Polecana szkoła językowa

31-60 z 482
Cytat: car321
Chciałem napisać, ze fajna atmosfera może być na plus.
PS
Kumpel mówi,że po paru piwkach i Chiński nie jest mu obcy.

Dobre!!!
Bo tak trochę jest, ze najważaniejsze aby nie być spętym , kiedy chcemy coś powiedzieć w obcym języku
Cytat: krawiec11
Dokładnie dobra szkoła dla każdego znaczy coś innego. Ja akurat z wymienionej lisy miałem przyjemność uczęszczać do Archibalda i English For You ( dalej tu uczęszczam). Obydwie te szkoły mają już doświadczenie i są długo na rynku. Obie dają fajne rozwiązania z konwersacjami. Osobiście ( choć to subiektywne) cenię dodatkowo English For You za fajną atmosferę i klimat. Szczególnie godne polecenia są dodatkowe konwersacje w ich klubiku dyskusyjnym, bardzo pomagają w łamaniu oporu w mówieniu, Zarówno English for You i Archibald proponują łączone zajecia polskiego lektora z Nativem. W English For You nazywa się to system dualny, polski lektor prezentuje gramatykę i Native Speaker robi konwersację powiązaną z poprzednią lekcją. Bardzo fajna metoda, szczególnie, że grupki są małe. Oczywiście jest wiele innych dobrych szkół, ale pozytwnie z doświadczenia mogę się jedynie wypowiedzieć o tych dwóch.

Ten system z dwoma lektorami wygląda ciekawie, ale mamy tu informacje o szkołach z Wawy, może ktoś orientuję się, czy w Poznaniu są szkoły pracujące w ten sposób
Może rozpocznij nowy wątek na forum i ktoś ci podpowie
W Warszawie rzeczywiście wybór jest największy
Jeżeli chodzi o Warszawę to miałem kontakt z kilkoma szkołami językowymi. Z jednej strony podoba mi się, że np. English For You specjalizuje się w jednym języku, czyli angielskim. Z drugiej strony tak np. Profi-lingua można skorzystać z fajnej promocji i uczyć się drugiego języka znacznie taniej. W moim przypadku był to niemiecki. Ogólnie uważam zajecia w tych szkołach za udane. W Profi trafiłem na fajną babkę, która bardzo usystematyzowała moją gramatykę- czasy. Zajęcia w English For You rzeczywiście były ukierunkowane na mówienie, spoko Nativka Mary robiła co mogła byśmy zaczęli mówić, bardzo korzystałem na dodatkowych warsztatch z różnymi Nativami.
Witam,

szukam osoby, która przejmie moją umowę w szkole SPEAK UP. Do zrealizowania pozostały 2 poziomy nauki 14 i 15 (dwa najwyższe poziomy). Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy malgorzatkab(at)o2.pl. Chętnie udziele też wszelkich informacji o szkole.

Cytat: car321
W Warszawie rzeczywiście wybór jest największy

W innych miastach niestety nie jest tak super
No własnie w Waie wybór duży, więc szkoły się starają, oczywiście nie wszystkie
Jestem wielką przeciwniczką umów i podpisywania kilkustronicowych cyrografów. Nigdy nie chciałam być uwiązana do czegokolwiek i kogokolwiek (chłopak jest wyjątkiem:)), a na pewno nie do kursu językowego:( Wiem, że w niektórych szkołach dają nawet kredyty:((( Życie jest tak pokręcone, że co chwila może coś wyskoczyć i co wtedy? Z doświadczenia zawsze szukam czegoś nieskomplikowanego. Powodzenia w szukaniu Szkół bez cyrografów:)))) Nie wiem czemu na tym forum słychać tylko głosy o dwóch Szkołach, przecież w Warszawie jest ich chyba z 50. Trochę mi tu zajeżdża kryptoreklamą:))) Ja osobiście chodzę do niedużej Szkoły w Centrum i jestem bardzo zadowolona z moich postępów i nie opłacam brzuchatych dyrektorków tych molochów o których pisano wcześniej.
Archibald, Profi Lingua, Speak up,english for you, Tower, tfls, Cambridge, to zwyczajnie większe szkoły i wiecej o nich słychać. W Warszawie jest dużo więcej niż 50, myślę,że około 100, moze 150. Niektóre jednak są zwyczajnie jednym pokojem z lektorem.
i jest jescze "wsc" i "ok", zresztą do tej ostatniej miałem okazję chodzić i bardzo mi się podobało
Suma sumarum bardzo liczy się też atmosfera zarówno w sekretriacie, jak również podczas zajeć. Za to w dużej mierze odpowiadaja właściciele i kierownictwo szkoły językowej. Jeżeli dają dobry przykład swoim pracownikom to wówczas wszystko gra. Wiele osób sparzyło się na tym, ze zapisując się na jezyk traktowani byli jedynie jako maszynki do zarabiania pieniędzy. Ważne, aby wpłata była dokonana, potem niech się dzieje co chce. Problem podpisywanych umów to już inna sprawa. Z jednej strony szkoły wkręcają ludzi na różne kredyty itd, ale z dugiej problem tkwi w samych kursantach, którzy nie chcą czytać umów. Oczywiście czasami umowy te są tak napisane, że bez prawnika nie podchodz. W takiej sytuacji polecam jednak zastanowić się przed postawieniem parawki, i nie szukać wszędzie winnych swojego czynu
To jest oczywiste, ze atmosfera jest ważna
Podpisywanie umów jest bez sensu. Kiedyś chodziłem do empiku gdzie podpisywałem umowę. Atmosfera w szkole była fajna ale sposób nauczania lektorów mi nie odpowiadał, więc chciałem zrezynować. I co się okazało? Jeśli chcę zrezygnować to muszę zapłacić za wszystkie przyszłe lekcje. Jak dla mnie to nienormalne! Płacić za coś z czego nie będę korzystał. Zawsze powinien być jakiś okres wypowiedzenia.
Wydaję mi się że żeby znaleźć dobrą szkołę to trzeba się trochę nachodzić popytać itp.
Mi koleżanka poleciła Just Time. Chodzę tam już pół roku i jestem zadowolona z moich postępów. Tam niema wymogu opłaty za 6miesięcy z góry.
Mniejsze szkoły są o tyle fajne że idą na rękę uczniowi.

Cytat: car321
W Warszawie rzeczywiście wybór jest największy

To prawda
Wiele o jakości szkoły można się dowiedzieć podczas perwsej wizyty, jężeli szkoła ma zaplecze, dobrze wyposżone sale, certyfikaty jakości, jest kilka lat na rynku można zaufać
Cytat: krecik0987
Wiele o jakości szkoły można się dowiedzieć podczas perwsej wizyty, jężeli szkoła ma zaplecze, dobrze wyposżone sale, certyfikaty jakości, jest kilka lat na rynku można zaufać

Dokldanie tak, na stronie inernetowej zawsz można zawiesić super fotki. Zanim wybrałem dla siebie szkołe dokładnie prównałem oferty, ale także odwiedziłem kilka szkół W Warszawie.
Chociaż wizerunek np winernecie może także być tutaj na plus lub minus
A co możecie powiedzić o Berlizu? Muszę szybko podszlifować angielski, później oczywiści będzie kontynuacja, ale jak na razie... Ma ktoś doświadczenia ze szkołami i intensywnymi kursami.. Muszę zacząć od pniedziłku...Będę wdzięczna za rady i informacje :)
Ja osobiście polecam jedną konkretną lektorkę, która prowadzi firmę w rodzaju szkoły, minowicie zrzesza guwernantki znające angielski, ale prócz tego kobieta ta uczy angielskiego na kursach. Wspaniała lektorka, zawsze jest przygotowana, bardzo kompetentna i jeżleli chodzi o tłumaczenie gramatyki, to nie miałem nigdy lepszej. Jest bardzo zaangażwoana w swoją pracę i niezwykle wymagająca. Polecam panią Alicję Block.
Cytat: irvette_
Dodam, że ostatnie kilka dni spędziłam na szukaniu opinii o poszczególnych szkołach, w większości przypadków są one sprzeczne, co strasznie utrudnia mi znalezienie jakiejś dobrej...

Myślę, że zdecydowanie większym problemem niż to że są one sprzeczne, jest fakt że są one dodawane przez same szkoły. Smutna rzeczywistość :(
Cytat: car321
Suma sumarum bardzo liczy się też atmosfera zarówno w sekretriacie, jak również podczas zajeć. Za to w dużej mierze odpowiadaja właściciele i kierownictwo szkoły językowej. Jeżeli dają dobry przykład swoim pracownikom to wówczas wszystko gra. Wiele osób sparzyło się na tym, ze zapisując się na jezyk traktowani byli jedynie jako maszynki do zarabiania pieniędzy. Ważne, aby wpłata była dokonana, potem niech się dzieje co chce. Problem podpisywanych umów to już inna sprawa. Z jednej strony szkoły wkręcają ludzi na różne kredyty itd, ale z dugiej problem tkwi w samych kursantach, którzy nie chcą czytać umów. Oczywiście czasami umowy te są tak napisane, że bez prawnika nie podchodz. W takiej sytuacji polecam jednak zastanowić się przed postawieniem parawki, i nie szukać wszędzie winnych swojego czynu

To są święte słowa czytajmy, czytajmy ijescze raz czytajmy nim podpiszemy
Cytat: biurokrata1
Jeżeli nikogo takiego nie znamy sprawdzmy opinie na forach, ale pózniej zweryfikujmy to sami.
Zupełnie się z tym zgadzam, czasami tylko ciężkie w wykonaniu

Tu się zgadzam , liczy sie poczta pantoflowa
Cytat: car321
Dobrze dodatkowo zapoznać jakieś anglojęzyczne towarzystwo, chodzić do pubów, klubów, na zakupy. Tak właśnie zorganizowała się moja kumpelka.

Tylko trzeba zorganizowac sobie takie towarzystwo
Wystarczy zanlezc jakiś pub np. Irish pub i towarzyswo się znajdzie
Cytat: terri
Z doswiadczenia wiem, ze gdy cos zrobi sie takim 'kolosem' to przestaje dbac o klienta.
Wg mnie najlepiej pojsc do szkoly, zapytac sie co przerabiaja, kto bedzie uczyl i jakie wyniki maja.
A jak jakas sekretarka powie 'no nais nauczyciele maja tyle kwalifikacji ze ja sie gubie' - to powiedz do widzenia.

Myślę, że dotyka to pola nie tylko szkół językowych
Cytat: aleks31
Podpisywanie umów jest bez sensu. Kiedyś chodziłem do empiku gdzie podpisywałem umowę. Atmosfera w szkole była fajna ale sposób nauczania lektorów mi nie odpowiadał, więc chciałem zrezynować. I co się okazało? Jeśli chcę zrezygnować to muszę zapłacić za wszystkie przyszłe lekcje. Jak dla mnie to nienormalne! Płacić za coś z czego nie będę korzystał. Zawsze powinien być jakiś okres wypowiedzenia.

Dlatego zawsze warto bardzo dokładnie wszystko przeczytać zanim podpiszemy
31-60 z 482