Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

601-630 z 748
Cytat: Budda_first
Najstarszą szkołą angielskiego w Warszawie są Metodyści, mają chyba 80 lat. Dzisiaj wyrosła im spora konkurencja, ale nie wolno o nich zapominać, kiedyś były nawet kolejki ( za czasów mojego ojca) aby zapisać się do nich.

Cały czas są, mało żadna szkoła nie moze się poszczycić tak długim stazem w Warszawie. Mam koleżankę, która skończyła kurs semestralny i uznała, ze jest dobra jakość. Chyba można rozważać i tę szkołę jako miejsce dla siebie
Cytat: kanaka11
Cytat: terri
@Budda
Osobiscie bylam w tej szkole i dlatego nie moge zachowac zadnego distansu. Prosze przeczytac wszystkie wpisy/watki o tej szkole zanim wydasz jakakolwiek opinie.

Jest dużo wątków, które niestety głównie dotyczą umów/kredytów ze Speak Upem

A właśnie, rzeczywiście prawie wszystkie tematy dotyczace Speak Up odnoszą się do umowy. Zastanawiam się dlaczego tak mało jest merytorycznej dyskusji o lektorach, poziomie zajęć, kadrze dydaktycznej itp...
Skoro to największa szkoła w Polsce to może warto bardziej o nich podyskutować jakie plusy i minusy zajęć
edytowany przez jerry-king: 23 maj 2016
Pomocne dodatkowo przy wyborze szkoły może być korzystanie z rankingów, polecam jeden z nich:

www.szkolyjezykowe.zumi.pl
edytowany przez bonzai: 08 cze 2016
Cytat: zamek01
Cytat: car321
Ja generalnie uważam, że te kursy w firmach niewiele dają

Nikoniecznie, miałem taki kurs, prawie nikt nie chodził, były więc prawie lekcje ind.

Nauka w firmach jest często w bardzo zróżnicowanych poziomem grupach, dlatego nie wychodzi
Polecam szkolę Manhattan, do tej pory najlepsza szkoła w Warszawie w jakiej się uczyłam - a chodziłam zarówno do wielkich sieciówek jak i mniejszych kameralnych szkółek. Znalazłam dzięki opiniom na forach i jestem zachwycona! Lektorzy uczą z pasją i ogromnym zaangażowaniem, potrafią zachęcić do dyskusji ciekawymi tematami, filmikami z youtuba, jestem pod wrażeniem ich kreatywności i pomysłami na powtórki słownictwa czy gramatyki. Na lekcjach głównie mówimy, ale co mi się ogromnie podoba -dyskusje wsparte są także pracą nad poprawnością gramatyczną wypowiedzi, poprawną wymową (w żadnej innej szkole nie zwracali tak uwagi na wymowę) oraz przyswajaniem ogromnej ilości nowego słownictwa. Miła atmosfera, ale jednocześnie lektorzy wymagają, motywują, dużo zadają do domu, kurs jest dzięki temu niezwykle efektywny! Nigdzie wcześniej nie miałam wrażenia, że aż tyle się uczę!
Cytat: bonzai
Pomocne dodatkowo przy wyborze szkoły może być korzystanie z rankingów, polecam jeden z nich:

www.szkolyjezykowe.zumi.pl

Szperając udało mi się wyczaić jeszcze jeden ranking szkół, także wrzucam link:

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html
Jeżeli ktoś chce poprawić jakość mówienie i dość szybko ogarnąć bariery komunikacyjne i mieszka w Wawie to rzeczywiście opcja wymiennych zajeć lektor polski/native speaker będzie spoko rozwiązaniem. Dlatego jakiś czas temu wybrałem English For You. Uważam, że placówka ta sporo pomogła mi tej kwestii. Grupa w której pracowaliśmy była kameralna i dobrze dobrana. Wydaje mi się, że duży wpływ na to miała odpowiednio przeprowadzona kwalifikacja. Pamiętam, że dokładnie sprawdzono co pamiętam z gramatyki, następnie była praca z tekstem i rozmowa po angielsku. Rzetelna robota. Miło wspominam dodatkowe warsztaty w kafejce dyskusyjnej. Ktoś fajnie wymyślił, abyśmy mogli dyskutować z Anglikami różne tematy przy herbatce czy kawie w atmosferze kawiarni. Będąc w szkole można było poczuć fajny klimat. Ciekawe rozwinięcie kursu gdzie oczywiście ćwiczyliśmy teorię z polskim lektorem i speaking z nativem.
Dobrze też temacie konwersacji prowadzone są kursy w Angloschool. Chodziłem krótko, ale podobali mi się brytyjscy native speakers, szczególnie zabawny Simon i wymagający Chriss.
Co dobrych szkół to jeszcze dorzucę szkołę "OK". Rzetelnie organizują kursy egzaminacyjne zarówno FCE, CAE, LCCI. Dobrze dobrane są do tego podręczniki i jest sporo dodatkowych materiałów co urozmaica zajęcia.
Cytat: jerry-king
Cytat: kanaka11
Cytat: terri
@Budda
Osobiscie bylam w tej szkole i dlatego nie moge zachowac zadnego distansu. Prosze przeczytac wszystkie wpisy/watki o tej szkole zanim wydasz jakakolwiek opinie.

Jest dużo wątków, które niestety głównie dotyczą umów/kredytów ze Speak Upem

A właśnie, rzeczywiście prawie wszystkie tematy dotyczace Speak Up odnoszą się do umowy. Zastanawiam się dlaczego tak mało jest merytorycznej dyskusji o lektorach, poziomie zajęć, kadrze dydaktycznej itp...
Skoro to największa szkoła w Polsce to może warto bardziej o nich podyskutować jakie plusy i minusy zajęć

Nie chodziłem, ale biura i siedziby Speak Up ma starannie wykończone, dobre lokalizacje i z tego co wiem jest możliwość migrowania z jednej szkoły do drugiej bez większych problemów. Są więc i plusy
Lokalizacja szkoły ma znaczenie, ale nawet warto trochę podjechać aby uczyć się w lepszej placówce
Najgorzej wybierać szkołe kierując się tylko ceną, wielki błąd
Cytat: bonzai
Najgorzej wybierać szkołe kierując się tylko ceną, wielki błąd

Cena ważna ale rzeczywiście nie najważniejsza
w dodatku jesli chodzi o speak upu to ja tam calkiem niedawno w szkole we wroclawiu dostalam fajna oferte bez umowy kredytowej. maja duze znizki dla studentow wiec nie mialam takie potrzeby. wlasnie bardzo szkoda, ze nie ma takiej merytorycznej dyskusji na temat tej szkoly bo jest na prawde warta uwagi, ja jak na razie jestem bardzo zadowolona, szczegolie z zajec tematycznych ktorych brakowalo mi w innych szkolach,
Cytat:
w dodatku jesli chodzi o speak upu to ja tam calkiem niedawno w szkole we wroclawiu dostalam fajna oferte bez umowy kredytowej

You'd rather be kidding...Ii've heard at times about their scandalous track record .I'd be an idiot to waste my pennies going in for something like that .
Co do CPE gdzieś na Bemowie mozecie polecić
Co do CPE gdzieś na Bemowie mozecie polecić
Tych szkół jest rzeczywiście sporo w Wawie, mniejsze większe, rodzinne, dla dzieci, młodzieży, zawrót głowy
Ale dzięki takiemu układowi jest w czym powybierać
Wybór jest duży, ale tych dobrych szkół w Warszawie jest kilkanaście.
Najlepsze opinie to te, które mają odpowiednio długie uzasadnienie.
Hej, mam 24 lata i mój angielski jest na kiepskim poziomie niestety,
chcaiałbym bardzo w końcu ruszyć do przodu.
Znacie może jakąś szkołe godną polecenia w którem naprawde się czegoś nauczę a nie tylko wydam kasę...
Nie mam sil czytac juz takich postow, ktore NIC a NIC nie dodaja.
A czy ktoś z Was może zna (uczęszczał, słyszał...) o Cambridge School Of English (ul. Widok, Warszawa)?
Napiszę tak, potrzebuję przez 6-7 miesięcy intensywnie podszlifować swój angielski (mam braki też w gramatyce i jestem około poziomu B1) i na wiosnę przystąpić do CAE – Certificate in Advanced English (C1).
Dość stara szkoła
co to znaczy dobra szkola
Cytat: kate.newone
co to znaczy dobra szkola

Ciekawe pytanie, ale odpowiem.
To jest taka gdzie zaplacisz pieniadze i jakies 'cudo' sie ma stac ze ty sie czegos nauczysz, bo przeciez ty chcesz siedziec w domu, ogladac telewizje a nauka ma sama wpadac do glowy, bo przeciez zaplaciles za to.
dla mnie dobra szkoła to taka która motywuje Cię do pracy bo wiadomo że sam fakt że zapiszesz się na zajęcia i nawet regularnie będziesz na nie chodzić niczego Ci nie da, ja w lincolnie miałam kurs wakacyjny i to nie było przecież tak że tą wiedzę ktoś mi do głowy wkładał, ale lektorzy byli na tyle zaangażowani i tak fajnie wszystko tłumaczyli, mieli otwarte podejście, że głupio się jakoś tak czuło żeby się na kolejne zajęcia nie przygotować
Cytat: 1kate122
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.

Ja mam pewne doświadczenie jeżeli chodzi o szkoły językowe w Waiwe, gdyż od 5 lat uczę się języka i byłem w kilku placówkach. Przychylam się do tych wypowiedzi o English For You, które podkreślają fakt, że szkoła pomaga z barierą mówienia. To zasługa następujących rzeczy. a) małe i dobrze dobrane grupy, b) duży udział native speakers w kursie( trzeba jakoś się dogadać nawet jak popełnia się błędy), c) według mnie dobrze przygotowani właśnie native speakers, którzy uzupełniali i dogadywali się z polskimi lektorami od spraw bardziej teoretycznych, d) wartościowe warsztaty konwersacyjne, gdzie omawiane są zagadnienia nie związane bezpośrednio z kursem( często dyskutuje się bieżące wydarzenia). Taki pakiet to spora dawka angielskiego w praktycznym użyciu. Można tam też spokojnie przygotować się do egzaminu( FCE, CAE), gdyż wiadomo, ze sporo punktów jet za speaking. Oczywiście w English For You też jest zakres gramatyki z polskim lektorem.
Z innych warszawskich szkół można moim zdaniem brać pod uwagę Berlitz. Miałem kurs sponsorowany z pracy w tej szkole. Jest to międzynarodowa marka działająca w Polsce od wielu lat. Lektorka prowadząca starała się bardzo indywidualnie dotrzeć do każdego z nas. Jak prowadziła zajęcia to widać, że była pełna pasji w pracę. Ogromną radość sprawiało jej, gdy widziała u nas postęp. Nie gnała z materiałem tylko tłumaczyła aż do upadłego. Sporo skorzystałem z tego kursu.
Cytat: terri
Cytat: kate.newone
co to znaczy dobra szkola

Ciekawe pytanie, ale odpowiem.
To jest taka gdzie zaplacisz pieniadze i jakies 'cudo' sie ma stac ze ty sie czegos nauczysz, bo przeciez ty chcesz siedziec w domu, ogladac telewizje a nauka ma sama wpadac do glowy, bo przeciez zaplaciles za to.

Ale nie tak całkiem serio, może jakoś powinnismy tu na forum zbudować jakiś" formularz", który określałby standardy "dobrej" szkoły językowej. Wybierając odhaczać kolejne punkty??? Może z dugiej strony mało realne, gdyż tak naprawdę każdy ma inne trochę oczekiwania jeżeli chodzi o naukę języka
Taki formularz, moze brzmi ciekawie
601-630 z 748

 »

Studia językowe