Już naprawdę nie wiem co wybrać...

61-90 z 395
Cytat: Wilderness
Cytat: summma
Proszę określ co to jest dla ciebie moloch językowy

Moloch to inaczej supermarket językowy

Oczywiście, że tak
Czasami jednak w tych "molochach" oferują bardzo niskie ceny
Cytat: pafcio11
Czasami jednak w tych "molochach" oferują bardzo niskie ceny

Albo wydaj ci się, że sa niskie
Cytat: takami
Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic, to polecam Lincoln.
Bardzo dobry dojazd, bo siedzibę mają w centrum.

Ne spotkałam się z negatywnymi opiniami na ich temat a i sama po dwóch latach nauki, nie mogłabym takiej nigdy wystawić.

Wspaniali lektorzy!

Tak w Krakowie, to jedna z lepszych szkół, działają już bardzo długo, jest jescze open school
edytowany przez Wilderness: 28 wrz 2012
Oni nie działają czasm także w Warszawie
Cytat: pafcio11
Z tej grupki rzeczywiście potwierdzam to co napisano o English For You.
Kursy dobrze prowadzone, w większości dobrzy Nativi, których zadaniem jest kontynuacja materiału wprowadzone przez polskiego lektora w konwersacjach.
Osoby zagubione w komunikacji mają trochę szanse przełamć opory w mówieniu. Zawsze jest jakiś czas na przygotowanie się do zajęć z Nativem. Według mnie czadowych mają Nativów z USA.
Można ich także poznać nie tylko podczas kursu, ale także w czasie warsztatów w klubie English For You.
Linguanova chyba teraz specjalizuje się w języku dla firm, koleżanka miała organizowany kurs w firmie, nie narzekała.

W English For You to ja uważam Nolana ze Stanów za numer jeden, rozgrzewa do konwersacji jak mało kto, ogólnie ta metoda polskiego lektora i nAtiva z pewnością się sprawdza w praktyce, gdyż dużo się mówi, ale gramatyka też jest ćwiczona. Osoby, które rzeczywiście mają na celu poprawienie mówienia mogą zapisywać się do nich.
Ostatnio sporo dobrego słyszałem takze o największej konkurencji dla English For You, czyli Tfls, koleżanka zdała FCE bez większych kłopotów ten egzamin.
edytowany przez Wilderness: 08 paź 2012
Cytat: kanaka11
Zdecydowanie poprawianie sprawności komunikacji jest najtrudniejsze, najlepiej to dodtakowo miec jakiegoś anglojęzycznego kumpla

To dajesz ogłoszenie, czy jak ???
Nie wystarczy tylko się odpowiednio wkręcić w towarzystwo i gotowe
W dużym mieście może i tak, ale na prowincji ciężkie zadanie
Co polecie do CPE
Cytat: kanaka11
Co polecie do CPE

Może indywidualny kurs u jakiegoś dobrego Nativa
Cytat: kanaka11
Co polecie do CPE

Może British Council ???
Dobre, ale baardzo drogie
Do CPE, prywanie uważam, że tylko dobry native jeden na jeden
Cytat: kosa1111
Do CPE, prywanie uważam, że tylko dobry native jeden na jeden

Fakt szkoły się w to nie bawią, gdyż ludzi na tym poziomie jest niewiele
Jak myślicie czy warto zapisywać się na intensywny kurs, czy lepiej spokojniej i systematyczniej
Zawsze lepiej uczyć sie języka spokojnie i systematycznie, ale są w życiu sytuacje, które wymagają intensywnego kursu. Np. gdy ktoś zostaje skierowany na kurs zawodowy za granicą za pół roku, a nie jest pewny swego stopnia znajomości języka. Wtedy wskazany jest krótki kurs intensywny (raczej stacjonarny niż komputerowy).
Cytat: bejotka
Zawsze lepiej uczyć sie języka spokojnie i systematycznie, ale są w życiu sytuacje, które wymagają intensywnego kursu. Np. gdy ktoś zostaje skierowany na kurs zawodowy za granicą za pół roku, a nie jest pewny swego stopnia znajomości języka. Wtedy wskazany jest krótki kurs intensywny (raczej stacjonarny niż komputerowy).

Święta słowa, choć czasami duża dwaka też nie zaszkodzi
Cytat: bejotka
Zawsze lepiej uczyć sie języka spokojnie i systematycznie, ale są w życiu sytuacje, które wymagają intensywnego kursu. Np. gdy ktoś zostaje skierowany na kurs zawodowy za granicą za pół roku, a nie jest pewny swego stopnia znajomości języka. Wtedy wskazany jest krótki kurs intensywny (raczej stacjonarny niż komputerowy).

Na systematykę to trzeba niestety mieć sporo czasu
Cytat: 11jussi22
Wybór szkoły językowej powinniśmy rozopcząć od zorientownia się jak długo jest ranku, według mnie to podstawowy aspekt w tym temacie, im szkoła starsza tym lepsza, trochę jak z winem. Dobrze jeżeli na stronie internetowej ma umieszczone referencje, zarówno osób prywatnych jak również firm, dzięki temu możemy zakładać , ze taka firma jest godna zaufania. Według mnie dobrze jeżeli specjalizuje się w jednym konkretnym języku. Specjalizacja to dzisiaj podstawowa sprawa. Bycie dobrym od wszystkiego stało się czymś z przeszłości. W tej kwestii mogą być oczywiście odmienne zdania, ale takie jest życie

Dokładnie tak specjalizacja to bardzo ważna sprawa, szkoły które uczą tylko angielskiego w Warszawie, czyli specjalizują się w angielskim to chyba Speak Up i English For You, nie wiem czy coś jest jescze, ale większość szkół uczy jednak kilku jezyków.
Ja akurat mam okazję uczyć się właśnie w English For You, gdzie kursy bardzo dobrze pomagają w problemach z mówieniem, gdyż w małej grupce są konwersacje z Nativami, nie tylko ćwiczonka z książki. Ważne, aby ćwiczyć jezyk w praktyce, a nie tylko w teorii. Oczywiście są testy z gramatyki i słownictwa robione przez polskiego lektora, ale tak musi być. Jakis bat musi wisieć, aby się mobilizować
Kiedyś Archibald uczył tylko angielskiego, teraz rozbudowali oferte, ale to cały czas rzeczywiście dobra szkoła
edytowany przez jerry-king: 17 sty 2013
Cytat: bejotka
Zawsze lepiej uczyć sie języka spokojnie i systematycznie, ale są w życiu sytuacje, które wymagają intensywnego kursu. Np. gdy ktoś zostaje skierowany na kurs zawodowy za granicą za pół roku, a nie jest pewny swego stopnia znajomości języka. Wtedy wskazany jest krótki kurs intensywny (raczej stacjonarny niż komputerowy).

Kiedyś miałem intensywny kurs w Profi Lingua, muszę napisać, ze efekty były lepsze niż się spodziewałem, uporządkowałem sobie gramatykę, 40 godzin /miesiąc
Takie bardzo intensywne kursy organizowane są w szkołach raczej w okresie wakacji
Cytat: bejotka
Zawsze lepiej uczyć sie języka spokojnie i systematycznie, ale są w życiu sytuacje, które wymagają intensywnego kursu. Np. gdy ktoś zostaje skierowany na kurs zawodowy za granicą za pół roku, a nie jest pewny swego stopnia znajomości języka. Wtedy wskazany jest krótki kurs intensywny (raczej stacjonarny niż komputerowy).

Chybą, że musizsz szybko coś zrobić to wtedy intensywnie np masz wyjazd
Cytat: pafcio11
Takie bardzo intensywne kursy organizowane są w szkołach raczej w okresie wakacji

Tylko trzeba zaangażować sobie w to dużo czasu 4 razy po trzy lekcje w tygodniu
Cytat: jerry-king
Cytat: pafcio11
Takie bardzo intensywne kursy organizowane są w szkołach raczej w okresie wakacji

Tylko trzeba zaangażować sobie w to dużo czasu 4 razy po trzy lekcje w tygodniu

Niekoniecznie niekiedy są także mniej inteywne kursy wakacyjne, wszystko zależy od szkoły
Chodziem kiedyś w wakacje 3 razy w tygodniu po 3 i było bardzo dobrze
Cytat:
Na systematykę to trzeba niestety mieć sporo czasu

Niekoniecznie. Często łatwiej jest znaleźć 15 minut dziennie niż 1h45 raz w tygodniu.
Przynajmniej dla mnie - łatwiej;)
Cytat: LaBelleDame
Cytat:
Na systematykę to trzeba niestety mieć sporo czasu

Niekoniecznie. Często łatwiej jest znaleźć 15 minut dziennie niż 1h45 raz w tygodniu.
Przynajmniej dla mnie - łatwiej;)

Tylko czy 15 minut wystarczy ???
Cytat: LaBelleDame
Cytat:
Na systematykę to trzeba niestety mieć sporo czasu

Niekoniecznie. Często łatwiej jest znaleźć 15 minut dziennie niż 1h45 raz w tygodniu.
Przynajmniej dla mnie - łatwiej;)

A ztym akurat bywa różnie, ja wolę skupić się w jednym dniu niż "skubać" języka po troszku
I co wybrałaś w końcu? Na jaką szkołe i dlaczego finalnie postawisz/postawiłaś?
61-90 z 395

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie