Ile macie lat?

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 210
| następna
ja mam teraz 16, w czerwcu'06 skończę 17 :) a do egzaminu zamierzam podchodzić w marcu :)
Ja mam 22 i zastanawiam się po co CAE już szesnastolatkom? Żeby sie pracodawcy pochwalić? Raczej nie... Nie lepiej zdać to później i bez takiego stresu, kiedy certyfikat rzeczywiście się przyda? Jeśli ktoś reprezentuje poziom CAE w wieku 16 lat to w wieku 20 pewnie będzie mógł zdać CPE, i wtedy to ma sens...
o czym też nie wiecie, pomimo że certyfikaty te są ważne bezterminowo, patrzymy na rok zdania, certyfikat z 1995 a bieążacy to często nie jest juże to samo, zdarzają się osoby z CAE z np. wcześniejszych lat i wtedy staramy się weryfikować ich wiedzę, pzdr
chodzi mi o to że jesli te nastolatki mają zakończyć na tych certyfikatach, a często tak jest, bo nic nie mobilizuje do nauki to lepiej się uczyć a zdać później; pzdr
Kwestia wieku zdawania egzaminow to tylko kwestia pieniadza... Kazdego mozna nauczyc praktycznie wszystkiego ... Nalezy jedynie znalezc podejscie i czas ... Przychylam sie do opinii niektorych rozsadnych ktorzy twierdza ze ten temat na forum to targ proznosci ... Nawet konia naucza tanczyc ... Czy ktos kto majac 16 lat + CAE/CPE na A/B zrobil to sam, bez pomocy niczyjej - watpie ... Wystarczylo wczesnie zaczac - juz od dawna dzialaja przedszkola a moze i tez zlobki lingwistyczne i czemu sie dziwic? Mniej jest natomiast zamorodnych geniuszy ktorzy opanowali angielski uczac sie na ulicy... Znacie takich - bo ja nie!
wreszcie głos rozsądku, szkoda miejsca na taki temat!! może lepiej dajcie jakieś rady jak się uczyć itp. pozdr
Podpisuje sie pod dwoma ostatnimi postami... Przestancie sie przechwalac, bo jestescie naprawde zalosni.... i tak nikt z was nie bedzie mowil lepiej niz native po anglistyce w Londynie ...
Mysle ze oprocz w/w minusow sa tez i zalety zdawania wczensie egzaminow. Kiedy uzyskamy juz pierwsze certyfikaty mozemy posiwecic sie drugiemu jezykowi lub innym zajeciom bo angielski bedzie juz w miare opanowany.A czasem trzeba zdawac szybko egzaminy bo pozniej kiedy odfruniemy od rodzicow moze nas na to nie stac, a papierek np z 99' roku jest lepszy niz zaden.
a ja mam 13 lat i zdanego CPE na A,
jak to milo pomarzyć
17 i zamierzam zdawac w tym roku, a i tak wydaje mi sie ze juz za pozno..:/ zaluje ze nie zdawalam wczesniej,teraz mialabym wiecej czasu na inne jezyki
hehe Marcin rozgryzłeś mnie:P
15 i zdaję w Czerwcu 2006 (tzn. będę miał prawie 16)
ja mam 18, zdane fce na b w lecie 2004 i cae na c w lecie 2005 , w 2006 chce podejść do cpe ,ale w mojej grupie mam jednego chłopaczka który jest dokładnie w tej sytuacji co ja (ma fce i cae ) a ma lat 15 albo 16 :)) to się azywa geniusz
a co do bezasadności zdawania certyfikatów będąc jeszcze w liceum to nie uważam że macie racja,bo ja np w tym roku kończę szkołę i jeżeli dostanę się na testudia co chcę to będzie to dla mnie koniec jakichkolwiej kontaktów z angielskim na conajmniej 5 lat i wtedy już na 100% nie zdam żadnego certyfikatu, a jak ktoś to ładnie tu ujął : lepszy starszy papier niż żaden :) pozdro
moze kto sie pochwali kto tego nie zdał ktorys z tych egzaminów ??
Jacy wy jestescie zalosni na tym forum z tymi wszystkimi przechwalkami !!!
żałośni to może za dużo powiedziane, ale dziecinni to na pewno!!!!
czy egzaminy tj FCE czy CAE sa szczytem marzen??i wiedzy??, przeciez to dopiero prog zemy umiec sie porozumiec.... a nie caly jezyk, i czy to wazne czy ktos ma certyfikat?...oj oj ....
niektorzy wogole ich nie maja, a maja ogromna wiedze...ludzie, czy wy zastanawiacie sie nad tym co piszecie?
pozdrawiam
Tak.


