45 Olimpiada Języka Angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
181-202 z 202
| następna
Także niebieska>zielona>żółta>100 testów>czerwona

Poza tym mogę napisać po maturze jakiś poradnik z dokładniejszymi informacjami co do źródeł z których się uczyłem itp.
Czasami się zastanawiam ile oglądnięć na Crash Course Literature + US history to ludzie przygotowujący się do OJA.
Cytat: Paolob
Czasami się zastanawiam ile oglądnięć na Crash Course Literature + US history to ludzie przygotowujący się do OJA.


Też miewałem takie myśli haha
Wyśmienita seria, do tego John Green prowadzi to bardzo dobrze.

Z historią uk trochę gorzej, ja po prostu czytałem dużo rozmaitych książek. Horrible Histories jest fajne, ale oprócz piosenek trochę dziecinne.

a i OverSimplified jest wyśmienite jeżeli chodzi o przebieg wojen.
Gratki rAdrian314! Trzymam kciuki za twoje dostanie się na wymarzone studia ;D

Paolob wyników też dalej nie mam...
Trochę się już zestresowałam tym faktem.
Z Crash Course też korzystałam przyznam, ale osobiście właśnie średnio podoba mi się styl prowadzenia. John Green taki zbyt optymistyczny na moje gusta. Uwielbiam historię, więc tu głównie korzystałam ze stron takich jak www.ushistory.org; choć jeśli nie jest to twoja pasja to raczej odradzam. Ogrom informacji, a ostatecznie bardzo ogranicza cię czas mówienia na ustnym. Z literatury zależy co wybierzesz ;D Warto się zapoznać z przykładowymi pytaniami na Internecie odnośnie tych książek/poezji; poczytać opracowania; zobaczyć co jest z tego ważne z perspektywy nauczycieli/profesorów. Przede wszystkim wybierz takie pozycje, które cię choć trochę zainteresują, nie sugeruj się ich długością czy "łatwością". Po prostu łatwiej się wtedy o tym opowiada. Szczególnie, że tematyka ustnych jest na stronie na długo przed samymi egzaminami, jak podejdziesz do tego odpowiednio szybko to wszystko da się przeczytać.

Z przygotowań do pisemnego warto byłoby się też zastanowić nad nauką mniej "książkową". Na tym poziomie warto czytać artykułu gazet anglojęzycznych typu NYT, The Guardian itp. Niestety subskrypcje często kosztują miliony monet, ale zdarzają się jakieś promocje, free trials; jak pokombinujesz możesz trafić na bardziej sensowne oferty. Książki, opowiadania też fajna sprawa; a jak masz ebooka to na necie można je odszukać ;) Tyle tylko, że literary style różni się nieco od języka użytkowego i trzeba mieć to zawsze na uwadze. TV na tym poziomie wydaję mi się zbyt mało formalne, język potoczny to nie jest to o co chodzi p. Heniowi.
Gratulacje!! czyli te maile wysyłają po kolei? bo ja np. nic nie mam i nwm czy to oznacza, że nic nie dostanę, czy mi jeszcze nie wysłali...
Cytat: czterdziesciicztery
Gratki rAdrian314! Trzymam kciuki za twoje dostanie się na wymarzone studia ;D

Paolob wyników też dalej nie mam...
Trochę się już zestresowałam tym faktem.

Może napiszcie na mail na stronce (z tego też prszyła mi informacja o laureacie)? Bo aż dziwne że są w stanie podać miejsce rankingowe ale nie kazdy by dostał informację o tym. Podobno za parę dni mają też przyjść zaświadczenia pocztą. Załączony w mailu był też skan zaświadczenia, więc nawet jeżeli ktoś został "tylko"
finalistą (aż śmiesznie to brzmi) to wydaje mi się że powinien dostać.

A co do studiów, to jakie wy wybieracie?
chyba trzeba będzie jeszcze poczekać...
co do studiów ja zupełnie nie mam pojęcia ale mam jeszcze 2 lata (2lo 4 letniego) więc może do tego czasu coś wymyślę hahah
Też jestem II LO 4-letniego, ja myślałem o prawie, albo kognitywostyka może nawet za granicą. Jeszcze czasu dużo. I chyba napiszę do komitetu.
Cytat: rAdian314
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD

Bardzo mi miło oświadczyć, że również dołączyłem do tego zacnego grona laureatów!!!!
Piszcie do p. Kierowniczki, ona wyśle wam wyniki jak ladnie poprosicie (ale bez skanu jeszcze)
Powodzenia !!
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD

Bardzo mi miło oświadczyć, że również dołączyłem do tego zacnego grona laureatów!!!!
Piszcie do p. Kierowniczki, ona wyśle wam wyniki jak ladnie poprosicie (ale bez skanu jeszcze)
Powodzenia !!

Gratki!!! Cieszę się! No to teraz trzymać kciuki za kazoo i 44, lets make this four for four :D

Hm dziwne, mi skan od razu przesłali
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD

Bardzo mi miło oświadczyć, że również dołączyłem do tego zacnego grona laureatów!!!!
Piszcie do p. Kierowniczki, ona wyśle wam wyniki jak ladnie poprosicie (ale bez skanu jeszcze)

Powodzenia !!

Gratki!!! Cieszę się! No to teraz trzymać kciuki za kazoo i 44, lets make this four for four :D

Hm dziwne, mi skan od razu przesłali

Wysłała mi kierowniczka bo ładnie poprosiłem, ale najwyraźniej jeszcze dyplomu nie mają dla mnie - rzeczywiście dziwne, ale tym się nie martwię. Gdybym nie był poprosił to by mi nie wysłała
Może ściślej: gdybym nie był poprosił, to bym jeszcze czekał, albo bym już na zawał zszedł
Z tego co widzę to miejsce wpisania laureata/finalisty się różni co roku jeżeli chodzi o ilość kropek, więc możliwe że nie zautomatyzowali tego jakimś excelem tylko wypełniają dane ręcznie xd
hej, wiecie może jaki był max pisemnego? wsns ile pkt było możliwych do uzyskania?
Cytat: kazzoo234
hej, wiecie może jaki był max pisemnego? wsns ile pkt było możliwych do uzyskania?

103 podobno
a ja wciąż czekam...
A myślicie, że opublikują je też na stronie?
Cytat: czterdziesciicztery
A myślicie, że opublikują je też na stronie?

Raczej nie, bo tu lista alfabetyczna nie przejdzie, a nie mogą bez zgód opublikować pełnych wyników bo rodo...

Polecałbym napisanie do komitetu w sumie
napisali do szkoły.
Troszkę mi zabrakło ;D
Cytat: czterdziesciicztery
napisali do szkoły.
Troszkę mi zabrakło ;D

Ajj :( Ale gratuluję bardzo tytułu finalisty! Pamiętaj że jeszcze masz parę podejść, i wykrozystaj je dobrze, bo mi już zaczyna brakować OJA...

Also, 200 wiadomości na tym forum :o
Fajnie było tu z wami rozmawiać, poczułem się jak w 2013 dzięki temu forum haha
O jest alfabetyczna lista laureatów
Temat przeniesiony do archwium.
181-202 z 202
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa