Już naprawdę nie wiem co wybrać...

181-210 z 395
Ja pisałam niedawno, że też szukam odpowiedniej szkoły do nauki języka. Trafiłam na ofertę Lingualand. Chodzę od kilku tygodni, dlatego bardzo sobie chwalę i serdecznie polecam :) Jak dla mnie najlepsza szkoła ever :)
Jakiś czas temu chodziłem w Warszawie do English for You i uzyskane wyniki były bardzo ok , gdyż udało mi się podgonić mocno mówienie po angielsku. Zawsze marzyłem aby móc swobodnie to robić. Oczywiście do perfekcji jeszcze sporo brakuje, ale widać, ze bezpośredni kontakt z osobami anglojęzycznymi w tej szkole sprzyja konwersowaniu. W English For You grupki są małe, więc nie ma szans aby schować się za plecami kolegi. Native zmuszają do konwersacji poprawiając jednocześnie błędy językowe. Oczywiście rola polskiego lektora nie jest bez znaczenia, wprowadza temat, robi testy i przygotowuje grupki do mówienia.
Dobrze w mieście mówi się o The Tower, prowadzą kursy w centrum i cenowo są bardzo ok.
Cytat: terri
>>>>>>>Dobry lektor niestety kosztuje. Raczej nie poszedłbym do tego za 20PLN

Tutaj mozna pomyslec inaczej. Jak ktos 'uczy' tylko po to zeby zarobic i przezyc, to koszty musza byc wielkie, (tez trzeba pomyslec, ze jemu zalezy zeby jak najdluzej ciebie uczyl). Ale jak ktos 'uczy' tylko dla przyjemnosci przekazania wiedzy, i wtedy pieniadze nie sa na pierwszym celu, to 20PLN jest wystarczajace.

Ja miałem lektorkę at home, brała jak na solarium 1 pln za minutę, płaciłem 60 pln za 60 minut. Była boska, szkoda, że wyjechała.
Cytat: terri
a ja mysle, ze najlepiej to korzystac z dobrych szkol - a ich jest tak malo, ze na jednej rece ich moge policzyc.
Nie ma nic lepszego jak prywatny lektor - ale ten dobry.

Ale jak zweryfikować czy to trafisz na dobrego lektora, jeżeli sam/a słaboi znasz jezyk. Osoby na A1/ A2 słabo sie orienują jak powinna wyglądać nauka jezyka w praktyce
Dzisiaj aby dostać dobrą pracę jeden język to za mało, choc angielski to podstawa
Cytat: car321
Dzisiaj aby dostać dobrą pracę jeden język to za mało, choc angielski to podstawa

Osób zanjących angielski na pziomie C1 wcale nie jest tak dużo, więć jak się dobrze ogarnie angielski to jednak ogromny atut
Cytat: Wilderness
Cytat: car321
Dzisiaj aby dostać dobrą pracę jeden język to za mało, choc angielski to podstawa

Osób zanjących angielski na pziomie C1 wcale nie jest tak dużo, więć jak się dobrze ogarnie angielski to jednak ogromny atut

Zależy, którą grupę wiekową bierzesz pod uwagę ???
Cytat: maloln
Jakiś czas temu chodziłem w Warszawie do English for You i uzyskane wyniki były bardzo ok , gdyż udało mi się podgonić mocno mówienie po angielsku. Zawsze marzyłem aby móc swobodnie to robić. Oczywiście do perfekcji jeszcze sporo brakuje, ale widać, ze bezpośredni kontakt z osobami anglojęzycznymi w tej szkole sprzyja konwersowaniu. W English For You grupki są małe, więc nie ma szans aby schować się za plecami kolegi. Native zmuszają do konwersacji poprawiając jednocześnie błędy językowe. Oczywiście rola polskiego lektora nie jest bez znaczenia, wprowadza temat, robi testy i przygotowuje grupki do mówienia.
Dobrze w mieście mówi się o The Tower, prowadzą kursy w centrum i cenowo są bardzo ok.

Ucząc się języka zawsze coś pozostanie do zrobienia, musimy zwyczajnie zdefiniować sobie poziom jaki chcemy uzyskać, nasz cel nauki języka
Dla mnie celem jest przełamanie bariery w mówieniu
Cytat: smack
Dla mnie celem jest przełamanie bariery w mówieniu

To już niewiele Tobie pozostało do zrobienia.
Cytat: smack
Dla mnie celem jest przełamanie bariery w mówieniu

A napisz dokladnie 'CZEGO' sie tak boisz? Jaka to 'BARIERA' jest?
Przecież znasz ten irracjonalny strach przed mówieniem w obcym języku, niepewność swoich umiejętności językowych, etc
edytowany przez kaktus12: 09 cze 2014
Cytat: kaktus12
Przecież znasz ten irracjonalny strach przed mówieniem w obcym języku, niepewność swoich umiejętności językowych, etc

Prosze dokladnie odpowiedziec mi na pytanie ktore zadalam, a nie wmawiac mi co ja znam. Bo tego akurat to nie wiesz...

