Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

511-540 z 748
Cytat: terri
>>>>Terii mie uważasz jednak, że bardziej pojętne osoby mogą pojąć coś trzy razy szybciej.
...tak, ale musialbys mi dokladnie wytlumaczyc (z dowodami) w jaki sposob mozesz kogos nazwac 'bardzo pojetnym' ...wtedy mozemy o tym rozmawiac.
>>>czy według Ciebie jest jakaś skuteczna metoda aby ogarnąć język we własnym zakresie.
...jest, ale to sie nazywa dedykacja i tyle. Trzeba 6 godzin kazdego dnia przez rok i wtedy mozna cos sie nauczyc.
>>>Czy zawsze należy iść do szkoły językowej ???
...nie, mozna miec prywatnego korepetytora zeby nauczyl wymawiac slowa i przebil bariere wstydu mowy, z ktora sie spotykam, bo kazdy mysli, ze jak cos zle wypowie to pojdzie na Monteluppich (sic) siedziec na 6 miesiecy.

Obecnie szukam prywatnego korepetytora/lektora do języka prawniczego. W szkołach sporo trzeba zapłacić za taki lekcje, więc chcę znalezc coś na własną rękę. Pytanie do Terii lub innego forumowicza. Jak według was dobrze wybrać, aby się nie sparzyć, jakieś referencje powinien mieć taki lektor. Osobiście myślę o dobrym native speakers, który to pociągnie, zwłaszcza, ze mam zdany CAE. Jakie certyfikaty powinien posiadać taki lektor. Jak to zweryfikować ???
>>>>Obecnie szukam prywatnego korepetytora/lektora do języka prawniczego. Jakie certyfikaty powinien posiadać taki lektor. Jak to zweryfikować ???
Najmniejsze to studia prawnicze w UK albo nawet dobre A level z Law.
Cytat: terri
>>>>Obecnie szukam prywatnego korepetytora/lektora do języka prawniczego. Jakie certyfikaty powinien posiadać taki lektor. Jak to zweryfikować ???
Najmniejsze to studia prawnicze w UK albo nawet dobre A level z Law.

To sporo wezmie taki gość///???
Już pisałem około 100 pln z lekcje
>>>To sporo wezmie taki gość///???
Widzisz, gdybys mieszkal w Krakowie, to jak tam jestem moglbys dostac takie lekcje za darmo. :-)
Niestety język specjalistyczny to droga sprawa
Cytat: car321
Cytat: lewiatanka34
Jak mówimy o potęgach to chiński i hindi to top czołówka :)))

Np chiński w wielu krajach Azji pełni formę Lingua Franca

... przede wszystkim Chińczycy mieszkają w wielu krajach w Azji np Malezja czy Singapur
... ale my tu w sumie pytamy o szkoły angielskiego, pisanie co i gdzie jeżeli chodzi o chiński jest troche bezsensu
Tak trzymajmy się wątku, aby dyskusja miała jakiś sens
Ile czasu trzeba liczyć na przygotowanie się do CAE licząc że mój angielski to B1
Cytat: Wokal_99
Ile czasu trzeba liczyć na przygotowanie się do CAE licząc że mój angielski to B1

Dwa semestry na B2 i dwa na C1, mozna skrócić korzystając z kursów wakacyjnych
No zdobycie certyfiakatu wymaga czau
myślę, że jesli chodzi o szkołę językową w warszawie to warto jeszzcze pomyślec o Pi School. Bardzo jestem zadowolona z ich nauczania - profesjonalni nauczyciele, którzy potrafią zaciekawić nieciekawym tematem jakim jest nauka. Lekcje są inne i przynosza dzięki temu efekty
Szkoły muszą oferować dostęp do różnych opcji, nie ma jednej opcji na naukę języka
Korzystaliście kiedyś z wyszukiwarki http://langzie.pl/ ? Należy wpisać tam miejscowość oraz język, na podstawie czego wyświetla się lista szkół w okolicy. Są tam też oceny oraz szczegółowe oferty, dzięki czemu poszukiwania są o wiele prostsze.
Polecam zajrzeć do rankingu szkół w Warszawie i porównać najlepsze szkoły w Warszawie:
www.szkolyjezykowe.zumi.pl
Cytat: terri
>>>>Obecnie szukam prywatnego korepetytora/lektora do języka prawniczego. Jakie certyfikaty powinien posiadać taki lektor. Jak to zweryfikować ???
Najmniejsze to studia prawnicze w UK albo nawet dobre A level z Law.

To fakt chcąc uczyć jezyka prawniczego trzeba nie tylko być lektorem ,ale prawnikiem po trosze
Witam
Ja osobiście zraziłem się do szkół językowych w Polsce. Aktualnie mieszkam w Warszawie i póki co byłem w speak up'ie i szkole lexis. Nie polecam. Speak up jeszcze ujdzie, natomiast w lexisie lektorzy są zatrudniani chyba "z ulicy". Metodyka nauczania beznadziejna. Lektorka, która prowadziła moje zajęcia nie miała pojęcia o wymowie.
Zawsze będę stawiał na kursy językowe za granicą. Nie jest to najtańsza rzecz na świecie, ale warto. W Londynie byłem już kilka razy (w różnych szkołach). Ostatnio wyjeżdzałem za pośrednictwem firmy interlingo z warszawy. Trochę byłem sceptycznie nastawiony, bo firma jest bardzo krótko na rynku, ale strona internetowa mnie bardzo zachęciła. Zadzwoniłem. Rozmawiałem z właścicielem, który opowiedział mi, że wyjazdami zagraniczynymi zajmuję się już od dłuższego czasu, ale w końcu postanowił sam założyć firmę. Szkoły, które reprezentuje są jak najbardziej z najwyższej półki (sam byłem w szkole LSI). Cały proces rezerwacji i płatności bardzo przyjemny, a właściciel to bardzo równy gość! Jak chcecie się nauczyć języka, a nie tylko uczyć, to polecam. Wrzucam link do stronki www.interlingo.pl
Pozdrawiam
Tomek
W Londynie wyjazdowe kursy są dość drogie
Witam . wg mnie najlepsze szkoły językowe w warszawie to pi school . Chociażby z tego względu ,ze ma najszerszą chyba nawet oferte językową . Tam jest angielski , niemiecki to wiadome , ale jest tez rosyjski , hiszpański, francuski, włoski, japoński, chiński, norweski.. Także myslę ,ze warto sie na coś zdecydowac i tam pojsc ,
Cytat: kanaka11
To fakt w Warszawie wybór jest ogromny i to sprawia, że generalnie jakość placówek idzie w górę - oczywiste prawo konkurencji. Z doświadczenia muszę potwierdzić, że rzeczywiście w tej grupie wysoką pozycję od lat ma właśnie szkoła English for you. Placówka zajmuje się jedynie angielskim i oferuje zajęcia w kameralnych dobrze dobranych grupach. Jest odpowiedni podział pracy między lekcjami prowadzonymi przez lektora polskiego i sprawami konwersacyjnymi z Brytyjczykami i Amerykanami. Można spokojnie także przygotować się do certyfikatu, gdyż wiadomo że dużo punktów jest za speaking

Nauka w English For You to rzeczywiście praktyczna nauka języka. Wiadomo, akcent czy poprawną wymowę najlepiej ćwiczyć z native speakers. Dla mnie właśnie kontakt z osobami anglojęzycznymi sprawił że udało mi się przełamać ogromny strach przede mówieniem. Rzeczywiście bardzo spoko opcja w English For You to powiązane zajęcia polskiego lektora, który wprowadza temat( słówka, struktury języka) i native speakers, którzy zmuszają do mówienia. Polecam także korzystać z warsztatów w kafejce dyskusyjnej, gdzie omawiane są ciekawe tematy w wykorzystaniem prasy anglojęzycznej. Szkoła ogólnie stawia na mówienie.
Cytat: krajek3
To co pisze terri to prawda. Dobry native speaker to oczywiście klucz do sukcesu. Jeżeli jest to osoba z kompetencjami to wiele możemy skorzystać. Ja akurat mam bardzo dobre doświadczenie właśnie z native speakers. Dobrze się uczyć języka od osoby dla której angielski jest językiem ojczystym, szczególnie jeżeli zależy nam na poprawieniu mówienia. Oczywiście lektor musi wiedzieć jak prowadzić kurs, jak moderować rozmowę, mieć doświadczenie i przygotowanie metodyczne.

Zawsze możemy poprosić w sekretariacie szkoły aby przybliżono nam sylwetkę lektora, który będzie nas uczył. Jak wygląda sprawa ich doświadczenia, przygotowania, posiadanych certyfikatów. Można podpytać także kurantów co sądzą o poszczególnych lektorach w danej szkole. To wymaga czasu, ale zawsze to dodatkowa wskazówka przy wyborze szkoły językowej.
>>>>Zawsze możemy poprosić w sekretariacie szkoły aby przybliżono nam sylwetkę lektora, który będzie nas uczył. Jak wygląda sprawa ich doświadczenia, przygotowania, posiadanych certyfikatów.
...To jest pierwsze rzecz o ktora powinnismy zapytac. Reszta to tylko szczegoly....
Jak szukacie jakiejś szkoły językowej w swoim mieście i nie wiecie, na którą się zdecydować, to mogę Wam polecić duże ułatwienie! Jest strona wyszukująca szkołe pod względem języka, miejscowości, a nawet dzielnicy! Znajdziecie tam dokładne ceny poszczególnych szkół, grafik zajęć i co ważne, opinie!! Mi to bardzo ułatwiło sprawę z wyborem! Nie musiałam przekopywać sie w ofertach, tylko strona za mnie to wyselekcjonowała! Jak ktoś szuka, to podsyłam linka www.langzie.pl
Ja również polecam langzie.pl - o wiele prostsza metoda niż przeszukiwanie googli. Wystarczy, że wpisze się miejscowość i język, którego chce się uczyć i wyskakuje mapka z wyznaczonymi szkołami. Są tam też rozpisane oferty poszczególnych szkół i ceny ;)
Z wyszukiwarki nie dowiemy się jaki są opinie o szkołach, dlatego potrzebne są fora
Cytat: kate.newone
Z wyszukiwarki nie dowiemy się jaki są opinie o szkołach, dlatego potrzebne są fora

Bez forum jet trudno, tyle szkół do wyboru w Warszawie, około 100.
Nawet trochę więcej jeżeli chodzi o Warszawę
W dużych miastach takich jak Warszawa jest w czym wybierać, natomiast trzeba uważać jak ze wszystkim, bo jest wiele szkół które nie koniecznie utrzymują wysoki poziom. Najlepiej wybierać z pośród tych, które mają uprawienia egzaminacyjne i wydają certyfikaty, które są honorowane na świecie. Ja od kilku lat szlifuje swój język w Lang Language Training Centre na al. Niepodległości, gdzie prowadzone są m.in. kursy doszkalające i egzaminy dla nauczycieli. Wielu lektorów to egzaminatorzy Cambridge albo angliści po kursie CELTA, który daje uprawnienia do uczenia za granicą. Wiem, że w langu mają dużo zajęć indywidualnych możesz sprawdzić
A ile razy ja juz pisalam, ze zanim cos kupicie (tutaj nauke ang czy nawet innego jezyka), to pierwsze co sie sprawdza to jest kwalifikacje lektorow. przeciez oni sprzedaja ta usluge. Dla ludzie ktorzy maja zamiar kupic 'kota w worku' polecam byle jakie szkoly.....dla tych co maja chociaz jedna szara komorke w glowie, to prosze pytac.
Drugie - nawet najlepsza szkola nikogo nic nie nauczy jak czlowiek sam sie dobrze nie nastawi do nauki.
511-540 z 748

 »

Studia językowe