Czasy angielskie - budowa, użycie, ćwiczenia

Pełny opis wszystkich czasów w języku angielskim. Opisujemy budowę każdego czasu oraz zasady tworzenia pytań i przeczeń. Wyjaśniamy, kiedy używa się danego czasu. Postępy w nauce można sprawdzić dzięki licznym ćwiczeniom interaktywnym.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Komentarze (61)

Najważniejsze czasy to:
- Present Simple
- Present Continous
- Present Perfect
- Past Simple
- Future Simple
Całkiem przydatne są też:
- Past Continous
- Future Continous
- Present Perfect Continous
Resztę można olać, bo nikt tego nie używa.

Nie wiem o co chodzi z tymi chomikami, ale również pozdrawiam!

nigga

Idefixkokos123... bo Present Perfect = Present Perfect Simple. Present Perfect Simple jest po prostu pełną nazwą dla czasu Present Perfect.

nie ma present perfect simple

pozdrawiam każdego chomiczka który to czyta jesteś wspaniały <3

strona świetna, jestem w ósmej klasie i mam jutro sprawdzian, a ta strona pomogła mi przypomnieć o 5 czasach w niecałą godzinę polecam to jest niesamowita strona dla leniwych XD

A nie było kiedyś przypadkiem czasów "Future in the Past (Perfect) Simple/Continuous?" Bo o ile dobrze pamiętam, to kiedyś były.

FAJNUSIA STRONKA POZDRAIWAM SŁODKIE CHOMICZKI

od lat najlepsza strona porządkująca temat, jaka znam

Kurde korzystam już z tej strony prawie 7 lat prawie zawsze, jak uczę się na sprawdziany z angielskiego i powiem tak. Jest to już dla mnie swego rodzaju niezbędnik, po który zawsze sięgam, bo wiem, że stąd czegoś się nauczę. Pozdrawiam całą redakcję i dziękuję za świetny kontent!

Wow

Lets goo!!!!!!!!!!!!!!!!!

super partia! :D

Mega stronka

Strasznie się cieszę że znalazłam tą stronę. Wszystkie zasoby gramatyczne i ćwiczenia są doskonale zorganizowane! Bardzo pomogło mi to w konkursie kuratoryjnym z języka, i myślę że w następnych etapach też pomoże :D

Bardzo przydatne, ja uczę się teraz podstaw z kursem Enlinado. Bardzo zależy mi na komunikatywności językowej. Staram się systematycznie ćwiczyć, w każdym razie uczę się już prawie miesiąc i widzę postępy. :)

Super strona, nareszcie po gimnazjum, liceum i studiach polubiłem i zrozumiałem angielski, a przynajmniej podstawy ;D. Wszystko wytłumaczone dokładnie i jasno, bez pierdololo, że ,,trzeba to wyczuć".

Super strona!

Bardzo lubie korzystac z tej strony. Jest dla mnie czytelnym i przejrzystym zrodlem wiedzy wraz z mozliwoscia zrobienia cwiczen. Jedyne czego mi brakuje to cwiczen, w ktorych moglabym podsumowac swoja wiedze z wszytskich czasow Past/Present/Future z osobna, a na koncu z wszytskich czasow na raz.