Szkoła języków obcych- Warszawa

Temat przeniesiony do archwium.
421-450 z 458
Cytat: shiz111
szukam kursu językowego w szkole która stawia właśnie na speaking, polecacie coś?

Jeżeli poszukujesz szkoły, która stawia na speaking to przede wszystkim muszą to być takie placówki, gdzie zajęcia odbywają się w małych grupach. Druga sprawa fajnie jeżeli na kursie jest Anglik albo lektor z USA. Sam p sobie wiem, że to bardziej motywuje, gdyż musisz mówić po angielsku. Ja po dość wnikliwym "researchu" trafiłem do English For You. Bardzo fajnie uformowane zajęcia. Temat najpierw był wdrażany przez polskiego lektora ( słownictwo i teoria). Potem właśnie native speaker rozwijał dane zagadnienia z formie konwersacji. Zajęcia były ze sobą powiązane merytorycznie. Dodatkowo w kwestii konwersacji sprawdzały się dodatkowe warsztaty w klubie dyskusyjnym. Wiem, że oprócz English For You także Angloschool oferuje zajęcia w podobnej formie. Moim zdaniem te dwie szkoły oferują ciekawy system nauczania
Cytat: Ziber
Mam podobnie, staram się myśleć po angielsku, ale zawsze wraca do głowy polski

Właśnie, mam ten sam problem. Czy ktoś ma jakiś "patent" aby zacząć myśleć po angielsku i przestać tłumaczyć z polskiego właśnie na angielski.
>>>>Czy ktoś ma jakiś "patent"
Mam, przelozyc Ciebie przez kolano i bic i bic zeby weszlo......
Cytat: mariuszk007
Witam :)
chciałbym prosić Was o pomoc w wybraniu szkoły języków obcych w Warszawie
mój poziom angielskiego oceniam pomiędzy pre-intermediate a intermediate.
Strasznie się zmotywowałem do nauki angielskiego i zamierzam zdać FCE oczywiście wtedy gdy będę do niego przygotowany. Jaką szkołę możecie mi polecić która w czasie 2 lat przygotuje mnie dobrze nie tylko do egzaminu ale pomoże mi oswoić sie z tym językiem :)
liczę na waszą pomoc, śledziłem wiele tematów na forum i wiem jakich szkół mniej więcej unikać ale liczę że ktoś podsunie mi jakąś mniejszą szkołę która nastawiona jest na ucznia i atmosfera oraz nauka przebiega bardzo dobrze :)
z góry dzięki

Jeżeli jesteś na poziomie A2 to ciężko będzie Ci w dwa lata przygotować się do egzaminu FCE. Jeden rok na poziom. Chyba , ze dołożysz zajęcia w kursach wakacyjnych to wówczas podgonisz temat
Ciekawe tylko dlaczego w jednej szkole klasyfikują mnie na B2 a w drugiej na C1
Cytat: kasia.mank
Ciekawe tylko dlaczego w jednej szkole klasyfikują mnie na B2 a w drugiej na C1

Moim zdaniem przy kwalifikacji do grupy najważniejsze aby dobrze ocenić speaking
Cytat: kasadd
Cytat: kasia.mank
Ciekawe tylko dlaczego w jednej szkole klasyfikują mnie na B2 a w drugiej na C1

Moim zdaniem przy kwalifikacji do grupy najważniejsze aby dobrze ocenić speaking

Bo gramatykę można szybciej podciągnąć
To fakt gramatykę można podgonić korzystając z dobrych opracowań np. Murphy. Trudniej ogarnąć mówienie we własnym zakresie
Murphy to bardzo dobry podręcznik do gramatyki
Cytat: madulka.know
Murphy to bardzo dobry podręcznik do gramatyki

Odkrylas Ameryke, to ludzie wiedzieli juz 20 albo ponad lat temu....
Może i ma 20 lat ale to rzeczywiście dobry podręcznik
Rzeczywiście można z tej książki samemu sporo zdziałać
Rzeczywiście warto wybierać kursy gdzie jest mniejsza liczba słuchaczy w grupie
Cytat: kate.newone
Rzeczywiście warto wybierać kursy gdzie jest mniejsza liczba słuchaczy w grupie

Ja chodzę do grupy gdzie jest 5 osób i jest spoczko, warto dopłacić i mieć mniej osób
Mała grupa może dać nawet lepsze rezultaty niż zajecia ind. Jest możliwość ciekawszych dyskusji i element konkurencji między słuchaczami
Cytat: car321
Mała grupa może dać nawet lepsze rezultaty niż zajecia ind. Jest możliwość ciekawszych dyskusji i element konkurencji między słuchaczami

Dokładnie lekcje ind mało motywujące, zawsze można je odwołać, skasować. nie ucza systematyki
Języka specjalistycznego trudno uczyć się na kursach w grupach. Zależy kto czego potrzebuje
Mała grupa to siła i napęd nauki, bardziej mobilizuje niż lekcje ind.
Cytat: kasadd
Cytat: kasia.mank
Ciekawe tylko dlaczego w jednej szkole klasyfikują mnie na B2 a w drugiej na C1

Moim zdaniem przy kwalifikacji do grupy najważniejsze aby dobrze ocenić speaking

Kazda szkoła ma trochę inny system kwalifikacji
Jeśli zależy Ci na tym, aby zdać egzamin certyfikacyjny, udaj się do szkoły językowej "Pi School" (swoją siedzibę ma przy alejach Jerozolimskich 99/22). Sam, byłem w podobnej do Twojej sytuacji i wiem, że gdyby nie zajęcia w tej placówce, nie udałoby się zdać tego egzaminu :-).
Adres to można chyba samemu ustalic ze stronki
Cytat: car321
Mała grupa może dać nawet lepsze rezultaty niż zajecia ind. Jest możliwość ciekawszych dyskusji i element konkurencji między słuchaczami

Jezeli porzebujesz konkretny temat, zagadnienie to lekcje ind. czemu nie
Cytat: samanta.spark
Języka specjalistycznego trudno uczyć się na kursach w grupach. Zależy kto czego potrzebuje

Dlaczego???
Cytat: meteorr44
Mała grupa to siła i napęd nauki, bardziej mobilizuje niż lekcje ind.

Sam to wiem było nas 5 osób i rzeczywiście nauka jakoś szła.
Najważniejsze, aby wybierać takie szkoły, które specjalizują się w konkretnym języku. Zawsze warto iść do specjalistów z danej branży. Jeżeli chodzi o angielski w Warszawie to właśnie taką firmą jest English for You. Uczą tylko angielskiego i wychodzi im to bardzo dobrze. Widać, że lektorzy, którzy tam pracują mają odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie. Dotyczy to lektorów od gramatyki i native speakers zajmujących się konwersacjami. Jeżeli chodzi o tę szkołę to bardzo wartościowe są dodatkowe warsztaty konwersacyjne, można się na nich wygadać do woli a tematyka zajęć jest zawsze zachęcająca do rozmów. Bardzo poprawiłam mówienie dzięki dużej liczbie zajęć konwersacyjnych. Ważne, ze grupy w tej placówce są bardzo kameralne. To sprzyja nauce
Cytat: Eddek
Uczyłem się do FCE w O.K. z tym, że już ładne parę lat temu. Jeśli chodzi o poziom i efekty to byłem zadowolony (egz. popchnąłem bez najmniejszego problemu), natomiast jeśli zależy Ci na atmosferze to O.K. po prostu rządzi! Świetny klimat, fajni lektorzy i rewelacyjne O.K.'owe imprezy! Miło powspominać...

Szkoła Ok według mnie także sprawdzona marka, siostra po ich kursie zdała FCE
Cytat: samanta.spark
Języka specjalistycznego trudno uczyć się na kursach w grupach. Zależy kto czego potrzebuje

Takie grupy trudno zebrać dlatego mało szkół szkół uczy jezyka specjalistycznego
Macie jakieś propozycje w kwestii CPE?
Cytat: masar
Macie jakieś propozycje w kwestii CPE?

British Council, ale drogawo???
To chyba najdroższa opcja w mieście, ale są dobrzy.
Temat przeniesiony do archwium.
421-450 z 458

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia