Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

721-748 z 748
| następna
Parę lat temu chodziłem do tej szkoły na angielski żeby zrobić certyfikat bo potrzebowałem w pracy. Kurs był spoko, mili ludzie, z zaangażowaniem do swojej pracy, aż się chciało chodzić bo zajęcia były ciekawe, dużo się mowiło, to duży atut tej szkoły, że rzeczywiśćie uczy mówienia, komunikacji, to mi się przydaje na co dzień. Teraz myślę o kursie z rosyjskiego, wiem że niedawno się połączyli z empikiem.
Ja wybieram to co już dobrze sprawdziłam. Po 6 miesiącach przerwy wracam do English For You na kurs wakacyjny. Wracam do tej szkoły z następujących powodów. Po pierwsze według mnie metoda nauki jest bardzo dobra, jak dla mnie okazała się najlepsza - system dualny. Dzięki połowie zajęć prowadzonych przez native speakera udało mi się znacząco poprawić płynność mówienia, potrafię dużo lepiej wykorzystać słownictwo i poznane zwroty w konwersacjach. Ważne, że native speakers bardzo się angażują w swoją pracę motywując do dyskusji. Zawsze poprawiane i wyłapywane są błędy. Miałam także bardzo fajną polską lektorkę od teorii. Ania potrafiła jak mało kto wytłumaczyć zawiłości angielskiej gramatyki przygotowując nas do rozmów z native speakers. Druga sprawa to plusem szkoły są dodatkowe konwersacje - bardzo ciekawe dyskusje o bieżących sprawach. Można wówczas poznać sporo ciekawostek z różnych stron świata. Bardzo Ważne, że placówka oferuje kameralne grupki max 5-6 osób. Jak dla mnie English For You to dobra i sprawdzona szkoła z długim rodowodem zajmująca wysokie pozycje w rankingach.
Z innej beczki. Jaka jest dobra szkoła oferująca kursy w krajach anglojęzycznych. Myślę, że za jakiś czas wyjadę na taki kurs???
Podobała mi się strona https://enguide.pl/warsaw/courses, która zbierała informacje o 101 szkołach angielskich w Warszawie. Oraz wiele interesujących artykułów na temat nauki języka angielskiego.
Fajnie brzmi 101 szkół, jak dalmatyńczyków:))
tez uważam, że obozy językowe Angielska Wioska są naprawdę efektywne i warto wyjechać na te kilka dni z nimi - pomagają przełamać bariery językowe, polecam
Która szkoła on line, czas pomyśleć
Bardzo fajnie zorganizowali kursy online w English For You. Bardzo się postarali. Lektorzy bardzo przygotowani do zajęć zarówno polscy i native speakers. Potrafią fajnie się poruszać na platformie. Ogólnie wynoszę z zajęć tak samo dużo jak ze stacjonarnych dotychczas. Szkoła stanęła na wysokości zadania. Widać, że bardzo zależy im na słuchaczach, gdyż cały czas oferują wsparcie techniczne. Jak ktoś ma problem może liczyć na pomoc. Polecam English For You zarówno w opcji online i stacjonarnie.
Widać, że niektóre szkoły wracają też stacjonarnie od nowego semestru
Jak ktoś szuka dla siebie szkoły to podsyłam link do rankingu szkół stacjonarnych/online. Dodatkowe fajna wskazówka aby wybrać coś dla siebie- https://jezykowaszkola.pl/
Muszę przyznać, że dotychczasowe szkoły tylko online maje problem, każda szkoła jest teraz online lub prawie każda
Dokładnie jest jak piszesz. Nawet jak Covid się skończy szkoły stacjonarne, który nigdy nie uczyły online pozostawią zajęcia online jako dodatkową ofertę rozszerzając mozliwości.
Jestem już na kolejnym kursie w English For You. Z wiadomych powodów teraz w opcji online. Bardzo fajnie im to działa. Muszę przyznać, że komunikacja z lektorami jest bardzo dobra. Osobiście wolę zajęcia stacjonarne, ale przekonałem się także do formy zdalnej. Zajęcia są dobrze przygotowane. Polscy lektorzy udostępniają materiały na platformie. Jest łatwiej, nie latają wszędzie kartki papieru. Można sobie ściągnąć z platformy co trzeba i zachować na przyszłość. Zajęcia ze słuchu wyglądają nawet lepiej niż w realu, gdyż każdy ma słuchawki i bardzo dobrze słychać. Nie ma znaczenia odległość od odtwarzacza. Konwersacje z native speakerem przebiegają także bez zarzutów. Rozmawiamy o różnych tematach wcześniej przygotowanych przez lektora polskiego i wygląda tak samo dobrze jak w kursach stacjonarnych. Widać, że English For You trzyma wysoką jakość także w formie online.
Jeśli zastanawiacie się jaka szkołę angielskiego wybrać dla dziecka, od siebie polecam zastanowić sie nad zapisaniem malucha do szkoły podstawowej, w ktorej nauka prowadzona jest w języku angielskim Dzięki temu dziecko bardzo szybko załapie język, poza tym w stopniu bardziej rozumnym niż w przypadku standardowej nauki
W Warszawie polecam Thames British school, obecnie do szkoły podstawowej uczęszcza tam moja corka, pewnie przejdzie potem do liceum. Grupy uczniów są niewielkie, jest tam również wiele zajęć pozalekcyjnych. Jasne, ze trzeba płacić czesne, jednak nie musze wydawać pieniedzy na korki (które często w przypadku szkoł państwowych są obowiazkowe).
Co proponujecie w kwestii Legal English ??
Spokojnie samemu można poduczyć się języka specjalistycznego. Trzeba tylko być na odpowiednim poziomie języka ogólnego
Cytat: kingi09
Co proponujecie w kwestii Legal English ??

Dla mnie ksiazka o English law czy cos podobnego bylaby dobra pomoca.
Cytat: terri
Cytat: kingi09
Co proponujecie w kwestii Legal English ??

Dla mnie ksiazka o English law czy cos podobnego bylaby dobra pomoca.

Jakaś konkretna jest do polecenia?
Kiedyś brałem kurs prawa, który obejmował właściwie wszystkie jego główne aspekty, a najbardziej skupiał się na prawie biznesowym. Podręcznik wyjaśniał zagadnienia prawa i różnorakich terminów prawnych. Takie książki zwykle kosztują sporo ($100-$200)-ale starsze edycje, które nadal w 99%+ są aktualne, można często za przysłowiowe grosze kupić w antykwariatach. Wiem, że są też dostępne online.

Niedawno też kupiłem świetną książkę, zawierającą bardzo dużo łacińskich terminów prawnych i ich definicji. Naprawdę z przyjemnością czytam!
To sporo jak za książkę do nauki języka
Co proponujecie w okolicach Piaseczna ???
Proponuję jednak w Warszawie. Większa konkurencja i wyższy poziom szkół
Cytat: car321
Proponuję jednak w Warszawie. Większa konkurencja i wyższy poziom szkół

Tylko dla niektórych dojazd się liczy
Czy według Was warto uczyć się w wakacje na kursie bardzo intensywnym, czy nie za dużo w tak krótkim czasie...
Callan. Kiedyś bardzo modny. Dziś trochę zapomniany- plusy/minusy
Cytat: fonk11
Bardzo fajnie zorganizowali kursy online w English For You. Bardzo się postarali. Lektorzy bardzo przygotowani do zajęć zarówno polscy i native speakers. Potrafią fajnie się poruszać na platformie. Ogólnie wynoszę z zajęć tak samo dużo jak ze stacjonarnych dotychczas. Szkoła stanęła na wysokości zadania. Widać, że bardzo zależy im na słuchaczach, gdyż cały czas oferują wsparcie techniczne. Jak ktoś ma problem może liczyć na pomoc. Polecam English For You zarówno w opcji online i stacjonarnie.

Tak były to dość dziwne czasy i szkoły potrafiły przestawić się na tryb zdalny. Obecnie znowu uczę się w English For You, ale znowu stacjonarnie. Jednak taki tryb mi bardziej odpowiada. Mam fajną dobraną grupę wiekiem i poziomem. Lektorzy jak zwykle w tej szkole kompetentni i dobrze zorganizowani. Bardzo dobry native speaker z Londynu świetnie rozkręca konwersacje. Mają też dalej opcję online, ale wolę kontakt bezpośredni. Zresztą obecnie prawie wszystkie szkoły, które były tylko stacjonarnie oferują zajęcia zdalne. Dzięki temu bardzo poszedł w górę poziom lekcji zdalnych, gdyż dołączyło do tego trybu wiele bardzo dobrych szkół. Oprócz mojej English For You np. Angloschool, ANY, Archiblad i wiele innych placówek wyższej półki
edytowany przez Wilderness: 04 paź 2023
Jakieś postanowienia noworoczne w kwestii nauki języka
Cytat: kingi09
Jakieś postanowienia noworoczne w kwestii nauki języka

Co rok i takie same
721-748 z 748
| następna

 »

Studia językowe