Formy wyrażania przyszłości - angielski

Czas przyszły w języku angielskim jest dziwny. Właściwie to go nie ma. Bo, tak naprawdę, to czego uczymy się jako 'czasy przyszłe' to tylko jedno z użyć czasownika modalnego will. Jest to użycie wcale nie jedyne, za to reszta nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek przyszłością... Na dodatek nie wszystko, o czym chcemy powiedzieć, że się dopiero wydarzy, możemy zakomunikować używając właśnie tej konstrukcji. Jest w angielskim kilka 'metod' mówienia o przyszłości. Popatrzmy w kolejnych zakładkach, czym się różnią i w jakich sytuacjach się ich używa.

Komentarze (4)

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2021 autorom życzy Jurek Liera - jednocześnie chcialbym sie przypomnieć o moim skrytym pragnieniu tzn zaimplementowaniu chciazby skromnej przeglądarki na tej wspanialej stronie

marcinJT - Jest to tzw zdanie czasowe i po "when" nie można użyć czasu future (I will) - tak jak w zdaniach warunkowych po 'if'. Stąd I am gone a nie I will be gone.

"you gonna miss me when i'm gone" - skąd "I'm gone"? Co to za konstrukcja wyrażenia przyszłości i czy można użyć zamiast tego "...when I will go"?

brakuje may/might, ale ogólnie świetna strona

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.