Czy ktoÅ› planuje lub studiuje w USA??????

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 439
Właściwie to myślałam, że będę sprytna i oszczędzę na znaczkach ;]
A poza tym mam okropny charakter pisma - mogliby się przerazić albo nie doczytać...
Hey Girls :);

Co do tych osiagniec: sposob najczesciej praktykowany to wypisac wszystkie najwazniejsze osiagniecia (ze swojej dziedziny + troche innych, zeby sie popisac ;)) na samej aplikacji, a reszte wrzucic na oddzielna kartke, czyli 'resume'. Ja tak nie zrobilam, bo w sumie wszystko, co mi sie wydawalo wazne, zmiescilo sie na aplikacji, ale w sumie chyba lepiej napisac za duzo, niz za malo (mozliwe, ze tego resume nawet nie beda czytac, albo zrobia to b. pobieznie). Osiagniecia szkolne sa tez wbrew pozorom wazne, np. w USA takie rzeczy, jak bycie valedictorian sie licza.

3. klasa gimnazjum opowiada 10th grade, czyli high school, dlatego sie tez uwzglednia.

A propos papierowych aplikacji, to ja Princeton prosilam 2 razy, nigdy nie dostalam (wtedy nie wysylali potwierdzen). Nie bylo tez mozliwosci skladania aplikacji online, ani Common Application, a Admissions Office nie mialo nawet maila... Teraz to wszystko znacznie ulatwili, a ja sie musialam meczyc ;(. Sciagnelam wiec PDF z aplikacja, wypelnilam na komputerze (zdecydowanie nie polecam pisac recznie), wydrukowalam i wyslalam.

Od wszystkich innych uczelni dostalam aplikacje w wakacje: MIT, Yale, a od Harvardu dostalam... 3 :).
LACs = Liberal Arts Colleges http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal_arts_colleges
Ach tak... oczywiscie znam to pojecie ;), nie sczailam skrotu :D Tak, wlasciwie przede wszystkim rozwazam LACs :)
Navy,
jako że jutro wyjeżdżam w Bieszczady i nie mam zamiaru dłużej martwić się o SAT-a, to do zobaczenia w Konstancinie. Piszesz SAT I, czy SATs II?
Czesc :) Milego pobytu w pieknych Bieszczadach :) i do zobaczenia w Konstancinie! Pisze SAT I (brrr.. ;)
I jak odczucia po SAT?
SAT spoko. Wydaje mi sie ze byl troche trudniejszy niz te testy w CB Blue Book. Critical Reading dosc niespecjalne zwlaszcza jedna section, a temat esejy brzmial: Do you think that people should keep some things private? Ale ogolnie OK. Ciagnal sie strasznie.. ;) A jak Ci poszlo SAT II? Z czego zdawalas?
To się cieszę, że Ci dobrze poszło :)
Zdawałam z chemii i fizyki - to pierwsze to była masakra (jak zwykle), a fizyka - lepiej niż na tych próbnych, które zdążyłam zrobić, więc może to 700+ będzie. Ale świadomość, że pozostał mi już tylko SAT I jest podbudowywująca.
Na SAT II znowu było mało osób - 7. Coś trudno mi uwierzyć, że tak mało osób składa podania na uczelnie, gdzie wymagane są SAT II. Chyba że Gdańsk nadrabia tą dysproporcję ;)
Czesc :)
No nie wiem czy mi tak dobrze poszło, zaznacze ze nie jestem super optymistyczna na temat CR. Duzo osob, ktore pisalo ze mna SAT I, nie ma zamiaru pisac SAT II. Duzo naprawde ciekawych szkol wymaga tylko SAT I, sama az sie zastanawiam czy nie odpuscic Ivy :p. Swoja droga, wypasiona ta szkola :), powiedzialabym amerykanska w kazdym calu :). Na pewno dobrze Ci poszlo na tych SATs, sadzac po Twoich wynikach z poprzednich to: "nothing can go wrong";)!
Szkółka rzeczywiście wypasiona, a w dodatku na środku pola ;)
Nie odpuszczaj Ivy League! Ja nie chcę być sama...
hej fajnie sie to czyta:) zycze powodzenia:)
a gdzie dokladnie chcecie sie dostac???:D
Chcieć a móc... Princeton, chociaż z Harvardem jest związanych paru moich naukowych idoli, a MIT-em bym też nie pogardziła ;)
Pomarzyć zawsze można.

Już prawie skompletowałam wszystkie papiery. Z naciskiem na prawie ;)
hej hej:) na pewno nie zostaniesz sama, te pare osob z Polski to na pewno sie znajdzie:), ja musze zobaczyc ten wynik SAT!! :D A te papierzyska tez kompletuje. Mierze najpewniej w LACs (haha nauczylam sie w koncu tego skrotu) i zobaczymy jak bedzie. persona, jesli chodzi o MIT to nie wiem czy czytalas na forum GW byl kiedys taki watek "Na jakiej uczelni za granica studiujesz" i wypowiadał sie chłopak co właśnie tam się dostał, pisał m.in. co podkreślał w swojej aplikacji, chlopak mial naprawde ciekawe zajecia i osiagniecia, co najciekawsze na Princeton sie nie dostal. *shocked*
No, czytałam ten wątek... Przyjęcia na dobre uczelnie w Stanach to rzeczywiście loteria.
HELLO!!!!WLASNIE PRZEPROWADZAM BADANIA NA TEMAT TRAKTOWANIA STUDENTOW NA POLSKICH I ZAGRANICZNYCH UCZELNIACH.MIALABYS OCHOTE WZIASC UDZIAL W TYCH BADANICH.CHODZI TYLKO O UDZIELENIA ODP NA PARE PYTAN W ANKIECIE


OTO MOJ E -MAIL. [email]

Z GORY DZIEKI
jersey.girl,
czy możesz napisać, jak wyglądał w Twoim przypadku proces Interview na Princeton? Podobno ktoś ma się zgłosić. Skąd był Twój rozmówca (chcę wiedzieć, czy mam się nastawiać na jakieś dalekie wyjazdy)? Czy miałaś dużą możliwość wpływu na termin Interview (pytam, bo w międzyczasie jadę do Anglii i może do Niemiec)?
Z góry dzięki.
Hej,

Ja spotkalam sie z panem D. Passentem w Warszawie, ktory skontaktowal sie ze mna jakos pod koniec pazdziernika. Mialam interview kilka dni pozniej bo juz byl bodajze listopad.
Dzięki, jersey.girl. Chyba jestem w gorącej wodzie kąpana :)
Czesc dziewczyny! Na poczatek zycze wam szczescia :P i mam tylko jedno pytanie, jak zamirzacie poradzic sobie finansami? Czy uczelnie pokrywaja wam cale koszty studiowania? a tak btw znacie moze jakies stronki z probnymi testami toefl? Chodzimi o jakies testy on line, no i piszcie jak sie sprawy maja :D
pozdrawiam

Ps.
Jak mozna widziec ile macie lat? jestescie rocznik 87?
czesc! gratulacje z powodu swietnie zdanych SATow! no to artukul mnie zaciekawil! Ja tez palnuje/marze o studiach w US. Sam mierze do 3-4 szkol :Yale, Brown, Princeton i moze Harvard ;) Musze looknoc na LACs skoro jest warte jest uwagi. Na razie mam aplikacje z Yale i Brown i mozecie mi powiedziec czy wypelnailscie cos takiego jak Social Numer?? Chcialbym sie jeszcze zapytac czy placilyscie za SATy czy udalo wam sie dosatac z kads Fee Waiver Card?
czesc! gratulacje z powodu swietnie zdanych SATow! no to artukul mnie zaciekawil! Ja tez palnuje/marze o studiach w US. Sam mierze do 3-4 szkol :Yale, Brown, Princeton i moze Harvard ;) Musze looknoc na LACs skoro jest warte jest uwagi. Na razie mam aplikacje z Yale i Brown i mozecie mi powiedziec czy wypelnailscie cos takiego jak Social Numer?? Chcialbym sie jeszcze zapytac czy placilyscie za SATy czy udalo wam sie dosatac z kads Fee Waiver Card? (sorry za dublowanie postow :D - stona nie byla odswiezona) Zdaje sobie teraz sprawe ze za pozno zaczelem to wszystko robic i moge miec spore problemy z nadrobieniem zaleglosci ;(
Chodzi Ci zapewne o Social Security Number. Obcokrajowcy go nie wypełniają. Za SATy mogą nie płacić tylko Amerykanie. Nie słyszałam o przypadku zwolnienia z opłaty obcokrajowca :(.
czesc! Jeśli chodzi o finanse to w USA jest 5 szkół które są need-blind, czyli takie które nie traktują możliwości finansowych kandydata jako kryterium przyjęcia, przeciwnie, jeśli komisja Cię zaakceptuje (jednym słowem spodobasz się :) to szkoła da Ci tyle kasy ile potrzebujesz. Jeśli chodzi o Toefl to wejdz na toefl.org i sciągnij sobie TOEFL Powerprep, ktory zawiera przykladowe topics wypracowań oraz 2 praktyczne testy, poza tym poszukaj w sieci, na pewno znajdzie sie jeszcze pare stronek z testami. :)
Ravven odpowiedziałam Ci powyżej ale dodam jeszcze, że Brown to świetny wybór. Byłam tam na campus visit i jestem zachwycona ;). Mam nadzieje, że nie ubiegasz sie o pomoc finansowa, bo Brown nie jest need-blind! Generalnie jest to najbiedniejszy Ivy.
które college są need-blind ?? A tak btw (by the way) ;) to jaką masz średnią :D. Chce wiedzieć jakie są moje szanse ;) A tak przy okazji to pisałem kiedyś do w Brown - Polaka, kóry miał tylko/aż 4.0 i chodził do technikum... (a pomoc finansową dostał ;))
a o zwolnienu z SATa psiałem dzisiaj do HS Counselor w Wawie. Ile płaciłaś za SATa?
O jaaaaa!!! własnie zobaczyłem cene Toefla!!! O_o masakra!!! skąd ja mam taką kasę wziaść i przy okazji nic nie mówić rodzicom ?? O na coś wpadłem! Ciekawe czy można "umówić się" z collegem, żeby zamiast Toefla liczyła się rozszerzona matura z angola??
Powiem Ci od razu: zapomnij o tym, że rozszerzona matura z angielskiego będzie miała dla college'u jakiekolwiek znaczenie w ocenie stopnia znajomości języka. Tylko TOEFL, do każdej szkoły. Rzeczywiście jest drogi, ale pociesze Cie tym, że bardzo przyjemnie zdaje sie W W-wie wersję komputerową. Nie wiem co to był za Polak z którym korespondowałeś, ale ja znam chłopaka, który był bardzo mądry, dostał się na Yale, a na Brown go nie przyjeli. Jesteś pewien, że Twoj znajomy nie miał na przyklad podwojnego obywatelstwa? (dla Amerykanow Brown nie jest need-blind). Nie wiem czy w jakikolwiek sposob pomogłaby Ci informacja o mojej średniej ;) Przecież ja tam nie studiuje! Liczy sie, to powtarzają wszyscy jak mantrę, pomysł na siebie. Musisz komisję zainteresowac swoja osobą, pokazać, że jestes naprawde nieprzecietny. Jedni maja niezwykłe osiągnięcia naukowe, inni niebanalne zainteresowania i intensywną działalność społeczną, jeszcze inni wszystko wymienione! Wydaje mi się, że każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czy widzi się na takiej uczelni i czy uważa sie za wyjątkowo interesującą osobę. Nie jestem oczywiście ekspertem ale przeczytałam mnóstwo przeróżnych forów, stron i publikacji, historii studenckich itp. ;)) SAT kosztuje 40$, rozumiem, że go jeszcze nie zdawałeś skoro pytasz? A SAT II?
PS. Need-blind sa: Harvard, Princeton, Yale, Middlebury i Williams. Tylko tyle :/ Niektore LACs majÄ… bardzo rozbudowana pomoc finansowa, ale dziala to wtedy na zasadzie: im wiecej kasy potrzebujesz tym poprzeczka wyzej.(tym trudniej sie dostac)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 439

 »

Studia językowe