Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

391-420 z 748
Cytat:
Sheenaa
17 sty 2013
Witaj,
Wiele lat, już od podstawówki zawsze uczyłam się dodatkowo angielskiego w różnych szkołach. Efekt był zawsze taki sam: lata nauki, niewielkie postępy. Nie zawsze nauczyciele byli beznadziejni, ale brakowało "bata", dyscypliny. Każdy robił, co chciał, byle płacił. W końcu poleciły mi szkołę językową moje koleżanki, do której one same uczęszczały z b. dobrym skutkiem. W tej chwili trzy z nich są już po kierunkach filologicznych:) Mowa o niszowej (niereklamowanej, tak jak inne sieciówki) szkole Jeziorskiego znajdującej się na Żoliborzu - na Żeromskiego. Istnieją już z dobre 20 lat na rynku, uczą angielskiego metodą bezpodręcznikową, jest b. duża dyscyplina, częste testy, powtarzanie zwrotów do znudzenia. Żeby utrzymać się w grupie naprawdę trzeba b. mało opuszczać zajęć i duuużo się uczyć. Ale są efekty! Teraz jestem na kursie przygotowującym do CAE, jest b. intensywnie, ale czuje się zmotywowana i dobrze przygotowana. Nie znam osoby, która po tej szkole nie poradziłaby sobie na egzaminach certyfikatowych.. Ja polecam w każdym razie

Na czym dokładnie polega taka metoda bezpodręcznikowa, każdy kurs musi mieć jakiś program. Wykorzystywaliście jakieś dodatkowe materiały i jak można się przygotować do CAE bez książki ??? Zresztą może to i fajna opcja niech ktoś się wypowie w tej sprawie???
jeśli zależy komuś na na otwarciu sie na język przełamaniu w mowie to polecam wybrać sie na jakiś kurs konwersacyjny. swojego czasu chodziłam na taki do długiego jezyka i bardzo sobie chwale te szkołę oraz tego typu zajęcia.
Cytat: koczkodan5
On line, jak robić testy i pogadać w grupie ??? Ja wolę bardziej klasyczny kontakt face to face

Masz racje, że klasyczny kontakt jest lepszy, ale czasem jak musisz oszczędnie gospodarować czasem, to nie jest złe wyjście, także na grupowe zajęcia. Zajrzyj np. do empik school do zakładki z zajęciami online.
W końcu lepsza nawet taka nauka niż żadna.
Cytat:
W końcu lepsza nawet taka nauka niż żadna.

Oczywiście lepszy rydz nisz nic
Po może ja też podzielę się swoimi spostrzeżeniami... W połowie zeszłego roku również zaczęłam szukać miejsca, w którym mogłabym podszlifować angielski. Również zakładałam tematy na kilku forach, szukałam opinii, przeglądałam rankingi. Był tylko jeden problem - moja praca. Bywają takie dni, że spędzam w biurze 11 czy 12 godzin, więc nie za bardzo wyobrażałam sobie to, że będę miała czas na to, żeby jeszcze ogarnąć tą kwestię. Kiedyś błądziłam po Facebooku i natknęłam się zlajkowany przez znajomego fanpage szkoły Nauka u Ciebie. Podpytałam się o co chodzi, zapoznałam się ze stroną i zadzwoniłam. Kilka tygodni rozpoczęłam pierwsze lekcje. Kontynuuje je do tej pory. Jestem bardzo zadowolona bo nauczanie jest indywidualnie dopasowane do moich potrzeb, a co najważniejsze spotykam się z przydzielonym lektorem tam gdzie jest mi to na rękę. Polecam sprawdzić...
... czyli co lektor uczy cię w domu, czyli rodzaj korepetycji
Mi Speak up pasował, też mam zajęcia w różnych godzinach ale byli pod tym względem bardzo elastyczni i dało się wszystko pogodzić
Na czym polega ta elastyczność
Cytat:
Po może ja też podzielę się swoimi spostrzeżeniami... W połowie zeszłego roku również zaczęłam szukać miejsca, w którym mogłabym podszlifować angielski. Również zakładałam tematy na kilku forach, szukałam opinii, przeglądałam rankingi. Był tylko jeden problem - moja praca. Bywają takie dni, że spędzam w biurze 11 czy 12 godzin, więc nie za bardzo wyobrażałam sobie to, że będę miała czas na to, żeby jeszcze ogarnąć tą kwestię. Kiedyś błądziłam po Facebooku i natknęłam się zlajkowany przez znajomego fanpage szkoły Nauka u Ciebie. Podpytałam się o co chodzi, zapoznałam się ze stroną i zadzwoniłam. Kilka tygodni rozpoczęłam pierwsze lekcje. Kontynuuje je do tej pory. Jestem bardzo zadowolona bo nauczanie jest indywidualnie dopasowane do moich potrzeb, a co najważniejsze spotykam się z przydzielonym lektorem tam gdzie jest mi to na rękę. Polecam sprawdzić...

Na jakim byłaś poziomie, czy może przygowuja do egzaminów
Cytat:
Propozycji w Warszawie jest sporo, według mnie ze 100 szkół jest kilka które warto brać pod uwagę. Z mojego doświadczenia rzeczywiście w English For You kursy opierają się w dużej części na praktycznych konwersacjach z nativami co pomaga otworzyć się na język.

To fakt w Warszawie wybór jest ogromny i to sprawia, że generalnie jakość placówek idzie w górę - oczywiste prawo konkurencji. Z doświadczenia muszę potwierdzić, że rzeczywiście w tej grupie wysoką pozycję od lat ma właśnie szkoła English for you. Placówka zajmuje się jedynie angielskim i oferuje zajęcia w kameralnych dobrze dobranych grupach. Jest odpowiedni podział pracy między lekcjami prowadzonymi przez lektora polskiego i sprawami konwersacyjnymi z Brytyjczykami i Amerykanami. Można spokojnie także przygotować się do certyfikatu, gdyż wiadomo że dużo punktów jest za speaking
Cytat:
Z tego co mi wiadomo wszystkie wymienione szkoły zostały założone jescze w latach dziewięćdziesiątych, a British Counil jescze wcześniej. Dlatego też placówki te budzą zaufanie, które wyrabia się latami. Każda szkoła ma oczywiście swoje lepsze i gorsze strony, ale fakt tak długiego istnienia na rynku budzi zaufanie.

British Council to jest dość drogie, ale jakościowo bardzo dobre miejsce do nauki języka angielskiego. To takze centrum egzaminacyjne - CAE , FCE, CPE
Cytat:
Ja uczyłem się w Szkole Metodystów i ją uważam za najlepszą. Pamiętam taki dowcip:

- Co to jest, długie na 300 metrów i wije się jak wąż?
- Wrześniowa kolejka do "Metodystów".

Dziś jest więcej szkół językowych, ale o "Metodystach" nie należy zapominać.

Mój ojciec tam chodził, więc rzeczywiście są baaardzo długo na rynku, choć o tego czasu przybyło szkół o 1000 procent
Cytat:
Ja uczyłem się w Szkole Metodystów i ją uważam za najlepszą. Pamiętam taki dowcip:

- Co to jest, długie na 300 metrów i wije się jak wąż?
- Wrześniowa kolejka do "Metodystów".

Dziś jest więcej szkół językowych, ale o "Metodystach" nie należy zapominać.

Mój ojciec tam chodził, więc rzeczywiście są baaardzo długo na rynku, choć o tego czasu przybyło szkół o 1000 procent
Cytat:
A ja się właśnie zapisałam na kurs z NATIVE TRAVEL i w lipcu będę szlifować język żeglując po Mazurach. Mają native speakerów i uczą metodą Colina Rose. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się łatwiej przyswoić wiedzę. Czy ktoś z Was zna tą metodę, jeśli tak to napiszcie jakie macie doświadczenia, pliiis ;)

takie wyjazdy językowe to dobra sprawa, koleżanka pojechała kiedyś na coś takiego z firmą T@T. Chwaliła sobie taką formę nauki. Według niej człowiek jest bardziej zrelaksowany i szybciej wchłania wiedzę. Są to kursy siła rzeczy bardziej intensywne, ale w wakacje to właśnie dobry czas na taką formę edukacji jezykowej
kasadd- jest sporo różnego typu zajęć, jak miałam np. dłuższą przerwę między zajęciami to szłam do biura i odrabiałam niektóre zajęcia, biuro było dosyć długo czynne od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych więc można było sobie wygodnie zaległości nadrobić
Cytat:
Nigdy zajecia w firmach nie dają odpowiedniego efektu, gdyz to co jest za darmo niestety nie jest zbytnio szanowane i taki jest poblem tych zajęć

Miałem kurs w firmie i słabe miałem efekty, rozproszony poziom grupy
To prawda jak się samemu płaci to działa...
Hehe, na pewno jak się samemu płaci to jest większa motywacja, pewnie też zależy od osoby co jej się bardziej sprawdza, mi szkoła bardziej odpowiada
Niekoniecznie jest większa motywacja. Może u części osób. Niestety widziałem osoby, które płaciły i niewiele się uczyły, ale miały dobre samopoczucie, bo przecież uczęszczają na kurs językowy.
Szkoła, szkołą...
Najważniejsze są chęci;-) Po sobie wiem, bo pokończyłem wiele szkół, szkółeczek w podstawówce, średniej i na studiach (technicznych), wydawało mi się, że język znam ale zawsze kończyłem na dukaniu i domyślaniu się w tłumaczeniu. Wydawało mi się, ze jak juz chodzę do szkoły języka angielskiego to powinno już być dobrze.
Teraz uczę się sam z Profesora Henrego ... no bo po prostu chcę pokonać własne lenistwo w nauce ;-)
Ale również uważam, że jak ktoś chce (pokreślę chce), się uczyć, to na pewno kierunek nauki nadany przez szkołę + własna konsekwencja przyniesie sukces;-)) Dlatego w sumie warto znaleźć szkołę o dobrej opinii;-)
Szukając i wybierając szkołę można dodatkowo sobie zerknąć na ranking szkół. Zawsze to dodatkowe info.
Link do rankingu- http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html
Cytat:
Szkoła, szkołą...

Teraz uczę się sam z Profesora Henrego ... no bo po prostu chcę pokonać własne lenistwo w nauce ;-)
Ale również uważam, że jak ktoś chce (pokreślę chce), się uczyć, to na pewno kierunek nauki nadany przez szkołę + własna konsekwencja przyniesie sukces;-)) Dlatego w sumie warto znaleźć szkołę o dobrej opinii;-)

Czy to jakiś program na kompa
Ja przede wszystkim dobrze sie czuję jeżeli mam kontakt face to face z lektorem, ale np. gramatykę można ćwiczyć używając ćwiczenia on-line, czy programy komputerowe.
To oczywiste, ba nauka języka to też body language, więc musi być kontakt face to face
Z jednej strony racja, ale z drugiej niekoniecznie. Zajęcia online również przynoszą dobre wyniki. Choć wiele zależy od kursu.
Ja także wolę kurs z lektorem, ale jeżeli ktoś mieszka na odludziu to czemu nie.
Nauka to nie gadzet , własna praca to podstawa.
Cytat:
1kate122
02 kwi 2012
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.

Rzeczywiście te szkoły są dobre, osobiście mam sporą wiedzę na temat English for you. Po pierwsze jest to szkoła, która specjalizuje się tylko w angielskim i to mnie zachęciło. Po drugie korzystnie przedstawia się metoda nauki. Z jednej strony zajęcia z polskim lektorem pomagają w uporządkowaniu gramatyki a z drugiej konwersacje z Brytyjczykami pomagają w polepszeniu mówienia. Przy tym grupki są niewielkie Bonusem są warsztaty z native speakers - ciekawe spotkania gdzie dużo się rozmawia i poznaje kulturę krajów anglojęzycznych. Suma sumarum szkoła warta kaski
Cytat:
KarolkaWwa
30 wrz 2014
Ja uczę się metodą Callana. Ja chodzę do GB English (mają siedzibę na ul. Podwale) i bardzo polecam. Profesjonalnie podchodza do każdego ucznia i widać, że mają pojęcie o nauce Callanem. A ta metoda daje bardzo szybko pierwsze efekty - wiem z własnego doświadczenia ;)

Tu się zgadzam, jeżeli chodzi o metoda Callana to razem z CitySchool szkoła GB English należy do czołówki w Warszawie. Przez pewien czas korzystałem z ich usług i byłem zadowolony z efektów. Fachowi lektorzy z dobrym warsztatem
Cytat:
Ja uczę się angielskiego wykorzystując wszystkie możliwe sposoby i zdecydowanie jestem zdania, że zdecydowanie warto połączyć różne metody, także naukę poprze fora internetowe, spotkania w anglojęzycznym towarzystwie itd, zdecydowanie to pomaga w sprawie

Metoda dobra, ale trzeba pamiętać, aby dobrze dobierać osoby z którymi chcemy konwersować, można przecież spotkać Anglików, którzy "kaleczą" język i możemy nabrać złych nawyków językowych
391-420 z 748

 »

Studia językowe