Nie wiedzialam, ze jak cos zle wypowiesz, to ktos bedzie Cie bil po dupie az krew sie poleje. Mnie tak nikt nie robil - (szkoda :-)
Moze sie ktos tam kiedys troche usmieje z tego, ale hej, ludzie placa duze pieniadze za to, zeby ktos ich rozsmieszyl.
Cytat: terri
Cytat: kaktus12
Przecież znasz ten irracjonalny strach przed mówieniem w obcym języku, niepewność swoich umiejętności językowych, etc

Prosze dokladnie odpowiedziec mi na pytanie ktore zadalam, a nie wmawiac mi co ja znam. Bo tego akurat to nie wiesz...

Przecież dokładnie odpisałem. Statystyk nie znam, bo zapewne nikt ich nie prowadzi, ale część osób, w tym ja, mieliśmy obawy przed mówieniem. Były one irracjonalne, bo nie miały pokrycia w tym, co już potrafiliśmy. Proste. Wiem, że nie jestem wyjątkiem, może z Tobą było inaczej, ale wtedy nie zrozumiesz osób, które miały (lub mają) ów problem.
Zatem na pytanie - czego się obawiają - odpowiedź nie zawsze będzie łatwa.
NIE PODPISUJCIE UMOWY ZE SZKOŁA SPEAK UP
Wiem że zaraz mój wpis zostanie usunięty po raz któryś :)
ale i tak bede umieszać wpisy, ponieważ zostałam w beszczelny sposób okradziona przez tą "szkołę"
Czy według Was warto wierzyć w nowe metody nauki, czy raczej iść w kierunku bardziej konwencjonalnych metod
Raczej konwencjonalne, co nie oznacza, że taka metoda (szkoła) musi stać w miejscu. Zawsze wszelkie ulepszenia i unowocześnienia są dobre.
Niektóre szkoły wykorzystują np. tablice interaktywne
Cytat: kaktus12
Raczej konwencjonalne, co nie oznacza, że taka metoda (szkoła) musi stać w miejscu. Zawsze wszelkie ulepszenia i unowocześnienia są dobre.

Konwencjonalnie czy mniek, liczy liczy się dobry lektor.
Oczywiście, że liczy się dobry lektor, podobnie jak wszędzie - jakość przede wszystkim. Choć za nią niekiedy trzeba dobrze zapłacić.
Cytat: kaktus12
Oczywiście, że liczy się dobry lektor, podobnie jak wszędzie - jakość przede wszystkim. Choć za nią niekiedy trzeba dobrze zapłacić.

Niektóre szkoły jednak przeginają z cenami, choć natie speakers biorą sporawo
Cena to tylko element przy wyborze szkoły
Niestety niektórzy tylko biorą pod uwagę cenę, błąd
Cytat:
Niestety niektórzy tylko biorą pod uwagę cenę, błąd

Często jakość troszkę kosztuje
Cytat:
Wybór szkoły językowej powinniśmy rozopcząć od zorientownia się jak długo jest ranku, według mnie to podstawowy aspekt w tym temacie, im szkoła starsza tym lepsza, trochę jak z winem. Dobrze jeżeli na stronie internetowej ma umieszczone referencje, zarówno osób prywatnych jak również firm, dzięki temu możemy zakładać , ze taka firma jest godna zaufania. Według mnie dobrze jeżeli specjalizuje się w jednym konkretnym języku. Specjalizacja to dzisiaj podstawowa sprawa. Bycie dobrym od wszystkiego stało się czymś z przeszłości. W tej kwestii mogą być oczywiście odmienne zdania, ale takie jest życie

Zdecydowanie się zgadzam z tą opinią. Jest jeszcze kilka szkół w Warszawie, które specjalizują się tylko w konkretnym języku - oczywista zaleta placówki, gdyż trafiamy do fachowca w konkretnej dziedzinie. Jeżeli chodzi o angielski to wydaje mi się, że English For You i Angloschool to jedne z ostatnich takich szkół w Stolicy, Voila jezeli chodzi o francuski.
Cytat:
Ja uważam , że wybór szkoły językowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego przestudiowania zawartości strony internetowej, wiele osób czyni to wyrywkowo, strona główna, cennik, może zdjęcia. Merytoryczna zawartość strony może dać nam wiele cennych wskazówek.

Dobra strona to jest wizytówka, choć znam kilka dobrych szkół, które mają beznadziejne strony www
Cytat:
Niestety niektórzy tylko biorą pod uwagę cenę, błąd

Zwykle mniejsze grupki są sporo droższe, ale efekty o wiele większe
Dla mnie kursy powyżej 10 osób to strata czasu i kaski
Cytat:
Jak myślicie czy warto zapisywać się na intensywny kurs, czy lepiej spokojniej i systematyczniej

Generalnie nauka powinna być systematyczna i obliczona na dłuższy horyzont czasowy, zwłaszcza, jeżeli naukę zaczynamy jesteśmy na A1
Cytat:
Zdecydowanie się zgadzam z tą opinią. Jest jeszcze kilka szkół w Warszawie, które specjalizują się tylko w konkretnym języku - oczywista zaleta placówki, gdyż trafiamy do fachowca w konkretnej dziedzinie. Jeżeli chodzi o angielski to wydaje mi się, że English For You i Angloschool to jedne z ostatnich takich szkół w Stolicy, Voila jezeli chodzi o francuski.

... i deutsche schule w niemieckim
181-210 z 395

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie