Szkoła języków obcych- Warszawa

Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 458
Cytat: Malczewski
Witam wszystkich,
Jestem na etapie zmiany szkoły, uczestniczyłem na zajęciach w różnych uczelniach, w większych i mniejszych. Znajomy zabrał mnie do Academy of New York przy Złotych, oczywiście zachwalał itd no i faktycznie robi wrażenie, pierwsza lekcja próbna również odebrana bardzo pozytywnie, jednak aby ją wybrać potrzebuje więcej opinii pozytywnych niż mojego znajomego.. Czy ktoś z Was uczestniczy na tych kursach i może mi coś więcej powiedzieć. Dziękuje za informacje, pozdrawiam !

Ta szkoła też brzmi fajnie, może i ją wezmę pod uwagę, jacy native pracują w ANY, kiedy pojawia się oferta na semestr ???
Do najlepszych szkół trafia sie dzieki poleceniu znajomych, a nie przez reklamy lub czytajac jakieś mega sztuczne posty na forach pisane przez właścicieli tych szkół. Radzę pytać znajomych, a nie kierowac się fałszywymi wpisami na forach! Nie wierzcie temu forum!!! Te posty są sztuczne na maksa!
Cytat: terri
>>>pomysł, jak uczyć się słówek, mam tak staram się dziennie wkuć 10 i tak robię systematycznie,
Mam dobry pomysl, tylko MUSISZ jego posluchac:
1. Poszukaj slowo ktorego chcesz sie nauczyc (najlepiej to rzeczownika).
2. Poszukaj gdzies jak to sie wymawia.
3. Napisz co najmniej 10 zdan uzywajac to nowe slowo.
4. Poszukaj teraz czasowniki, przymiotniki, i inne formy mowy ktore sa bazowane na tym slowie.
5. Napisz 10 zdan uzywajac kazda forme mowy.
6. Uzywaj to slowo codziennie jak rozmawiasz z kims - jak z nikim nie rozmawiasz, to mow sam do siebie uzywajac wszystkie nowe slowa. Sam siebie przetesuj.
7. Na dzien mozesz najwiecej zrobic 3 nowe rzeczowniki - ale one wejda, bo bedziesz znal wszystkie formy mowy.
8. Kup sobie zeszyt i daj nowe slowa i formy mowy i twoje zdania z tymi slowami na jedna strone. Co miesiac przeczytaj zeszyt i sam sobie uswiadomisz ile slow juz znasz.
9. Chodz do miejsc gdzie mozesz spotkac obcokrajowcow i zacznij z nimi rozmawiac.

Bardzo dziękuję, ale czy po roku dalej pamiętamy takie słówka, czy nie zapominamy ich jednak trochę, trwałość wiedzy to jest problem
Cytat: Primalux
Jest taka nowa szkoła językowa Manhattan - przy ul. Miedzianej, koło Ronda Daszyńskiego. Mają nowe warunki nauki - mało liczne grupy (do 5 osób), dobre ceny, widzę sama po sobie, że są rezultaty. Jest nas w grupie 4 osoby i dużo korzystamy. Nasza lektorka super przekazuje wiedzę, wszystko jest tak elastycznie. Teraz zapisujemy się na kurs letni taki intensywniejszy.

W kwestii Manhatanna, nieduża, ale bardzo spoko szkoła, układ zajęć zdecydowanie na plus
Cytat: kosa1111
Njdłużej działają Metodyści, choć obecnie ciężko ocenić jak uczą

To fakt, działali jescze przed drugą wojną światowa, budzi to szacun, ale jakie mają współczesne metody ???
Cytat: pafcio11
Cytat: etgohome
Bardzo mi zależy na takiej szkole językowej, która oferuje kursy elastyczne, dopasowane do ruchomych godzin pracy, wiem, że speak up organizuje coś takiego. Fajnie jakby do tego wszystkiego dołączona była jakaś platforam learningowa. Generalnie nie mam dużo czasu w domu nauki, ale intenet uważam za zdecydowanie fajną dodatkową pomoc w kursie i procesie nauczania języka

Wiele osób właśnie dlatego wybiera sobie Speak Up, że jest duża elastyczność. Jak widać ponieważ to duża jednak szkoła zdania są tu podzielone, choć osobiście kilka osób poleca mi tę szkołe angielskiego. Jak uważacie ta elastyczność to opcja dla ludzi pracujących w zamianach ???

Na czym dokładnie polega elasyczność nauki w Speak up, dla wielu osób może być to argument na tak
Dobrze jest jednak wybierać takie szkoły, gdzie w standardzie jest dużo konwersacji, nie tylko teoria
Liczy sie aby grupa była mala, w dużej jest bardzo ciężko, poziom sluchaczy często jest zróżnicowany.
Cytat: folkisss
Liczy sie aby grupa była mala, w dużej jest bardzo ciężko, poziom sluchaczy często jest zróżnicowany.

Max 6-7 osób
Tyle się lat uczę angielskiego ,szkoła średnia na różnych kursach i i zawsze miałem problemy ze swobodą mówienia . Zdecydowałem się wydać troszkę kasy i spróbować z Native Speakerem jeden na jeden z. Patrick z www.towerofbabel.pl - rewelacja lektor . Po pół roku po prostu niebo a ziemia. Gdzieś z tyłu głowy wszystko udało sie wyciągnąć czego sie przez te lata nauczyłem. Mam teraz swobodę mówienia i mimo to ,że czasem sie łapię na błedach ale mówię płynnie bez obaw.
Różnica w kosztach jest diametralna ale i rezultaty fantastyczne. Na kursach gdzie było wiele osób w grupie po prostu nie było jak mówić po angielsku . W godzinę wypowiadałem 15 zdań jak każdy inny uczestnik . Połowę gadał lektor . Tu ja gadałem przez 70 procent czasu .
Cytat: car321
Cytat: folkisss
Liczy sie aby grupa była mala, w dużej jest bardzo ciężko, poziom sluchaczy często jest zróżnicowany.

Max 6-7 osób

To ma sens
Ale nie polecam nauki w formir korepetycji, strasznie sie na tym zawiodłem
Jaki jest dla Was najtrudniejszy akcent do podłapania ???
Cytat: taleska
Cytat: Wilderness
Cytat: edditt
Wiw ktos cos na temat szkoly jezykowej Alexander? Polecacie? Maja fajne ceny i ucza z lepszych ksiazek niz w Archibaldzie. Zastanawiam sie nad ta szkola

Z tego co mi wadomo Aleksaner jakoś współpracuje lub współpracował kiedyś z Towerem, całkiem niezłą szkołą

Jeżeli chodzi o Towera sprawy przedstawiają się następująco, bardzo podnieśli poziom usług zwłaszcza od kiedy zaczeli robić projekty unijne czyli z 5 lat. Kasa z unii chyba powoliła im zatrudnić dobrą kadrę lektorów. Oferta jest bardzo bogata, gdyż są centrum egzaminacyjnym LCCI, wiem od znajmomych że wysoko można z nimi zdwać FCE lub CAE. Jak skończę swój obecny kurs może zapiszę się do nich, gdyż opinie wśród ludzi w stosunku do nich są wysokie. Natomiast wiem ,ze te darmowe projekty szybko się rozchodzą i trudno na to się zapisać. Więc suma sumarum za kasę sprawa leci. ALe jak się płaci to się wymaga , także Tower wart chyba czasu i kasy

Podobno w Towerz oferowane są jakieś kursy dofinansowywane z Unii Europejskiej
Cytat: mariuszk007
Witam :)
chciałbym prosić Was o pomoc w wybraniu szkoły języków obcych w Warszawie
mój poziom angielskiego oceniam pomiędzy pre-intermediate a intermediate.
Strasznie się zmotywowałem do nauki angielskiego i zamierzam zdać FCE oczywiście wtedy gdy będę do niego przygotowany. Jaką szkołę możecie mi polecić która w czasie 2 lat przygotuje mnie dobrze nie tylko do egzaminu ale pomoże mi oswoić sie z tym językiem :)
liczę na waszą pomoc, śledziłem wiele tematów na forum i wiem jakich szkół mniej więcej unikać ale liczę że ktoś podsunie mi jakąś mniejszą szkołę która nastawiona jest na ucznia i atmosfera oraz nauka przebiega bardzo dobrze :)

z góry dzięki

Ja ogólnie myślę, ze warto zacząć przygotowywać się od razu da CAE, moim zdaniem szkoda jest kasy na kursy do FCE.
Cytat: zeenorth
moje doswiadczenia w wwie:
- speak up, wole nie mowic, cale forum grzmi o tych nienormalnych umowach itd
- tfls, z poczatku bylo niezle (oprocz podpisania weksla in blanco:) )
- akademia nauki - swietnie, nonstop mowienie, metoda avalon, jak na poczatek nauki super
- prywatne korki - tanio, ale poziom - trzeba sie niezle naszukać
- długi język - tanio (dziwnie troche, patrząc na budynek itd) i dobry poziom.

radze uwazac na nativów bez wykształcenia - kiedys przyjezdzal do mnie kucharz z Kanady. Wszystko ok, dopoki nie chcialem jakis poczatkujacych biznesowych tematow zacząć:)

No właśnie, ale jeżeli o angielski w biznesie to chyba najlepiej dorwać dobre opracowanie i samu w domu podziałać w temacie
ja wlasnie chodze na kurs do Academy of New York i generalnie jestem zadowolona. Grupa mala 5 osob, kazdy ma szanse wypowiedzenia sie, nikt nie jest pomijany. Dopasowali dla mnie konwersacyjny-bo w rozmowie wyszlo mowienie slabiej. Ciekawie, polecam
Cieszy mnie,że ktoś wspomniał o tej szkole-Manhattan, bo ogólnie ciężko się o niej dowiedzieć, nie reklamuj ą się, a szkoła rewelacja, mała ale mega profesjonalna. Chodze od 4 semestrów na angielski, a w wakacje zaczalem nauke norweskiego od podstaw i musze przyznać, że tak jak z angielskiego, z norweskiego lektorzy również są rewelacyjni! Pierwsza szkoła z której jestem w 100% zadowolony, przede wszystkim grupy mają od 3 do 5 osob i ani jednej więcej. Dzięki temu na lekcjach dużo się mówi, a tematyka zajęć dobrana do ludzi dorosłych, pracujących . Polecam szczerze i cieszy mnie, że choć mała i ukryta to jednak wieści się roznoszą
A co sądzicie o Pro school? Ja się zapisałam bo cena była kusząca ( wyszło okolo 1500 zł za 120 godzin lekcyjnych),to raczej chyba wystarczająco zeby czegos sie nauczyć(oby!), książka w cenie z czymś takim http://www.myenglishlab.com/courses-speakout.html. Dam znać około listopada jak atmosfera na zajęciach itp.:)
Cytat: marcini21
Witam w Warszawie mogę polecić Ci szkolenia:
http://www.gowork.pl/kurs_Kurs_jezyka_angielskiego,20,0

Przygotowują do egzaminów, jeżeli tak to z jakimi rezultatami ???
Cytat: smack
Cytat: marcini21
Witam w Warszawie mogę polecić Ci szkolenia:
http://www.gowork.pl/kurs_Kurs_jezyka_angielskiego,20,0

Przygotowują do egzaminów, jeżeli tak to z jakimi rezultatami ???

W solidnej szkole to można dostać powyżej 90 procent zdawalnośći
hej, ja w zeszłym roku chodziłam do Lang ltc! Muszę przyznać że szkoła mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, super poziom, małe grupy i przyjemne ceny :) Poza tym super atmosfera i świetni lektorzy, chodziłam tam z przyjemnością! Przygotowywałam się do CAE, który zdałam tuż po zakończeniu kursu- to jednocześnie centrum egzaminacyjne
Byłam na kilku lekcjach próbnych w różnych szkołach językowych w Warszawie, jednak najbardziej zaciekwaiła mnie metoda konwersacji Speak.pl, dlatego zapisałam się na kurs do szkoły Peritus Speed School :)
ja chodziłam do szkoły TFLS na kurs przygotowujący do FCE i polecam tę szkołę każdemu, kto chce przystąpić do tego egzaminu, lektorzy prowadzą zajęcia po mistrzowsku, nie sposób nie zdać egzaminu
Gdzie są dobre kursy do LCCI w Warszawie ???
Jeżeli chodzi o kursy co certyfikatów to polecam British School np na Sadybie - sama tam chodziłam. Zdawalność chyba mają 100% i współpracują z Cambridge i bezpośrednio w szkole zapisują na egzamin. Same zajęcia super, dużo mówienia bo w tym się specjalizują i stawiają na komunikacje. Pozdrawiam
Ja mam dobre doswiadczenie ze SpeakUp, wiec też jesli juz to spokojnie wlasnie mogę polecić tą szkołe. Ale i tak wybór nalezy do Was.
Cytat: patryckab
Ja mam dobre doswiadczenie ze SpeakUp, wiec też jesli juz to spokojnie wlasnie mogę polecić tą szkołe. Ale i tak wybór nalezy do Was.

ale tysiace ludzi nie ma dobrego doswiadczenia. Wystarczy poszukac nawet na tym forum, bo juz nie mowie o google - ktory Ci otworzy oczy.
U Langa mają porządnie nagłośnione sale, dobrych lektorów, przystępne ceny. Też udałam się tam, dzięki którejś z opinii. Jakiś czas temu wertowałem forum, zobaczyłem informacje o Langu, w sumie nie daleko mieszkam, nazwę kojarzyłem więc postanowiłem do nich zajrzeć. Było warto. Dzięki ludziska, za informacje. Podpisuje się pod rekomendacjami. Jeżeli macie pytania walcie na priv.
Fajnie sobie mozna poczytać o różnych dobrych szkołach, ja akurat pozostaje od jakiegoś czasu w English For You, choć miałem przerwę znów jestem w tej szkole, podoba mi się że mam możliwość poznania różnych native speakers, jednak to bardzo rozwija. Nauka w tej szkole jest dla mnie przyjemnością, pomimo, ze polscy lektorzy od gramatyki sporo wymagają, są testy progresywne, ale szczególnie podczas spokań z native speakers jest sporo gadania, czsami można dowiedzieć się krajach z jakich pochodzą native. Klubik - kafejka English for you super sprawa dla głodnych i spragnionych konwersowania, atmosfera niczym knajpki ( podają herbatkę i ciasteczka) sprzyja dyskutowaniu. Mnie to zwyczjnie się podoba, że oprócz grmatyki i cwiczeń jest tak dużo mówienia i to z osobami anglojęzycznymi
edytowany przez smack: 16 paź 2013
Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 458

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia