Już naprawdę nie wiem co wybrać...

1-30 z 395
poprzednia |
Czytam wasze posty i już mam straszny mętlik w głowie. Szukam szkoły, która mnie podciągnie w angielskim tak żebym spokojnie mogła zdać egzamin na poziomie B2 na studiach. Widzę, że English For You ma dobre opinie, ale nie zależy mi aż tak bardzo na konwersacji tylko przede wszystkim na rozumieniu tekstu czytanego i słuchanego i na poprawnym pisaniu. Czy ta szkoła mi to zapewni? Jeśli nie ta to jaka? Skłaniam się ku Archibaldowi, TFLS, Angloschool, Manhattan albo właśnie English For You. Proszę o pomoc :)
Rzeczywiście English for You to bardzo dobra szkoła specjalizująca się wyłącznie w angielskim. Zajęcia prowadzone są w systemie dualnym, część zajęć ogarnia polski lektor( gramatyka, słuchanie itd), część konwersacyjna Native Speaker. Kurs łączy więc dwa elementy. To się sprawdziło w moim wypadku. Różnica ,że w wielu szkołach nie ma kompletnie konwersacji, a tu ten aspekt jest znaczący. Osobiście chodzę już jakiś czas do tej szkoły. Popieram także pozytywne opinie o Archibaldzie i Anglooschool, zaś TFls to sprawdzona marka będąca długo na rynku.
Generalnie najlepiej popytać osobiście konkretne osoby, które chodziły do jakiejś szkoły...
Liczy się nie tyle szkoła, co konkretny lektor. Polecam szkołę OK w Liceum Reja, ale popytaj o konkretnego lektora. Tam są "w pakiecie" konwersacje z native speakerem.
Tak się składa,że miałam możliwość uczęszczania zarówno do Ok jak i do English for you. Ok generalnie ma bardzo dobrą kadrę i także długoletnią renomę. Jest to szkoła z ugruntowaną pozycją na rynku. Jeżeli chodzi o English for You to muszę przyznać, że system dualny jest strzałem w 10. Tak jak było już wspomniane polski lektor robi gramatykę , native konwersacje w małych grupach. W obu tych szkołach są dodatkowe konwersacje, na plus English for You jest ich fajna kafejka dyskusyjna z klimacikiem pubiku. Podsumowując ok i English for You to były dobre strzały.
Trochę jednak się liczy szkoła, bo dobra placówka dobiera kadrę nie z łapanki
Słuchajcie, szkoły to jedynie zbiór lektorów, czasami dobrzy, czasami zli
Aktualnie jestem na kursie B2 w English for You, zapisałem się do tej szkoły licząc na znaczące poprawienie mówienia. Widzę, ze szkoła ta bardzo dużą rolę przykłada to tego aspektu, trafiłem na parę lektorów Justyna Borsuk ( odpowiedzialna za gramatykę) i Travisa ( Amerykanin robi konwersacje). Naprawde bardzo korzystam z tych zajęc.
Zajęcia z Nativami to dobra sprawa, ale można także korzystać z ich usług indywidualnie, jest sporo ofert w necie.
Ja uważam , że wybór szkoły językowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego przestudiowania zawartości strony internetowej, wiele osób czyni to wyrywkowo, strona główna, cennik, może zdjęcia. Merytoryczna zawartość strony może dać nam wiele cennych wskazówek.
Cytat: zamek01
Ja uważam , że wybór szkoły językowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego przestudiowania zawartości strony internetowej, wiele osób czyni to wyrywkowo, strona główna, cennik, może zdjęcia. Merytoryczna zawartość strony może dać nam wiele cennych wskazówek.

Zgadzam się z opinią, ale dobra strona internetowa to tylko element przydatny przy wyborze.
Jednak od czegoś musimy zacząć
Cytat: zamek01
Ja uważam , że wybór szkoły językowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego przestudiowania zawartości strony internetowej, wiele osób czyni to wyrywkowo, strona główna, cennik, może zdjęcia. Merytoryczna zawartość strony może dać nam wiele cennych wskazówek.

