Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

121-150 z 612
Dla mnie drugi język wart przemyślenia do nauki to Espaniol , jest piekny i bardzo urzyteczny - Ameryka Południowa, z mojej wiedzy szkoła która jest najlepsza to jednak Cervantes
Zdecydowanie zgadzam się, jak już dobrze się zan jezyk angielski warto rozwinąć kolejny język
Tak ostatecznie wybrałam sobie dwie szkoły w Warszawie, które bardzo rozważam od nowego semetru, mianowicie English For You - Marszałkowska oraz British School - Bemowo. Informację o tych miejscach pozyskałam od kilku osób, które były zadowolone. Szczególnie do English For You przyciąga mnie, że szkoła oferuje sporo konwersacji z Nativami, a podbudowe gramatyczną robi polski lektor. 2 lektrów w jednej grupce oraz warsztaty konwersacyjne. Dużo dobrego wiem także o tym oddziale British School. Podobno dobrze przygotowują do egzaminów, a w przyszłości planuje coś zdać.
Wiadamo, że wiele zalezy od lektorów, napiszcie o waszych doświadczeniach z lektorami w tych szkołach, których polecacie, może jescze rozważam szkołę EQ, więc jak ktoś słyszał o lektorach i w tej szkole godnych polecenia będe happy ( podobno jest tu miło i kameralnie)
Szkoły językowe dzisiaj dbają oczywiście o jakość usług, muszą, jak sobie wchodzę w google i wrzucam frazę 'szkoły językowe warszawa" widać, że sporo tego jest, nawet jestem w szoku jak taka liczba placówek daje sobie radę w dzisiejszych czasach, jaka jest przyszłość nowych miejsc, czy dadzą sobie radę z większymi od siebie, muszą nadgadziać obsługą indywidualnym podejściem do klienta, aby słuchacz nie był zbyt anonimowy.
Dobry lektor to podsawa, ale wsparcie szkoły musi być
Cytat: 87prezes87
tylko szkoła tam gdzie tylko się mówi , polecam szkołe callana , dużo umiesz po 20 h nauki , dodatkowo wykup sobie gdzieś tani kurs z gramtyki , pisania , czyatnia żeby lepiej utrwalac wiedzę

A można wiedzieć, którą konkretnie ???
Witam. Pamiętacie może , że na mokotowskiej była taka mała szkoła językowa ?! Była świetna, kiedyś nazywała się Warszawskie Centrum Studenckiego Ruchu Naukowego. Potem zminiał nazwę na Lexia. Chodziłam tam i naprawdę byłam z niej zadowolona, nawet ceny za kursy były tanie , bo tylko 490 zł ( dla studentów). Dzisiaj dzwonię do nich ( słyszę nie ma takiego numeru), szukam w internecie strony intrenetowej i znowu nie ma takiej strony. Wiecie co się stało ?
Cytat: pafcio11
Szkoły językowe dzisiaj dbają oczywiście o jakość usług, muszą, jak sobie wchodzę w google i wrzucam frazę 'szkoły językowe warszawa" widać, że sporo tego jest, nawet jestem w szoku jak taka liczba placówek daje sobie radę w dzisiejszych czasach, jaka jest przyszłość nowych miejsc, czy dadzą sobie radę z większymi od siebie, muszą nadgadziać obsługą indywidualnym podejściem do klienta, aby słuchacz nie był zbyt anonimowy.

Dzisaj nawet wielkie firmy starają się, aby kilient nie był anonimowy
Cytat: taleska
Tak ostatecznie wybrałam sobie dwie szkoły w Warszawie, które bardzo rozważam od nowego semetru, mianowicie English For You - Marszałkowska oraz British School - Bemowo. Informację o tych miejscach pozyskałam od kilku osób, które były zadowolone. Szczególnie do English For You przyciąga mnie, że szkoła oferuje sporo konwersacji z Nativami, a podbudowe gramatyczną robi polski lektor. 2 lektrów w jednej grupce oraz warsztaty konwersacyjne. Dużo dobrego wiem także o tym oddziale British School. Podobno dobrze przygotowują do egzaminów, a w przyszłości planuje coś zdać.
Wiadamo, że wiele zalezy od lektorów, napiszcie o waszych doświadczeniach z lektorami w tych szkołach, których polecacie, może jescze rozważam szkołę EQ, więc jak ktoś słyszał o lektorach i w tej szkole godnych polecenia będe happy ( podobno jest tu miło i kameralnie)

Jakiś już czas chodzę do English For You i przyznaję, że kursy są oparte na współpracy polskiego lektora od zagadnień gramatycznych oraz osoby z USA, Australii, czyli Nativa który konwersuje. Ten sposób naucznia jest trafiony i jest wart przetestowania. Jeszcze organzują dodtkowe konwersacje, czyli mówi się dużo. Grupy małe, dobrane wiekiem i poziomem zaawansowania. Dla mnie ważne,że zajmują się tylko angielskim. Gneralnie szkoła na tak
Cytat: zaba8821
Witam. Pamiętacie może , że na mokotowskiej była taka mała szkoła językowa ?! Była świetna, kiedyś nazywała się Warszawskie Centrum Studenckiego Ruchu Naukowego. Potem zminiał nazwę na Lexia. Chodziłam tam i naprawdę byłam z niej zadowolona, nawet ceny za kursy były tanie , bo tylko 490 zł ( dla studentów). Dzisiaj dzwonię do nich ( słyszę nie ma takiego numeru), szukam w internecie strony intrenetowej i znowu nie ma takiej strony. Wiecie co się stało ?

