja tam literuje i wtedy powiedziala ze nikogo takiego tam nie ma.
Dopiero potem sprawdziłam, że jednak mnie tam zalogowali.
Nic nie płaciłam bo:
"Firma Brytanka jako oficjalny przedstawiciel Uniwersytetu Aberystwyth nieodpłatnie pomaga w organizacji wyjazdów na studia na tą uczelnię. Cały proces aplikacji na studia i związanych z nim formalnościami odbywa się za pomocą internetu,"

To chociaż tyle. Zadzwon jutro na uni i powiedz jaki masz numer ID i niech zajrza w czasie rozmowy w Twoja aplikacje i powiedza Ci co dalej.
Usługi:
wypełnianie formularzy aplikacyjnych na studia przez UCAS
pomoc w wypełnianiu formularzy o stypendia i pożyczki
kontaktowanie z osobami poszukującymi pary do podróży
rezerwacja niedrogich pokoi w sektorze prywatnym (w miarę dostępności)
udzielanie informacji w zakresie:
kosztów
podróży
zakwaterowania (akademik czy stancja?)
szukania pracy w Aberystwyth
zakładania kont bankowych
telefonii komórkowej
konsultacje z rodzicami i studentami w trakcie trwania studiów (pomoc w miarę możliwości w trudnych/nieprzewidzianych sytuacjach i dodatkowych formalnościach)

widzicie wszystko podane pod nos :P
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: el77ven
No bo ja dzwonie tam do Aber i kaza mi podać swoj nr ID- ja mowie ze nie znam bo tam ktos inny zalatwia, to podaj nazwisko-to ja tam literuje i wtedy powiedziala ze nikogo takiego tam nie ma.
Dopiero potem sprawdziłam, że jednak mnie tam zalogowali.
Nic nie płaciłam bo:
"Firma Brytanka jako oficjalny przedstawiciel Uniwersytetu Aberystwyth nieodpłatnie pomaga w organizacji wyjazdów na studia na tą uczelnię. Cały proces aplikacji na studia i związanych z nim formalnościami odbywa się za pomocą internetu,"

To chociaż tyle. Zadzwon jutro na uni i powiedz jaki masz numer ID i niech zajrza w czasie rozmowy w Twoja aplikacje i powiedza Ci co dalej.


No wyslalam email na razie potem zadzwonie ;)
edytowany przez el77ven: 15 lip 2011
"I regret to inform you that Aberystwyth University is unable to accept any
further applications for entry in September 2011 and will not be in
Clearing this year. We will be happy to consider your new UCAS
application in the autumn for entry in September 2012."

życie...
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 248

« 

Pomoc językowa