Już naprawdę nie wiem co wybrać...

211-240 z 395
Cytat:
Jescze był kiedyś Metropolitan na Niepodległości, miałem tam super kurs do matury Jescze był kiedyś Metropolitan na Niepodległości, miałem tam super kurs do matury

Dobra szkoła, ale zlikwidowana kilka lat temu
Cytat:
Zdecydowanie się zgadzam z tą opinią. Jest jeszcze kilka szkół w Warszawie, które specjalizują się tylko w konkretnym języku - oczywista zaleta placówki, gdyż trafiamy do fachowca w konkretnej dziedzinie. Jeżeli chodzi o angielski to wydaje mi się, że English For You i Angloschool to jedne z ostatnich takich szkół w Stolicy, Voila jezeli chodzi o francuski.

Ja akurat miałem okazję jak to wygląda w English For You i rzeczywiście to że ta placówka specjalizuje się w angielskim jest dla mnie korzystną sprawą. Wszystko się kręci wokół angielskiego, nie ma rozdrobnienia. Lektorzy działają pod nadzorem stałym nadzorem metodyków, dzięki czemu program jest realizowany według jakiś założeń, jest spójny. Polscy przygotowują całą "bazę" do konwersacji z native spekaers, omawiają struktury języka, robią też odpowiednią ilość testów. Ważne, że zawsze wiadomo o czym będzie się gaworzyło z lektorami anglojęzycznymi i jest czas aby się do tego przygotować. Metoda w moim przypadku sprawdziła się zarówno w poprawieniu komunikacji, ale także kursów do egzaminów Cambridge. Oczywiście na plus jest to że istnieją coś około 15 lat. Z drugiej strony dobre szkoły językowe jak Profi Lingua i TFLS dają duże zniżki na drugi język. Osoby chcące uczyć się kilu języków w jednym czasie mogą na tym skorzystać finansowo.
Cytat:
Ja uważam , że wybór szkoły językowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego przestudiowania zawartości strony internetowej, wiele osób czyni to wyrywkowo, strona główna, cennik, może zdjęcia. Merytoryczna zawartość strony może dać nam wiele cennych wskazówek.

Rzeczywiście dobre szkoły dbają, aby zawartość ich strony była pełna merytorycznie. Sporo widać już na pierwszy rzut oka. Warto jednak wybrać kilka szkół z dobrymi stronami www i następnie je odwiedzić. Generalnie zasada, kto pyta nie błądzi bardzo się sprawdza w tym przypadku. Zobaczyć podręczniki, podpytać o szczegóły kursy, ilość testów, możliwość rezygnacji w przypadku jeżeli coś jest nie tak.
jerry-king
30 lip 2014
Niektóre szkoły wykorzystują np. tablice interaktywne

Jako gadzet super, ale głównie chodzi o naukę
Cytat:
jerry-king
30 lip 2014
Niektóre szkoły wykorzystują np. tablice interaktywne

Opcja fajna dla dzieci - bajer.
Tu mam inne zdanie, nowoczesne metody mogą dodatkowo uatrakcyjnić kurs i zachęcić do dalszej nauki - efekt psychologiczny
Bajery rowery, trzeba przysiąść i popracować 50 lat temu nie było komputerów, bajerów, tabli interaktywnych, była zwykła kreda, zeszyt i książki. Jakoś wiele osób poznało tak angielski
Cytat:
Wilderness
2 dni temu, 12:30
Bajery rowery, trzeba przysiąść i popracować 50 lat temu nie było komputerów, bajerów, tabli interaktywnych, była zwykła kreda, zeszyt i książki. Jakoś wiele osób poznało tak angielski

Nie zgodzę się kursy on-line fajne mogą wesprzeć proces nauki, będzie szybciej niż 50 lat temu
Oj tam, Trzeba przysiąść, wówczas będą efekty
Niestety praca własna to podstawa, oczywiście jako przewodnik liczy się takze profesjonalny lektor
Cytat: bolko12
Niestety praca własna to podstawa, oczywiście jako przewodnik liczy się takze profesjonalny lektor

Tak, tak, wiemy to, tylko ta 'praca wlasna' to jest problemem.
Ludzie maja trudnosci ze zrozumieniem co to jest, - ze to jest poswiecenie czasu i siedzenie w domu i robienie czegos. To jest trudne do zrozumienia, bo nikt nie stoi nad nimi i nie grozi patykiem/pasem po dupie i nie goni do pracy samodzielnej. :-)
Cytat:
Rzeczywiście dobre szkoły dbają, aby zawartość ich strony była pełna merytorycznie. Sporo widać już na pierwszy rzut oka. Warto jednak wybrać kilka szkół z dobrymi stronami www i następnie je odwiedzić. Generalnie zasada, kto pyta nie błądzi bardzo się sprawdza w tym przypadku. Zobaczyć podręczniki, podpytać o szczegóły kursy, ilość testów, możliwość rezygnacji w przypadku jeżeli coś jest nie tak.

Tylko nie może to być blichtr, przede wszystkim zawartość merytoryczna
Jakie polecacie dobre programy do nauki jezyka w domu, tak na C1 ???
Nikt ci nie używa
hej, ja polecam www.angielski-king.pl, fajnie uczą, mi zależało bardzo na konwersacjach i tak właśnie było, rozmawialiśmy non-stop chociaż mój angielski był słaby ale szybko łapałam o co chodzi, polecam
Czy to nowa sztuka w Warszawie ???
Cytat:
Jakie polecacie dobre programy do nauki jezyka w domu, tak na C1 ???

Poszperaj w necie
Interesują mnie kursy, które przede wszystkim stawiają na konwersacje, co polecacie ???
Cytat:
killo-millo
7 godzin temu
Interesują mnie kursy, które przede wszystkim stawiają na konwersacje, co polecacie ???

Musisz wybierać szkoły, które mają przede wszystkim małe grupki, co zdecydowanie sprzyja mówieniu. Nie warto wybierać szkół, które kuszą niską ceną, ale maja powyżej 9 osób w grupie- to nie działa
Nauka w grupie taki licznej to totalna porażka
Ale mała grupka to siła pracy, wzajemnie się motywują ludzie do nauki
A na poczatek co jest lepsze- lektor czy np. 6-9 osobowa grupa ? Kiedy chce sie człowiek nauczyć jezyka od podstaw ?
jak dla mnie może być grupa, o ile właśnie jest ona mała. Wiadomo, że najlepiej języka uczysz się stosując go w praktyce, a więc możliwość rozmawiania z większą ilością osób daje ci większą szansę na rozwój. sama aktualnie szukam kursu angielskiego. Zależy mi właśnie głownie na speaking'u, bo jak już wspominałam uważam to za najefektywniejszą formę nauki. polecacie coś?
Chyba w grupie szybciej dostrzeżesz tez swoje braki i moim zdaniem po prostu łatwiej też bedzie wziąc sie za to z czym mamy problem
Byle grupka nie była zbyt duża
Ja osobiście preferuję małą grupę niż zajecia indywidualne- bardziej to motywuje
Masz wówczas możliwość porównania własnych wyników z pozostałymi kursantami
Cytat:
Ja osobiście preferuję małą grupę niż zajecia indywidualne- bardziej to motywuje

jeżeli potrzebny jest język specjalistyczny to można rozważyć lekcje indywidualne
Generalnie najlepsze efekty sÄ… w grupach 3-4 osobowych
Ilość osób ma szczególnie znaczenie podczas konwersacji
211-240 z 395

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie