Czy ktoś planuje lub studiuje w USA??????

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 439
Thanks for the answer... Ja to samo pomyślałem po napisaniu tej wiadomośi... Nie wiem co mnie opętało ]:-> I on na pewno nie miał też amerykańskiego obywatelsta... Więc to jednak loteria, a szkoda niegdy nie miałem szczęscia w loteriach ;) Najprawdopodobniej cena z SAT się musiała zmienić ;( bo teraz jest to $41,50 za Reasoning Test i $21,00 za Iternational Processing Fee, czyli 62,50 backsów. Rozumiem, że sama już wysłałaś swoje podania? Mogę wiedzieć gdzie? Życzę szczęścia i przyjęcia do wymarzonej szkoły!!!!
Cześć wszystkim!
Jak tam SAT?
Ja, o dziwo (i to nie jest kurtuazja), mam 800 z fizyki i... 770 z chemii (a z tego drugiego przedmiotu na żadnym próbnym nie miałam ponad 650...). Ja tu czegoś nie pojmuję. Chyba zacznę grać w totka...
a tak przy okazji... jaka jest roznica czy papiery zlozy sie na semestr wiosenny czy jesienny? orientujecie sie czy moze cos takiego w ogole istnieje? wydaje mi sie ze kiedys o czym stakim slyszalem, ale moge sie mylic... Gratuluje swietnych wynokiw z SATow persona
Niektóre uczelnie pozwalajš na rozpoczęcie studiów wiosnš, ale nie wiem, które dokładnie - nie spotkałam się z takš praktykš do tej pory.
Witajcie! :) Troche mnie tu nie było, ale ten wątek jest jak narkotyk! Moje szczere gratulacje persona, zaczynam sie zastanawiać kiedy zaczne czytac o Tobie w gazetach, na pewno dostaniesz sie na P-ton :] Moj SAT z nog nie zwala bo to 2100, o dziwo (i tu nieprzyjemne dziwo) najgorzej poszedł mi Writing, z ktorego myślałam, że jestem najmocniejsza! Daaa.. ja moze w Totka lepiej grac nie bede ;)... Anyway, składam app tez do Kanady żeby było ciekawiej i zobaczymy ja bedzie, bo widze ze Ivy to jakby odpada.. ;) Za tydzien kolejny SAT prawda? Zdajesz jakiś język? Ja się przymierzam do French with Listening, wertuję właśnie książkę Princeton Review. Btw, PR ma generalnie denne książki, główną dobrą radą jest wg specjalistów z PR... pomijanie pytań! :) pozdrawiam!
Generalnie, mało która szanująca się uczelnia przyjmuje uczniów na semestr zimowy, z reguły robią to te słabsze... Powiem szczerze, że mi nie przychodzi do głowy żadna szkoła która tak robi, a ranking USNews uważnie przestudiowałam cały...Ravven rozważ przy okazji LACs, są takie, które są świetne i dają pomoc finansową np. Macalester (skończył go m.in. Kofi Annan), Oberlin. Dziewczny mają szansę w żeńskich colleges tj. Smith czy Mount Holyoke, tam średnia pomoc fin. sięga 30k. Niemniej, kto by chciał się uczyć z samymi females? ;)
Jestem szczerze zaskoczona tym Twoim znajomym... Od kiedy brown daje finaid międzynarodowym-którzy-nie-sa-jakimis-childprodigy-albo-wybitnymi-prgramistami-z-Azji-wymiatajacymi-miedzynarodowe-olimpiady-w-przerwie-miedzy-odrobaczaniem-dzieci-z-Somalii-i-asystowniem-jakiemus-potencjalnemu-nobliscie-ktory-prowadzi-badania-ktore-zmienia-oblicze-nauki???? Dobra, moze troche przesadziłam z tym ostatnim, ale słyszałam, jak to na porządku dziennym są dzieciaki, które pracowały dla NASA etc. Czy to był chłopak z Browna czy moze z John Brown University? Wiem, czepiam sie ;))
Czeœć Navy,
gratulacje zdania SAT-a :) Przynajmniej masz już to za sobš. 2100 nie jest przecież takie złe (no dobra, to byłoby moje marzenie). Writing to, niestety, ciężka częœć (szczególnie esej).
Tym razem zdaję SAT I, zostawiłam sobie najgorsze na koniec... brrr...
Ja składam poza tym na Cambridge, ale to raczej tylko po to, żeby wreszcie tam pojechać ;)
W sprawie PR popieram, mam ich ksišżkę do SAT-a. Tylko testy sš warte uwagi :)
powodzenia na SAT :) IMHO najlepsza jest książka KAPLANA 12 praktycznych testow. (super realistyczne testy).
Właśnie widziałam detailed score report, "the curve" było nieciekawe. BARDZO mało błędów, a wynik leci od razu na łeb na szyje... No i na dodatek ten "cudowny" temat eseju.., no mogli się postarać o jakiś ciekawszy..
No, szkoda... Ciekawe, czy jest tak, że na jesieni ludzie ogólnie są lepiej przygotowani i trudniej uzyskać wysoki wynik niż np. na wiosnę.
Hmm.. chyba nie ma jakiejś różnicy. Choć Amerykanie na jesieni zdaja 2 raz.. ;). Jak będziesz zdawac 2 razy to bedzie OK. Ja jestem pewna, że jakbym drugi raz zdawała to poprawiłabym wynik, po prostu nie popełniłabym już pewnych błędów "strategicznych" ;), a z tego co widzę, to nawet jeden czy dwa błędy drogo kosztują.
No nie wiem... Jeśli wynik SAT będzie akceptowalny ;) to nie podejdę drugi raz, jeśli nie, to będę zdawać jeszcze w grudniu jako stand-by. Jakie przedmioty zdajesz na SAT II, poza francuskim z listeningiem?
Witam. Jestem obecnie w Colorado. Moja siostra tu juz studiuje a ja mam taki zamiar :) jeszcze niewiele wiem od niej na ten temat ale cos zawsze. Jesli chcesz-napisz mpoj nr gg to 5355524
persona, czy w swoim transkrypcie ocen zawarłaś oceny z półrocza III klasy gimnazjum, I klasy liceum i II klasy liceum czy tylko oceny końcowe? (te co znajdują się na świadectwie)?
PS SAT II World History
Cześć,
z III klasy gimnazjum zawarłam tylko końcoworoczne, a z liceum z wszystkich półroczy. Oceny te powinny być w Twoim szkolnym arkuszu ocen (ale w moim nie były ;)).
World History... też chciałam to zdawać, ale jak dla mnie za bardzo odstaje od tego, czego się uczymy w Polsce... Trzymam kciuki, podobno curve nie jest zbyt ciekawy.
czesc ja wybieram sie na studia do stanow ale musz zdac toefla no boje sie jak z kasa kiedy ty sie wybierasz i gdzie?
I jak poszedł SAT? Fajny był temat eseju? U mnie Francuski był nawet przyjemny, poczekam na wyniki though.. ;)
Temat eseju mi się bardzo podobał: czy posiadane pieniądze i różne dobra zastąpiły inne wartości służące do oceny sukcesu?
A reszta też nie wydawała mi się jakaś bardzo trudna... Nawet znałam niektóre trudne słówka na CR ;)
Tylko teraz trzeba poczekać na curve, bo może być ekstremalnie.
Tym niemniej chyba raczej zdawać już nie będę i jak sobie pomyślę, że jakoś przeżyłam te 7 egzaminów, to wariuję ze szczęścia :)
A tak w sprawie egzaminów z listeningiem: jak to wygląda? Przynosicie discmany i możecie sobie odsłuchiwać dowolną liczbę razy (oczywiście w ramach czasu)?
To fajnie, że Ci dobrze poszło :). Co do egz z listeningiem to nie ma tak dobrze jak napisałaś, płyta jest nagrana na całe 20 minut a potem trzeba zdjąć słuchawki i nie tracić czasu, który trzeba poświęcić na reading part! Praktycznie wszystkie texty i dialogi są tylko raz, więc trzeba się porządnie koncentrować!
Ech, wiedziałam, że z tymi Listeningami musi być jakiœ kruczek ;)
A co do SAT-a - może jestem zbyt optymistyczna, poczekamy, zobaczymy.
Princeton przysłał mi wszystkie formularze do składania podania, mimo że deadline było 1 listopada. Szacunek ;)
Jestem również zainteresowany studiami w Stanach. Chcialbym z kims nawiazac kontakt moj numer gg to 935833
Napisz na forum co Cię interesuje. :)
Ufff.. 287 z TOEFLa i 6.0 z eseju.. hurrayyy :)
Brawo Navy, wymiatasz :)
dzięki za miłe słowo ale to w końcu tylko TOEFL, warunek podstawowy! ;))
Ale zawsze miło, jeśli się ma więcej niż przeciętnie mają przyjmowani przez daną uczelnię ;)
tak, raczej tak :)
Przymierzam sie do TOEFLa i w zwiazku z tym mam pare pytan. Czym, poza wprowadzeniem speakingu, IBT rozni sie od CBT? Czytalam tez gdzies, ze po wprowadzeniu IBT znikna PBT i CBT i bedize tylko IBT. Pytanie teraz, kiedy dokladnie wchodzi w zycie ta nowa wersja? Bo niby kiedys w czerwcu 2006, a znowu gdzies tam czytalam (sorry, ze jestem nieprecyzyjna, ale nie chce robic balaganu), ze w USA ten test byl wprowadzony we wrzesniu 2005, wiec te dwa pozostale niby juz nie istnieja, sama juz nie weim. A ile sie czeka na wyniki? Chodzi mi o to ile czasu mija od zdania ezgazminu na przeslanie wynikow do wymienionych instytucji? Jeszcze jedno - jest jakis limit (ilosc slow czy cos takiego) na writingu? Tematy co prawda sa latwe, ale 30 minut to tez duzo czasu nie jest. Dzieki
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 439

 »

Studia językowe