Czy ktoś planuje lub studiuje w USA??????

Temat przeniesiony do archwium.
421-439 z 439
| następna
Hej! :)
Wpadlam na ten watek dopiero teraz, powiem szczerze, ze to istna skarbnica wiedzy nt. studiow na Ivy. :) Ja niestety nie uwierzylam w siebie i nie starałam się dostac- Aktualnie jestem studentką finansów i rachunkowosci oraz International Business(w j angielskim) w Krakowie. Zastanawiam się, czy w przyszłym roku nie starać sie dostać na moj wymarzony Harvard badz Princeton... czy sa tu moze jakies osoby, ktore wybierają się na studia do USA?
Witam wszystkich :)
Widzę, że forum się już trochę 'wykruszyło', a szkoda, ale dalej jest to duże kompendium wiedzy o studiach w USA ;)
Ja mam takie pytanie - czy aktualnie można również wysyłać podania do tylu szkół, ile chcemy, i ile kosztuje takie podanie ?
Pozdrawiam :))
Tak, podanie możesz wysłać do dowolnej ilości szkół. Kwestią jest na ile Cię stać. Szkoły Ivy League liczą sobie po 75-80$ za aplikację. Oczywiście im więcej szkół, tym więcej pracy, którą musisz wykonać. Każda szkoła oprócz Common App lub czegoś podobnego wymaga wypełniania dodatkowych formularzy, pisania dodatkowych esejów, które pójdą tylko na ten konkretny uniwersytet. Mam nadzieję, żę pomogłam ;)
tak, oczywiście pomogłaś, dzięki wielkie :)
Ciekawy post, w sumie trafilem tu przez przypadek, ale widze ze temat troche umarl. Moj brat studiuje w Stanach juz pare lat i jakos na razie nie planuje wracac do Polski. Tez mialem jechac swego czasu ale zalapalem sie na program Clark University w Polsce i juz od paru lat mam amerykanski dyplom. Poki co nie zamierzam kontunuowac edukacji, tym bardziej w USA (tu mi calkiem dobrze:)) Dla mniej zamoznych (studia w USA kosztuja fortune) - polecam Clarka i wyjazd na dwa semestry do USA. Szkola z tego co wiem zalatwia wszystkie formalnosci i nie jest trudno o wyjazd. Pozdrawiam
>>>>zalapalem sie na program Clark University w Polsce i juz od paru lat mam amerykanski dyplom.
Mozesz dac nam ktore Uni to robi, bo chyba wiele ludzie bedzie sie tym interesowalo.
Na początku się przywitam, bo to mój pierwszy wpis.

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum :D Na szczęście, bo mnie moja szkoła denerwuje ,ale mniejsza o to. Mam kilka pytań dotyczących aplikacji na studia w US.

1. Kiedy zacząć ogólnie przygotowania?
2. Kiedy zapisać się na te TOEFL I SATy?
3. Była tu mowa o wolontariatach itp. Jak i gdzie można te wolontariaty "wypracować"
4. Czy zaprzątać sobie głowę klasami IB (np. w Gdyni) czy pójść do innego dobrego liceum np. II w Olsztynie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Cytat:
Mozesz dac nam ktore Uni to robi, bo chyba wiele ludzie bedzie sie tym interesowalo.

Tak, studia prowadzi SWSPiZ w Łodzi (i w Warszawie tez). Niby prywatna uczelnia, ale studia Clarka zupelnie inne bo praktyczne. Wiem jak sie porownuja do normalnych, bo studiowalem tez magisterke na SWSPiZ (sama teoria - bleee)
Hej, mam pytanie.

Czy jeśli składam podania do kilku szkół w Usa to wszędzie wysyłąm ten sam esej, te same opinie od nauczycieli i tak dalej?
Tak, wszędzie idzie to samo. Na większość uniwersytetów aplikuje się przy pomocy Common App, więc zasadniczą część wypełniasz tylko raz + większość uniwestytetów ma swój własny supplement (więc tam wypełniasz i wysyłasz na każdy co innego). Z aplikacją na studia w USA jest strasznie dużo zabawy, ale da się przez to przebrnąć :)
W jaki sposób przygotować się do egzaminów SAT II? Do SAT I jak sądzę po prostu uczyć się słówek i rozwiązywać testy.
Co do jednak SAT II, chciałabym zdawać je z Niemieckiego, Literatury i Historii Stanów Zjednoczonych. Wiem, że jest masa książek do nich przygotowujących, jednak pojęcia nie mam co wybrac? W ogóle - jakich zagadnień się uczyć? Czy poza testami są do kupienia jakieś podręczniki - lub lepiej repetytoria jak w Polsce?
W sumie do matematyki (SAT I) też by mi się przydało takie repetytorium...

BARDZO proszę o pomoc.
Z tego co się orientuję to w księgarniach w Polsce kupienie książęk do SAT, a tym bardziej poszczególnych do SAT II, jest prawie niemożliwe (przynajmniej tak bylo rok temu, nawet w amerykańskiej księgarni w Krakowie + są one nieporównywalnie droższe od tych zakupionych w USA, chociażby przeaz amazon). Oczywiście w Stanach jest cała masa książęk przygotowujących, a większość z nich ma w środku kilka testów. Jeżeli interesują Cię książki do SAT i SAT II o mam ich trochę do sprzedania https://www.ang.pl/forum/ogloszenia/206348
Super - jeśli możesz, proszę, podaj swojego maila lub odezwij się do mnie [email]
Rozumiem, że te książki przygotowujące są czymś podobnym jak repetytoria maturalne? Czyli, że właśnie mam podany tam materiał do nauczenia, zagadnienia itp? Szczerze mówiąc przeglądałam Amazon ale dosłownie się przeraziłam, nie mam pojęcia co kupić, zwłaszcza do SAT II. Zupełnie nie wiem jak zabrać się do nauki - nie mam pojęcia czego w ogóle się uczyć! Do polskiej matury po prostu usiądę z repetytorium, dlatego pytam o coś podobnego. :)
mam pytanko,
czy jak zkładam podania do różnych szkół to tylko w jednym mogę napisać do danej szkoly ze jest moim numerem jeden?

i jeszcze jedno,
od czego mam zacząć?? juz sie gubie w tym wszystkim, pomozcie!
najpierw to pewnie zdanie TOEFL'a potem SAT 1 i SAT 2 i co dalej? jak ten proces przebiega?
a i jeszcze:P
co sie bardziej liczy oceny czy egzaminy sat?
kiedy najpozniej mozna skladac podania do szkol?
Proponuje poczytac na stronach szkol, ktore Cie interesuja, ew. na forum collegeconfidential. Inne dobre zrodla tez sie znajda, poszukaj. Bez obrazy, ale chcesz wyjechac do USA, a nie potrafisz znalezc w internecie podstawowych informacji? ;)
JEŻELI KTOŚ BYŁBY ZAINTERESOWANY MAM DO SPRZEDANIA KSIĄŻKI DO EGZAMINÓW SAT I i SAT II KUPIONE NA AMAZON.COM, książki do TOEFL i różne słówniki ze słownictwem do egzaminów. Wszystko co jest potrzebne aby podjać studia w USA, zainteresowanych proszę o kontakt mój nr [gg]
Ksiązki można wypożyczać tutaj: http://fulbright.edu.pl/studia_USA/329926792.html (Warszawa) oraz wiele dowiedziec się telefonicznie :) Ja w tym roku wyruszam na studia do USA na dwa lata! :) hurra :)
Sprzedam książki do SAT chemistry biology a także the official sat study guide. wiecej tutaj :) https://www.ang.pl/forum/ogloszenia/211575
Temat przeniesiony do archwium.
421-439 z 439
| następna

 »

Studia językowe