Mam satysfakcję z tego, że posiadam taki certyfikat. Bo gdybym miał się do egzaminu nie uczyć to , za przeproszeniem, nie ruszył bym dupy i nie uczył się. Przez ostatni rok nauczyłem się więcej niż w całym życiu. Jest to dla mnie pasja, robię to z przyjemności. Czy jest w tym coś złego?
ja mam lat 18 już raz pisałam CAE i teraz w grudniu bede pisać raz jeszcze...w gim bardzo lubiłam angielski i dużo sie nauczyłąm,teraz bedąc w lo. mój pozim wiedzy stanął w miejscu żeby niepowiedzieć że spadł...chodziłam oczywiście na zajęcia dodatkowe i niewiele z nich wyniosłam...stanęłam na pewnym poziomie z którego niemoge ruszyć...obawiam się że tym razem również mi niepójdzie najlepiej...niebardzo wiem co zrobić niemoge znaleźć odpowiednij metody żeby znowu zacząć sie uczyć...może jakieś wsparcie?
A ja potrafilam juz mowic na poziomie CPE w wieku 6 lat!

...
...
...
..
Szczeki opadły?

..
..
..

Juz wyjasniam jak to zrobilam. Moj tata jest nativem a mama lektorka jezyka angielskiego wiec wcale nie chodzilam przez 10 lat na kursy aby zdac ten egzamin.
Dla wszystkich zainteresowanych tematem: "ile macie lat?"

Two toddlers are talking in a sandpit:
-How old sre you?
---I don't know...
-Do you smoke?
---Yes.
-Do you drink?
---Tes.
-What about girls?
---Not yet...
-So you are five.

Pozdr.
ja mam 16 lat... i jesetm w 1/4 kursu ( ten 2 letni) czyli bede zdawac jak bede miałą 17 .... Fce zaliczyłam na B .
zycze powodzenia tym co zdaja w tym roku :):)
Nie zaliczam się do grupy wiekowej bo mam 14 lat, ale też odpowiem: od 10 lat chodzę na prywatne lekcje z nativami i jestem zdeterminowana. Bez pracy nic się nie osiągnie, ale CAE jest tego warte :) pozdrowiam
zgadzam sie z toba , mam podobna sytuacje w domku, to prawda ze majac rodzine jest o wiele trudniej wygospodarować czas na nauke ...
Tylko ze wkurza mnie bardzo to gadanie o wieku!!!jak podchodzilam do egzaminu bylam strasznie zestresowana ze bede zdawac z samymi nastolatkami... g.... prawda!!! byla masa osób po 30-stce i starszych. Ale tak szczerze to co to za różnica???
(ja mam 27-kogo to obchodzi?)
heeeeeeeeeej
a ja mam profka, profulka i mitelka oczywiscie tesz. Mam tez z hiszpanskiego ale na teraz nawet zapomnialem nazwy tak szybko go zdalem.
Aha i mam 15 latek.
Pozdrawiam
Mam też kartę pływacką, prawo jazdy, bilet miesieczny, stary monitor, psa, wiekowy televizor( jestem cool?), skarpetke dziurawa, spodnie z jedna nogawka krotsza i tyle na razie. Nie bede wam mowil wiecej bo nie chce zeby was sazdrośc żżerała.
a wiesz co ja mam? 5 cm warstwe kurzu na biurku! o! zatkało kakało ?
Chyba jestem tu najmłodsza ^_^. FCE zdałam na A w wieku 13 latek a teraz czekam na wyniki CAE z zimy 2005 i mam 14 latek :).
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 210
| następna