Moim zdaniem dobra strona firmy szkoleniowej nie powinna mieć zbyt wiele fajerwerków, lecz rozbudowaną część merytoruczną.
Ja czasami już gubię się studiując stronki...
Ja osobiście zawsze wolę kontakt bezpośredni, zwyczajnie pójść, pogadać i zobaczyć na własne oczy, nie lubię robić testów on-line, wolę zawsze spotkanie z lektorem, który oceni mój poziom zaawansowania
Cytat: 1oryx12
Ja osobiście zawsze wolę kontakt bezpośredni, zwyczajnie pójść, pogadać i zobaczyć na własne oczy, nie lubię robić testów on-line, wolę zawsze spotkanie z lektorem, który oceni mój poziom zaawansowania

Test on -line są pomocne, ale rzeczywiście dają bardzo ogólny pogląd, lektor zawsze może trochę "powyciągać" z Ciebie podczas spotkania i bardziej doogłębnie ocenić
tylko szkoła z metodą callana Ciebie nauczy na podręcznikach method direct english !!!
Nie mozemy zakładać z góry ,że tylko jedna metoda jest skuteczna
Własnie co do Callana zdania są podzielone, choć to zupełnie naturalne
Callan nie jest taki zły
Cytat: bolko12
Callan nie jest taki zły

To zależy jak dla kogo
Cytat: sltys
Aktualnie jestem na kursie B2 w English for You, zapisałem się do tej szkoły licząc na znaczące poprawienie mówienia. Widzę, ze szkoła ta bardzo dużą rolę przykłada to tego aspektu, trafiłem na parę lektorów Justyna Borsuk ( odpowiedzialna za gramatykę) i Travisa ( Amerykanin robi konwersacje). Naprawde bardzo korzystam z tych zajęc.

Bardzo spodobała mi sie ta metoda , tylko dotyczy to szkoły z Warszawy, a ja czegoś takiego szukam w Pozaniu
a ja mysle, ze najlepiej to korzystac z dobrych szkol - a ich jest tak malo, ze na jednej rece ich moge policzyc.
Nie ma nic lepszego jak prywatny lektor - ale ten dobry.
Cytat: terri
a ja mysle, ze najlepiej to korzystac z dobrych szkol - a ich jest tak malo, ze na jednej rece ich moge policzyc.
Nie ma nic lepszego jak prywatny lektor - ale ten dobry.

Co do pierwszego się zgadzam, co do drugego nie bardzo , miałem kiedyś korki, ale moim zdaniem brakowało trchochę motywacji,testów itd.
Jeżeli chodzi o dobre szkoły to Warszawie jest kilka dobrych propzycji. Uważam że English For You i Archibald są to niezłe propozyje, dobry jest Pygmalion. Niezły kurs zaliczyłem za poziomie C1 własnie w Englis For You, trafiłem na dobrego Nativa, było dużo mówienia. Pygmalion to też miejsce warte sprawdzenia, posiadają dobrą kadrę.
Jescze był kiedyś Metropolitan na Niepodległości, miałem tam super kurs do matury
No właśnie wszystko się toczy wokół Warszawy, a o Poznaniu nikt nic nie napisze ????
Warto zawsze poadać z kursantami
Cytat: koczkodan5
Warto zawsze poadać z kursantami

Tak czyni sporo osób, choć to pracochłonne
Rozmowa rozmową, ale także warto poczytac na takich forach
Cytat: pafcio11
Cytat: terri
a ja mysle, ze najlepiej to korzystac z dobrych szkol - a ich jest tak malo, ze na jednej rece ich moge policzyc.
Nie ma nic lepszego jak prywatny lektor - ale ten dobry.

Co do pierwszego się zgadzam, co do drugego nie bardzo , miałem kiedyś korki, ale moim zdaniem brakowało trchochę motywacji,testów itd.
Jeżeli chodzi o dobre szkoły to Warszawie jest kilka dobrych propzycji. Uważam że English For You i Archibald są to niezłe propozyje, dobry jest Pygmalion. Niezły kurs zaliczyłem za poziomie C1 własnie w Englis For You, trafiłem na dobrego Nativa, było dużo mówienia. Pygmalion to też miejsce warte sprawdzenia, posiadają dobrą kadrę.

kiedyś trafiłem na bardzo dobrą korepetytorkę
Co do koerpetycji to raczej nie
1-30 z 395
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie