Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

1-30 z 748
poprzednia |
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.
Cytat: 1kate122
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.


Szkoła to lokalizacja, cena, materiały, godziny zajęć ALE o skuteczności nauczania decyduje LEKTOR.

Profi lingua jest w miarę tania, ale zależy na jakiego lektora trafisz odradzam Mariusza Mireckiego, polecam Egona Damiena (Warszawa Centrum).

Archibald jest drogi i przereklamowany, show a nie nauka.

English for you to nie szkoła tylko pośrednik między uczniami i korepetytorami, mogą dojeżdżać do domu/pracy - zależy wszystko od lektora.
Moje zdanie trochę jest zbieżne z tym co pisze Dario, ale też trochę się różni. Przede wszystkim zdecydowanie liczy się lektor i można spróbowac zoragnizowac ranking lektorów nieazleznie od szkoły w której pracują.
Nie zgodzę się z opnią na temat Archibalda, oczywiscie jest to dość droga szkoła, ale istnieje długo na rynku generalnie oferując zajecia z małych grupkach. Mają nadzór metodyczny wiem to z doświadczenia i kontrolują pracę lektorów. Ogólnie jestem na tak.
Jeżeli natomiast chodzi o English for You to jak najbardziej jest to szkoła i to od kilkunastu już lat W ich ofercie nawet nie ma zajęć wyjazdówych. Chodziłem do ich siedziby przy Grochowskiej , fajnie wyposażone sale, a przede wszystkim zajecia w systemie dualnym, polski lektor od grmatyki Native od mówieniai plus warsztaty. Miła atmosfera, małe grupy więc English For You też na plus, zwałaszcza,ze cena spoko. Profi też nie jest zła, chodziła tam koleżanka,bardzo podszkoliła gramatykę i kontynuje tam naukę
British Council to masakra! nie wiem jak bylo w 2007 ale teraz to jest po prostu porazka!!!

mega duzo osob w grupie, opierdalanie sie na zajeciach.... i czasami sie zdarza ze lektor jest polakiem!

NIE POLECAM!

najepiej poszukac sobie dobrego nauczyciela i uczyc sie prywatnie bo w british council tempo zajecia jest żółwie!

poza tym ceny;/// 25[tel]no blagam... za co?
Ozywiscie wiele zależy od naszych oczekiwań i obietnic jakie złożyła nam konkretna szkoła językowa. Jeżeli chodzi o profi ligua osobiśce trafiłem jakiś czas temu na fajną lektokę z dobrym podejściem Eweline Bigde, potrafiła dobrze omówić wszelakie zakamarki gramtyki. Wiem, że długo pracuje dla tej szkoły. Grupa też była dobrze dobrana poziomem i wiekiem.Obecnie jestem na kursie B2 w English For You, jestem zadowolony z ich systemu nauczania, gdyż każde zagadnienie wprowadzane jest przez polskiego lektora, a następnie rozwijane w konwersacjach z Nativem, małe są grupki i bardzo wartościowe warsztaty z różnymi Nativami w klubie dyskusyjnym. Dobra sprawa dla ludzi chcących rozwiąć sie w komunikacji.
Cytat: koczkodan5
Ozywiscie wiele zależy od naszych oczekiwań i obietnic jakie złożyła nam konkretna szkoła językowa. Jeżeli chodzi o profi ligua osobiśce trafiłem jakiś czas temu na fajną lektokę z dobrym podejściem Eweline Bigde, potrafiła dobrze omówić wszelakie zakamarki gramtyki. Wiem, że długo pracuje dla tej szkoły. Grupa też była dobrze dobrana poziomem i wiekiem.Obecnie jestem na kursie B2 w English For You, jestem zadowolony z ich systemu nauczania, gdyż każde zagadnienie wprowadzane jest przez polskiego lektora, a następnie rozwijane w konwersacjach z Nativem, małe są grupki i bardzo wartościowe warsztaty z różnymi Nativami w klubie dyskusyjnym. Dobra sprawa dla ludzi chcących rozwiąć sie w komunikacji.

Niestety czasami nasze oczekiwania przewyższają nasze możliwości, ludzie oczekują cudów zapominając, że nauka jest procesem długofalowym
Jednak liczy się podejęcie lektora
dobry lektor + własna motywacja = sukces
Cytat: fonk11
dobry lektor + własna motywacja = sukces

Zgoda
Czasami niestety zapał się szybko wyczerpuje
Polecam szkołę Manhattan - uczę sie już tam drugi rok, nie reklamują się-reklamują ją głównie uczniowie;) i są małą, niezbyt znaną szkołą, a lekcje są świetne, lektorzy bardzo zaangażowani i sympatyczna atmosfera, dodatkowo w umowie mam zastrzezone, że grupy mogą być tylko do 5 osób, dzieki temu na każdej lekcji każdy ma okazje naprawdę dużo mówić, co jest niespotykane w innych szkołach. Szkoła miesci się w biurowcu na rogu miedzianej i pańskiej.
Każdy wybiera dla siebie miejsce trochę według innych kryteriów
Zawsz warto sugerować się opiniami i oczywiście jakimiś rankingami, oczywiście wszystko to należy jeszcze samemu dokładnie przemyśleć, gdyż rankingi rankingami , a życie zyciem.
Tak czy inaczej możecie tu sobie zajrzeć.

www.speak-point.pl
Ps
Ja akurat w Krakowie polecam szkołe Lincoln
Dobry ranking nie jest zły
A jakie kryterium przy wyborze rankingu
Tu już idziemy za daleko, jeżeli ludzie mogą głosować , wybierać to możemy brac topod uwagę
Miałem kontakt w Warszawie z trzema szkołami, zdecydowanie polecam citischool, mieli kiedyś bardzo przytulny lokalik na warszawskim Gocławiu, zajęcia miały bardzo kameralny przebieg i dużo zyskałem przygotowując się do egzaminu maturalnego, zajęcia dobrze przygotowane.Dawali lekcje pokazowe. Potem gdy punkt zlikwidowali trafiłem do English For You, miałem 5 osobową grupkę fajnie zgraną. Poziom dobrze dobrany i rzeczywiście konwersacje dynamicznie prowadzone przez Chrisa, entuzjastycznego Nativa, polska lektorka ogarnęła moje tryby warunkowe.Generalnie ssystem z dwoma lektorami prowdzącymi jedną grupkę bardzo na plus. Problemem natomiast był brak klimatyzacji w ciepłych miesiącach, jednak po kilku interwencjach w sekretariacie udało się coś zdziałać. Są nichętni do lekcji próbnych, twierdzą że działają wiele lat. Jednak jak się postawisz to się ugną, choć niechętnie. Chodziłem jeszcze do New York-New York. Właścicelka sam prowadziła zajęcia pochodziła z USA, byłem także zadowolony, mieli sporo zadowolonych z usług
Jak widać można być zadowolonym równocześnie z kilku szkół
Cytat: fonk11
Jak widać można być zadowolonym równocześnie z kilku szkół

Oczywiście, ze tak
Czy mniejsze szkoły od WSc, English For You, Archibalda, Profi Lingua, British Council itd mają jakieś szanse na rynku ???
Cytat: pafcio11
Czy mniejsze szkoły od WSc, English For You, Archibalda, Profi Lingua, British Council itd mają jakieś szanse na rynku ???

Oczywiście, że tak, ale wszystkie wymienione tutaj działają już bardzo długo na rynku, więc mają swoją wyrobioną renome, nie zbankrutują. Nowe szkoły mogą działać w oparciu o kameralną atmosferę i to może być plusem, jednak obiektywnie ryzyko, ze grupy się nie zbiorą sa duże
Właśnie to ryzyko sprawia, że ludzie nie dają szans mniejszym, ale z drugiej strony człowiek chce mieć pewność,że kurs wystartuje
Cytat: pafcio11
Właśnie to ryzyko sprawia, że ludzie nie dają szans mniejszym, ale z drugiej strony człowiek chce mieć pewność,że kurs wystartuje

Mam znajomą która nacieła się w ten sposób
Cytat: pafcio11
Czy mniejsze szkoły od WSc, English For You, Archibalda, Profi Lingua, British Council itd mają jakieś szanse na rynku ???

Rynek zweryfikuje, ale niestety raczej nie
Cytat: pafcio11
Czy mniejsze szkoły od WSc, English For You, Archibalda, Profi Lingua, British Council itd mają jakieś szanse na rynku ???

Z tego co mi wiadomo wszystkie wymienione szkoły zostały założone jescze w latach dziewięćdziesiątych, a British Counil jescze wcześniej. Dlatego też placówki te budzą zaufanie, które wyrabia się latami. Każda szkoła ma oczywiście swoje lepsze i gorsze strony, ale fakt tak długiego istnienia na rynku budzi zaufanie. Osobiście wiele lat temu korzysałem z Archablda, trzeba przyznać , że jest bardzo profesjonalna to szkoła z dobrą kadrą. Moja dziewczyna natomiast chodzi obecnie do English for You, bedąc ostatnio na wakacjach na Cyprze widzę , ze zancznie polepszyła się w rozmowie, Nativi z tej szkole zmuszją ją do mówienia. Profi Lingua organizowała kurs angielskiego w mojej firmie, nie chodziłem ,ale inni bardzo zadowoleni byli z lektorki.
Możesz śmiało się zapisać do każej, o której na forum nie piszą ;)

Na tego typu forach pisze się o 2 typach szkół:

1. tych gdzie są kłopoty (mobile english, felberg, polanglo itd)
2. tych które są reklamowane przez samych pracowników/włascicieli

Śledząc ten wątek od razu widać, że punkt 2 ma się dobrze.
edytowany przez trodat: 12 lip 2012
Tak pisałem korzystałem z Archibalda, i co nie można napisać, ze mi się podobało
Cytat: krajek3
Zawsz warto sugerować się opiniami i oczywiście jakimiś rankingami, oczywiście wszystko to należy jeszcze samemu dokładnie przemyśleć, gdyż rankingi rankingami , a życie zyciem.
Tak czy inaczej możecie tu sobie zajrzeć.

www.speak-point.pl
Ps
Ja akurat w Krakowie polecam szkołe Lincoln

Mam perwien dystns dowszelakich rankingów, alemoże być to zdecydowanie pomocne narzędzie przy wyborze szkoły językowej.
Niestety rankingi mają jedną podstawową wadę - nie oceniają rzeczy najbardziej istotnej, a więc procesu i jakości nauczania. Aby to robić, potrzebny byłby sztab metodyków i MIESIĄCE potrzebne na przebadanie dziesiątek szkół.

W tej formie w jakiej rankingi były publikowane (vide ranking Newsweeka czy Dlaczego), przypominają ocenę restauracji bez skosztowania posiłków.

Nic dziwnego że Newsweek, po zaliczeniu kilku spektakularnych wpadek, ostatecznie się z robienia rankingu wycofał.

Znacznie rozsądniejsze jest zdanie się na doświadczenie i inspekcje prowadzone przez organizacje zajmujące się promocją jakości w nauczaniu języków obcych, takie jak EAQUALS czy PASE.

Jeżeli szkoła ma taki certyfikat (albo nawet oba razem) to wiadomo że jest to na pewno szkoła wszechstronnie sprawdzona, zarówno pod kątem kadry, programów nauczania i obowiązujących procedur, a więc i ryzyko 'wpadki' będzie tu wielokrotnie mniejsze.
Cytat: folkisss
Cytat: krajek3
Zawsz warto sugerować się opiniami i oczywiście jakimiś rankingami, oczywiście wszystko to należy jeszcze samemu dokładnie przemyśleć, gdyż rankingi rankingami , a życie zyciem.
Tak czy inaczej możecie tu sobie zajrzeć.

www.speak-point.pl
Ps
Ja akurat w Krakowie polecam szkołe Lincoln

Mam perwien dystns dowszelakich rankingów, alemoże być to zdecydowanie pomocne narzędzie przy wyborze szkoły językowej.

Tak czy inaczej ranking może trochę podpowiedzieć, ale zawsze wybór szkoły to troszkę loteria, gdyż każdy ma swoje oczekiwania, trochę inne.
1-30 z 748
poprzednia |

 »

Studia językowe