Z tego co wiem to Lexix działa dalej, organizuje kursy wyjazdowe i ma się dobrze :))))
Dokładnie mieszczą się na Marszłkowskiej, ale także Lexix ma w ofercie kursy stacjonarne, choć niewiele o nich wiem
Może niech w takim razie ktoś napisze jaka ta metoda Lexix, czemu warto, czemu nie ???
Cytat: jerry-king
Dobry lektor to podsawa, ale wsparcie szkoły musi być

Dlatego warto zobaczyć czy maja metodyków, często portety pracowników znajduję się na www szkoły
Cytat: tomasz234
Myślę, ze jestem dość klasycznym przypadkiem. Uczyłem się angielskiego już jakiś czas, niestety dotychczas większość kursów była typowa. Ćwiczenie numer 1, 2, 3.... Gramatyka więc u mnie nie jest najgorsza. Mam problem kiedy przyjdzie mi coś powiedzieć, blokada i tyle. Potrzebuje szkoły, która uporządkuje trochę gramatykę, ale przede wszystkim zmusi i zmobilizuje mnie do mówienia.
Jakie według Was będą najlepsze kursy i metody.
Dzięki za informacje...

Taki problem to ma większość osób, gdyż w szkole państwowej nie ma możliwości mówienia
Niektóre szkoły Licea I Gimnazja wdrażaja różne programy autorskie i ci uczniwie mają trochę lepszy start
Cytat: pafcio11
Dokładnie mieszczą się na Marszłkowskiej, ale także Lexix ma w ofercie kursy stacjonarne, choć niewiele o nich wiem

Niestety, nie chodzi mi o szkołę Lexix/Lexis., która mieści się na Marszałkowskiej. Tylko o Lexia -> http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PB2726. Która od dawana mieściła się na Mokotowskiej 48.
edytowany przez zaba8821: 03 lut 2013
Ze szkół językowych najbardziej mi przypadła Trainwell na Bemowie. Mają bardzo dobrego native speakera, który skutecznie wyjaśnia gramatykę i inne zawiłości językowe a do tego przygotowuje ciekawe materiały na lekcje. Zajęcia są efektywne i można bardzo dobrze podszkolić konwersację. Podejście do ucznia jest indywidualne, co mocno motywuje do nauki.
Jaka jest dokładnie metoda w tej szkole ????
Wygląda na komunikacyjną.
Cytat: pafcio11
Cytat: summma
W Indiach angielski ma status języka pomocniczego

Dzisiaj wiele krajów, byłych kolonii brytyjskich ponownie zwiększa znaczenie języka angielskiego, ze względu na międzynarodowy handel

To co przeklinali dzisiaj wycwalają, gdyż jest to okno na świat
Cytat: zamek01
Może niech w takim razie ktoś napisze jaka ta metoda Lexix, czemu warto, czemu nie ???

Czy jakakolwiek porządna szkoła może funkcjonować bez metodyka ???
Cytat: kosa1111
Cytat: zamek01
Może niech w takim razie ktoś napisze jaka ta metoda Lexix, czemu warto, czemu nie ???

Czy jakakolwiek porządna szkoła może funkcjonować bez metodyka ???

Małe szkoły językowe właśnie tak działają, nie ma metodyków,bo to dodatkowe pieniądze
Dlatego tak jak zamek01 odradzam małe szkoły. Działalność bez metodyka w szkole jęykowej to jak pójść do fryzjera obciąc paznokcie a nie włosy...
Kursy bez nadzoru - non sens
Metodyk, jak i sieciówki mają wyracowane standardy. Kontrolują zajęcia, prace lektora, zachowanie obsługi. Tam jest po prostu wyższy standard wszystkiego.
Cytat: kalika4
Dlatego tak jak zamek01 odradzam małe szkoły. Działalność bez metodyka w szkole jęykowej to jak pójść do fryzjera obciąc paznokcie a nie włosy...

Masz w pełni rację, mikro szkoły nie maja pieniędzy na nadzór, gdyż przy 3 salach ciężko utrzymać posadę metodyka
Cytat: Wilderness
Dla mnie drugi język wart przemyślenia do nauki to Espaniol , jest piekny i bardzo urzyteczny - Ameryka Południowa, z mojej wiedzy szkoła która jest najlepsza to jednak Cervantes

Pamiętajcie, ze także w USa hiszpańki to jeden z głównych jezyków
Byłem kiedyś w Miami i miałem problem dogadać się po angielsku, gdyż wszędzie tylko hiszpanski
To fakt ilość Latynosów w USa jest ogromna, dużo emigrantów z Kuby
Cytat: kalika4
Metodyk, jak i sieciówki mają wyracowane standardy. Kontrolują zajęcia, prace lektora, zachowanie obsługi. Tam jest po prostu wyższy standard wszystkiego.

Tak musi być inaczej nie wyobrażam sobie kursu
121-150 z 612