Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

361-390 z 748
Niektóre szkoły właśnie traktują to jako wsparcie
Które szkoły robią coś takiego? Poszukam.
Zadanie nie jest trudne, wystarczy mały research po stronkach
no tak jak się sprawdzi kilka opcji powinno być łatwiej jakąś decyzję podjąć może pomóc też ten ranking http://expolingua.pl/ żeby wybrać najlepszą szkołę dla siebie.
Co to znaczy najlepsza szkoła
Zapewne chodzi o najlepszą dla Ciebie, najlepiej dostosowaną do potrzeb. Rankingi to czasem dobra pomoc w wyborze szkoły i tylko tak należy je traktować.
Cytat:
smack
21 lip 2014
Dobre dodtakowe rankingi szkół jezykowych w tych linkach, oczywiście to dodatkowa wskazówka

http://www.pstro.pl/warszawa/szkoly-jezykowe

http://opinie-o-szkolach.warszawa.pl/warszawa/szkoly-jezykowe-jezykow-obcych-w-warszawie/

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html

Oczywiście trzeba do wszystkiego podchodzić indywidualnie, gdyż każdy z nas ma swoje indywidualne oczekiwania

Dokładnie jeden potrzebuje dużo gramatyki, inny języka technicznego, inny bizneowego
Czytając forum zgadzam się z przedmówcami, który stwierdził, że wszystkie szkoły, które nie są reklamowane są dobre.

Jak szukałam szkoły dla siebie to też przeglądałam różne fora i było mnóstwo opinii na temat English For You, TFLS, Empik School, Speak Up, więc dla odmiany poszukałam mniejszej szkoły. Moja koleżanka chodziła do Just Time w centrum i poleciła mi tą szkołę.
Akurat opinii na temat tej szkoły było niewiele, więc zaryzykowałam. Zapisałam się najpierw na l.próbne, później na stałe. Chodziłam ponad rok do gr. "Monaco". :) Powiem, że bardzo mi się podobało i gdyby nie problem z czasem zostałabym tam dłużej. Może nie jest to duża szkoła, ale wtedy we wszystkich salach były zajęcia i uczniów było sporo.

Lektorzy bardzo fajni, zmieniali się na każdej lekcji, lekcje nie były stresujące, a raczej było wesoło. Książki i metoda też super, na zajęciach padały pytania od lektora i konwersacje a w domu można było słuchać płyty i ćwiczyć na platformie. Jeśli chodzi o prace sekretariatu to czasami były kolejki, ale dziewczyny zawsze załatwiły to, o co prosiłam i dbały o moje "finanse"- ogólnie dobra obsługa. Cena ok, można płacić za miesiąc, 3 lub 6 (nie wiem, jak teraz). W sumie to nie wiem, czy mogę się do czegoś przyczepić. Trochę się rozpisałam, ale uważam, że jeśli jest jakieś dobre miejsce, to warto o tym mówić. To była moja pierwsza szkoła i jakbym miała się raz jeszcze zapisać, to własnie tam. Z czystym sumieniem polecam Just Time.
Czasami mniejsze szkoły rzeczywiście fajnie są ogarnięte.
Problem z mniejszymi szkołami jest taki, że ciężko zdobyć na ich temat jakiekolwiek sensowne informacje. Krytycznych uwag jest mało, bo mają niewielki "przerób". Z drugiej strony niektórym może być wstyd przyznać się do porażki. Znajomi mówili idź do Empik School, a człowiek uparł się na małą szkołę, bo warunki były fantastyczne. A potem klapa. Nie twierdzę, że małe szkoły są złe, ale ja bałbym się zaryzykować pieniądze w stosunkowo młodej, mała znanej, "kameralnej" szkółce językowej.
Wszystko zależy od lektora, choć oczywiście większe szkoły mają szerszy wachlarz lektorów, łatwiej dobrać lektora, który nam odpowiada
Oczywiście nie ma jednej, prostej odpowiedzi, ale generalnie większe szkoły mają większe mozliwości doboru kadry, czasami atutem mniejszych jest kameralność usług. Różnie z tym jest
Macie rację, różnie to bywa. Jednak wszystko zależy od naszego nastawienia- jeśli na prawdę chcemy się uczyć to i w dużej i w małej szkole możemy osiągnąć cel. Czasami tylko podejście prowadzących nam pomaga lub nie. Akurat w tym moim Just Time lektorzy się zmieniali i było ich ok 10, ale na prośbę grupy mogliśmy mieć zajęcia częściej z tymi, o których poprosiliśmy. Dla porównania kiedyś kiedyś chodziłam też do Akces Benefit i tam miałam zajęcia tylko z jednym lektorem (raz na miesiąc był inny). Z jednej strony to dobrze, bo przyzwyczajamy się do jednego i on nas zna, ale jednak zmiana lektorów jest lepsza. Przez zmianę wyczuliłam się na akcenty i sposoby wymowy., bo jednak co anglik to inaczej mówi :D
Jeżeli chodzi o wyjazdy zagraniczne to trochę słyszałem także o szkole T@T
Z mojego doświadczenia jeżeli chodzi o rynek warszawski to dobrze jednak brać takie placówki, które mają ugruntowaną pozycję. W moim przypadku była to szkoła English For You. Zresztą dzięki doświadczeniu wypracowali skuteczną metodę nauki, która w dużej części polega na praktycznej nauce języka. Native speakers rozwijają w konwersacjach tematykę wprowadzoną przez polskiego lektora. Wartościowe w English for you są dodatkowe warsztaty konwersacyjne - ciekawa tematyka spotkań, dużo idiomów i zwrotów.Udało mi się nie tylko poprawić gadkę ale i zdobyć certyfikat. W moim przypadku to dość ważne ze względu na angielski w mojej pracy. Do dobrych szkół z tradycjami działających lokalnie można spokojnie zaliczyć: Angloschool, WSC, ANY i Cambridge. Wszystkie są dość długo na rynku i mają odpowiednie zaplecze metodyczne.
Oczywiście te nowe mogą także okazać się dobrym strzałem, widać, że o szkole Manhattan jest sporo pozytywnych opinii, a jest to stosunkowo "młoda" szkoła.
Cytat:
zamek01
06 kwi 2012
Moje zdanie trochę jest zbieżne z tym co pisze Dario, ale też trochę się różni. Przede wszystkim zdecydowanie liczy się lektor i można spróbowac zoragnizowac ranking lektorów nieazleznie od szkoły w której pracują.

To fakt, że liczy się lektor. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy od środowiska w jakim pracuje, jaka jest liczebność grup, czy są one odpowiednio dobrane, jaki jest podręcznik, czy grupa dobrana jest pod względem wieku, czy ma w ręku jakieś dodatkowe narzędzia np. tablice interaktywne. Może się więc zdarzyć,że ten sam lektor w jednej szkole ma świetne wyniki a w drugiej cienko, cienko
Wiem o czym piszesz, była lektorka, która w jednej ze szkół nie potrafiła dopasować się do systemu w innej była super i potrafiła się zrealizowac
Przede wszystkim liczy się także liczebność grupy. Lektor jest bardziej efektywny w mniejszych
Co proponujecie w zakresie business english ???
Cytat: Wilderness
Przede wszystkim liczy się także liczebność grupy. Lektor jest bardziej efektywny w mniejszych

Teraz to jest naturalne - grupy są małe z zasady. Wiele osób patrzy na wygodę - nie trzeba ruszać się z domu - online. Niezależnie od wszystkiego można uczęszczać na zajęcia o dogodnej dla siebie porze, itd.
On line, jak robić testy i pogadać w grupie ??? Ja wolę bardziej klasyczny kontakt face to face
Najgorsze jest to, że tych szkół w Warszawie jest dzikie mnóstwo, a i tak konkurencja między nimi nie działa i bardzo łatwo się natknąć na słabego lektora.
Ja jestem zadowolony z długiego języka. Mają małe grupy max 6 osób i zajęcia prowadzone w systemie dualnym. Takie połączenie pomaga w nauce.
Ile miesiecznie płacicie za taka szkołe ? Jak to własnie przekłada sie w skali roku ?
co sądzicie o szkole Speak Up? szukam kursu, ale nigdy nie chodziłam do szkoły językowej. Moja koleżanka bardzo sobie chwali tą szkołę.
Słyszałam dużo pozytywnych opinii. A te które nie sa przychylne powiem Wam szczerze ze wydaje mi sie ze są pisane przez konkurencje. No moze sie mylę.
Cytat:
Z mojego doświadczenia jeżeli chodzi o rynek warszawski to dobrze jednak brać takie placówki, które mają ugruntowaną pozycję. W moim przypadku była to szkoła English For You. Zresztą dzięki doświadczeniu wypracowali skuteczną metodę nauki, która w dużej części polega na praktycznej nauce języka. Native speakers rozwijają w konwersacjach tematykę wprowadzoną przez polskiego lektora. Wartościowe w English for you są dodatkowe warsztaty konwersacyjne - ciekawa tematyka spotkań, dużo idiomów i zwrotów.Udało mi się nie tylko poprawić gadkę ale i zdobyć certyfikat. W moim przypadku to dość ważne ze względu na angielski w mojej pracy. Do dobrych szkół z tradycjami działających lokalnie można spokojnie zaliczyć: Angloschool, WSC, ANY i Cambridge. Wszystkie są dość długo na rynku i mają odpowiednie zaplecze metodyczne.
Oczywiście te nowe mogą także okazać się dobrym strzałem, widać, że o szkole Manhattan jest sporo pozytywnych opinii, a jest to stosunkowo "młoda" szkoła.

Zgadzam się z opinią o English for you. Szkoła ma bardzo stabilną pozycję. Zresztą jeżeli ktoś działa od lat 90 tych to zdobył doświadczenie. Wiele szkół się otwiera i zamyka. Jest kilka które działają bardzo długo i to coś gwarantuje. Ja właśnie kiedyś z tych powodów wybrałem sobie English for you. Potem przekonałem się do nauczania które jest stosowana w tej firmie. Sporo skorzystałem z tego co wnosi polski lektor( gramatyka leżała u mnie) . Część prowadzona z Anglikiem względnie gościem z USA pomogła natomiast mi obczaić trochę mówienie. Dobrze, ze na zajęciach w English For You poznać różnych nauczycieli z krajów anglojęzycznych, poznajemy do akcenty i wymowę z różnych stron świata. Można zacząć łatwiej mówić
Dużo dobrego w Warszawie można powiedzieć takze o szkole OK. Prowadzą rózne języki, ale mnie przygotowywali z powodzeniem do egzaminu B2 _ FCE. Kadra sprawdzona, pytajcie o Panią Kasię z "OK"
Cytat:
Kafarzyna
21 lis 2014
Macie rację, różnie to bywa. Jednak wszystko zależy od naszego nastawienia- jeśli na prawdę chcemy się uczyć to i w dużej i w małej szkole możemy osiągnąć cel. Czasami tylko podejście prowadzących nam pomaga lub nie. Akurat w tym moim Just Time lektorzy się zmieniali i było ich ok 10, ale na prośbę grupy mogliśmy mieć zajęcia częściej z tymi, o których poprosiliśmy. Dla porównania kiedyś kiedyś chodziłam też do Akces Benefit i tam miałam zajęcia tylko z jednym lektorem (raz na miesiąc był inny). Z jednej strony to dobrze, bo przyzwyczajamy się do jednego i on nas zna, ale jednak zmiana lektorów jest lepsza. Przez zmianę wyczuliłam się na akcenty i sposoby wymowy., bo jednak co anglik to inaczej mówi :D

Na czym polega nauka w Just Time, szkoła chyba dość długo na rynku. Czy specjalizują się w jakiś egzaminach. Wiem, ze mają oddział koloło mojego domu. Może w przyszłości skorzystam
Cytat:
Znam kumpla, który chodził do tej szkoły przez dwa semestry i bardzo chwalił sobie Manhattan, odpowiadało mu to że to kameralna placówka i każdy traktowany jest bardzo indywidualnie, lektorzy nie wypaleni przykładali się do zajeć

Kameralna atmosfera ważna sprawa
Cytat:
1kate122
02 kwi 2012
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.

Propozycji w Warszawie jest sporo, według mnie ze 100 szkół jest kilka które warto brać pod uwagę. Z mojego doświadczenia rzeczywiście w English For You kursy opierają się w dużej części na praktycznych konwersacjach z nativami co pomaga otworzyć się na język. Ważne, że w niedużych grupach wszystko to się odbywa, gdyż każdy ma czas aby się odezwać a lektor ma większą szansę aby wychwycić błędy. Podobały mi się warsztaty konwersacyjne prowadzone przez Brandona z USA -ciekawe uzupełnienie kursu. Dobrą szkołą jest także Pygmalion na Saskiej Kępie. Certyfikowana placówka z wysokim odsetkiem osób, które zdały FCE, CAE. Uczył mnie tam Pan Arek, ma super talent do nauczania i przekazywania wiedzy i długi staż w prowadzeniu kursów.
361-390 z 748

 »

Studia językowe