Czasy angielskie - budowa, użycie, ćwiczenia

Pełny opis wszystkich czasów w języku angielskim. Opisujemy budowę każdego czasu oraz zasady tworzenia pytań i przeczeń. Wyjaśniamy, kiedy używa się danego czasu. Postępy w nauce można sprawdzić dzięki licznym ćwiczeniom interaktywnym.

Komentarze (55)

strona świetna, jestem w ósmej klasie i mam jutro sprawdzian, a ta strona pomogła mi przypomnieć o 5 czasach w niecałą godzinę polecam to jest niesamowita strona dla leniwych XD

A nie było kiedyś przypadkiem czasów "Future in the Past (Perfect) Simple/Continuous?" Bo o ile dobrze pamiętam, to kiedyś były.

FAJNUSIA STRONKA POZDRAIWAM SŁODKIE CHOMICZKI

od lat najlepsza strona porządkująca temat, jaka znam

Kurde korzystam już z tej strony prawie 7 lat prawie zawsze, jak uczę się na sprawdziany z angielskiego i powiem tak. Jest to już dla mnie swego rodzaju niezbędnik, po który zawsze sięgam, bo wiem, że stąd czegoś się nauczę. Pozdrawiam całą redakcję i dziękuję za świetny kontent!

Wow

Lets goo!!!!!!!!!!!!!!!!!

super partia! :D

Mega stronka

Strasznie się cieszę że znalazłam tą stronę. Wszystkie zasoby gramatyczne i ćwiczenia są doskonale zorganizowane! Bardzo pomogło mi to w konkursie kuratoryjnym z języka, i myślę że w następnych etapach też pomoże :D

Bardzo przydatne, ja uczę się teraz podstaw z kursem Enlinado. Bardzo zależy mi na komunikatywności językowej. Staram się systematycznie ćwiczyć, w każdym razie uczę się już prawie miesiąc i widzę postępy. :)

Super strona, nareszcie po gimnazjum, liceum i studiach polubiłem i zrozumiałem angielski, a przynajmniej podstawy ;D. Wszystko wytłumaczone dokładnie i jasno, bez pierdololo, że ,,trzeba to wyczuć".

Super strona!

Bardzo lubie korzystac z tej strony. Jest dla mnie czytelnym i przejrzystym zrodlem wiedzy wraz z mozliwoscia zrobienia cwiczen. Jedyne czego mi brakuje to cwiczen, w ktorych moglabym podsumowac swoja wiedze z wszytskich czasow Past/Present/Future z osobna, a na koncu z wszytskich czasow na raz.

@maslox właśnie jak dla mnie strona jest bardzo dobrze zrobiona. Podoba mi się jej szczegółowe dopracowanie.

Magda146920 to nie jest czas gramatyczny we właściwym rozumieniu tego zwrotu, tylko tak zwana konstrukcja "going to", a używamy jej, kiedy mówimy o czymś, czego oznaki widać (np. Look at the clouds! I think it's going to rain!) albo o dosyć pewnych planach, tak jak w przykładzie podanym przez Ciebie :) Mam nadzieję, że pomogłam :)

Chciałabym się dowiedzieć jaki to jest czas w takim np. zdaniu " I am going to go to the cinema " i kiedy go stosujemy.MM

Maslox1232: na początek naucz się po niej poruszać. Jest to jedyna strona, która za darmo oferuje porządne ćwiczenia.

Ta strona jest do kitu.SZAJS!!!

@mydylan, nie ma czegoś takiego jak "słownik do języka polskiego", z tego co mi wiadomo istnieje jedynie słownik języka polskiego - warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli odczuwasz nieodpartą potrzebę pouczania innych...

@ang.pl - bardzo fajna i przejrzysta stronka, ciekawie i przystępnie opracowane tematy THX

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.