Ryanair

Temat przeniesiony do archwium.
361-382 z 382
| następna
dobrze powiedziane, prosze dolacz do mnie [gg]
Przeczytałam cały wątek, ale większośc wpisów pochodzi sprzed 4,3, w najlepszym wypadku sprzed 2 lat. Dlatego mam prośbę o komentarze osób pracujących dla Ryanaira OBECNIE, albo przynajmniej od kwietnia 2008, kiedy to liczba godzin spędzonych w powietrzu w tej pracy została zredukowana do 900 godzin rocznie. Z moich obliczen wynika, ze w takim razie za taka ilosc godzin pracy mozna zarobic ok. 900 euro miesiecznie (nie liczę kasy ktorą odciagają od tej sumy za kurs i za mundurki).

Póki co zrozumiałam tyle ze pracując przez agencję jak i będąc zatrudnionym bezposrednio przez Ryanair, zawsze płacą TYLKO za "wylatane" godziny? (bo drobiazgów jak procenty ze sprzedazy nie wliczam). Tyle ze bedac zatrudnionym bezposrednio przez Ryanaira ma sie zawsze podstawowe salary 700 euro, natomiast płacą mniej za godzinę lotu?

Ogólnie moje pytania są takie:
1. Ile płacą za godzinę lotu? Zawsze 12,15 euro? Czy jest to stawka za krótki lot? I co to znaczy krótki lot? Ponizej 1h45min? I te stawki dotyczą lotu czy godziny zegarowej? Jeśli lot trwa np. 1h 45 minut to płacą za 1 h i za 45 minut lotu?
2.Za przerwy między lotami, wszelkie opóźnienia lotów, standby nadal nie płacą na żadnym kontrakcie?
3.Czy naprawdę nie można wybrać sobie bazy? Mieszkam w Rzymie i chciałabym pracować właśnie tam.
4.Czy jeśli w czasie kursu zrezygnuję z niego albo obleję egzamin, to muszę nadal płacić te 2000 euro za ten kurs?
5.Czy gwarantują określoną liczbę lotów, płatnych godzin pracy miesięcznie? Chcę uniknąć sytuacji, kiedy podpiszę umowę,a potem okaże się że w jeden miesiąc na lotach zarobię np. 1400 euro miesięcznie, w kolejnym miesiącu 700 euro, a jeszcze w kolejnym tylko 400.

Z góry dziękuję za odpowiedzi z rzetelnego źródła. :)
Do wszystkich którzy staraja sie o praca w Ryanair. Zanim podejmiecie decyzje zapoznajcie sie z tym!
#
Witam!
Zastanawiam sie czy cos sie zmienilo w Ryanair, chodzi mi o prace jako cabin crew. Bardzo prosze kogos kto tam obecnie pracuje o jakies info!
Witam! zapisałam się na szkolenie na stewardesse dla Ryanair, które będzie we wrocławiu w kwietniu. Czy może mi ktoś przybliżyc na czym wyglada dokładnie to szkolenie chce wiedziec co mnie czeka i czy naprawde warto ryzykowac. Poza tym może ktoś z was też bedzie na tym szkoleniu?? prosilabym o kontakt na gg : 5[tel]czekam na wiadomości i pozdrawiam:)
Czy ktos jedzie na szkolenie do wroclawia w kwietniu? Odezwijcie się, moj nr [gg]
Hej! Ja również zapisałam się na kurs z Ryanair'a odbywający się we kwietniu we Wrocławiu. Jeśli też się wybieracie, piszcie : [gg]
niczego nie podpisuj, nie radzę wręcz kategorycznie odradzam pracę dla nich.
byłam stewardessa, przez koło roku w anglii. nie czytałam wpisów na forum, nie chciałam nikogo słuchać nawet jak mi mówili jak tam jest- nie wierzyłam. dostałam za swoje. sama jestem sobie winna, nie 'zbadałam' pracodawcy i byłam głucha na argumenty dlaczego 'nie' pracować.
moja córka podjęła pracę trzy tygodnie temu.Zaczynam denerwować się.Czy naprawdę jest aż tak źle?
witam, widze ze temat jest juz rowiniety ale aby nie bylo watpliwosci co do tego ze ryanair nadal obchodzi sie ze swoimi pracownikami bezlitosnie a jego podstawowym srodkiem oddzialywania jest zastraszanie postanowilam sie odezwac ja. jeszcze dla nichh pracujaca (kilka tygodni jeszcze) nie palajaca checia zemsty na nich ale checia ochrony mlodych ludzi stewardessa. pytajcie smialo opowiem co tu sie dzieje bo to bynajmniej temat na porzadny thriller. rowniez mozecie pisac na gadu 25095073
witam, wybieram sie na rozmowe kwalifikacyjna na linie Ryanair do warszawy, czy moge liczyc na jakies wskazowki? nie latalam nigdy jako stewardessa i nie mam w tym doswiadczenia ale zapewniaja kurs i szkolenia. fakt ladne pieniadze za to biora ale moze na cos sie pozniej przyda.. moge liczyc na czyjes rzetelne informacje, bylabym bardzo wdzieczna.. moj nr [gg] . Justyna
czy ktos wybiera sie na kurs ryanaira we wroclawiu na koniec listopada chcialbym z kims pogadac kto idzie moje [gg] , pisac predzej czy pozniej na bank odpisze
jak jest po angielsku praca licencjacka? thesis? I am going to write my thesis today??
witam!
nie mam pojęcia jak dodać nowy temat więc piszę tu ... czy ktoś wie jak jest po angielsku praca licencjacka? thesis? I am going to write my thesis today??
dzięi
hej witam wszystkich!
pod koniec listopada czyli teraz w pn jadę do wrocławia na rekrutacje na stewardesse do ryanair i nie wiem czy mam jechać czy nie bo tutaj po tych wpisach widzę że powinnam się głęboko zastanowić!!
proszę piszcie coś więcej na temat tej pracy!! dzięki
Hej Patrycja!jestem z Wrocławia i rowniez interesuje mnie praca stewki,nie wiedzialam jednak ze Ryanair prowadzi w tym miesiacu rekrutacje u nas...szczerze to myslę ,że to najgorsza linia lotnicza w ktorej mozna pracowac...niestety maja chyba najczesciej rekrutacje.. lecialam Ryanairem ostatnio- praca stewardessy w tych liniach to jakis koszmar- musza handlowac PERFUMAMI DMUCHANYMI SAMOLOCIKAMI a nawet LOSAMI NA LOTERIE na pokladzie samolotu..lecialam 2 godziny do Mediolanu a te biedne dziewczyny praktycznie caly czas staly..wiem ze ogolnie to ciezka praca..ale moze lepiej sprobowac w innych liniach?angielski i tak musisz znac - wiem ze szukaja teraz stewardess to niemieckich tanich lini ,co prawda praca polega rowniez na wciskaniu pierdol na pokladzie ale wstawiam tu linka do ogloszenia http://www.infopraca.pl/praca/stewardessa-steward/berlin/3[tel]najlepiej oplacane sa chyba dziewczyny z Lufthansy ..no ale dla mnie bariera jest j.niemiecki... ogolnie wiem ze do Lufthansy trudno sie dostac ale praca jest ok..Lufthansa ma wlasna szkole w ktorej ksztalci pilotow i personel pokladowy ,ale tam to pelen profesjonalizm
z tego wszystkiego zapomnialam sie zapytac - w jakim jestes wieku Patrycja? ja mam 21 ,w 2011 bede miec 22 prace stewardessy(lub chociaz aplikowanie) chce zaczac po licencjacie - czyli za rok..jak zrobie ceretyfikaty jezykowe
Ja jutro skończę 21 lat!:) oczywiście też nie umiem j.niemieckiego , tylko angielski więc tamta praca co pisałaś link to nie dla mnie....
szkoda, że to tak wszystko wygląda:( nie mogę poszukać dobrej pracy;/
CZY KTOŚ TUTAJ JESZCZE ZAGLĄDA??
PROSZĘ O INFORMACJE NA TEMAT PRACY DLA RYANAIR.
CHCIAŁABYM TAM PRACOWAĆ ALE NIE WIEM CZY TO DOBRA DECYZJA!!??
proszę piszcie na e-mail [email]
[email]

DZIĘKI Z GÓRY
PATRYCJA
>>>>>CZY KTOŚ TUTAJ JESZCZE ZAGLĄDA??
CHCIAŁABYM TAM PRACOWAĆ ALE NIE WIEM CZY TO DOBRA DECYZJA!!??
...po pierwsze nie PISZ duzymi literami, tutaj nie masz zadnego prawa do krzyczenia na ludzi, tylko masz grzecznie sie pytac. Nie wszyscy ktorzy pracuja dla Ryanair siedza tutaj .....
Odpowiedz na twoje pytanie : NIE.
Jakby ktoś jeszcze potrzebował to ja w swojej pracy licencjackiej pisałam diploma work i było poprawnie

A co do Ryan air to chciałam iść na rekrutacjkę 15.01.2011, przez 2 dni przez to prawie nie spałam bo byłam tak podekscytowana, ale z tego co sie naczytałam to ja podziękuję i 700 km w obie str ode mnie to jechac do Łodzi nie będę, żeby póżniej jak piszecie zostać "wyciśnieta jak cytryna i wyrzucona". Cóż szukam gdzie indziej tylko ciekawe kiedy będą nabory :(
Cytat: patrycjapatrycja
CZY KTOŚ TUTAJ JESZCZE ZAGLĄDA??
PROSZĘ O INFORMACJE NA TEMAT PRACY DLA RYANAIR.
CHCIAŁABYM TAM PRACOWAĆ ALE NIE WIEM CZY TO DOBRA DECYZJA!!??
proszę piszcie na e-mail [email]
[email]

DZIĘKI Z GÓRY
PATRYCJA

P.S Radzę przejrzeć wątek od początku albo skorzystać z wyszukiwarki
saraha no wlasnie to tez moj problem,bo teraz linie lotnicze oszczedzaja,wczoraj przeczytalam ze tylko lufthansa chce utworzyc 4tys nowych miejsc pracy w tym najwiecej dla stewardess,niestety moj nie miecki to smiech na sali, a w jakiej bazie chcesz pracowac - w Polsce?bo chyba lepiej aplikowac do zagranicznych lini ktore nie maja bazy w polsce - i tak wszyscy musza gadac po angielsku wiec czemu by nie sprobowac
Temat przeniesiony do archwium.
361-382 z 382
| następna

 »

Pomoc językowa