Szkoła języków obcych- Warszawa

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 458
Njdłużej działają Metodyści, choć obecnie ciężko ocenić jak uczą
Ja tam uczęszczam na kurs angielskiego w Goworku ;) Zajęcia są w samym centrum wawki przy metrze świętokrzyska. Wysoki poziom, troszkę gramatyki, ale skupiamy się z grupą głównie na konwersacjach. Nie byl drogi jak na kurs angielskiego, więc mogę go wam polecić, jeżeli ktoś się zastanawia nad wyborem kursu ;)
Cytat: Wilderness
Podręcznik, podręcznikiem, dobrze ogarnięty lektor będzie potrafił prowadzić kursy praktycznie na każdym podręczniku, można zawsze przynięść dodtakowe materiały

Wyjątek to kursy do FCE, CAE. Tutaj lektor jest bardzo ograniczony programem. Musi jechac według wytycznych
Mój brejdak chodził rok do speak up i przygotowywał się właśnie do tych egzaminów. Zdał. więc mu bardzo zazdroszczę. Jak widac jak się chce to można.
Cytat: display-big
Czasami rzeczywiście mniejsze szkoły mogą nawet zgrozić tym dyżym sieciowym placówkom

To nierówna walka , ale nie należy zawsze zakładac że bez szans
Raczej nikt nie pokona sieciówki która jest w każdym województwie, ma dobra opinię, dużą liczbę absolwentów i głównie żyje z poleceń.
Cytat: megi_84
A wiecie coś o szkołach na Bielanach? Do centrum dłużej jadę niż się uczę :(

Czasami warto troszkę podjechać, aby trafić do dobrej szkoły
Dokładanie kryterium - lokalizacja powinniśmy rozważać w drugiej, moze 3 kolejności
Cytat: pafcio11
Dokładanie kryterium - lokalizacja powinniśmy rozważać w drugiej, moze 3 kolejności

Dopłacić i podjechać, ale mieć coś dobrego
edytowany przez bolko12: 11 mar 2013
Ja chodzę na kurs B2 z angielskiego w szkole językowej LANG na al. Niepodległości już kolejny rok i jestem bardzo zadowolona. Miałam zajęcia z różnymi lektorami i w sumie każdy zrobił na mnie dobre wrażenie. Duży nacisk kładzie się na konwersacje przez co "zwalnia się blokada". Panuje przyjazna atmosfera, a co do cen jak najbardziej przystępne :)
(Osobiście nie polecam Metodystów, chodziłam tam rok i nie odczułam żadnego rozwoju, a tylko utrwalenie dotychczas zdobytej wiedzy)
Cytat: pafcio11
Dokładanie kryterium - lokalizacja powinniśmy rozważać w drugiej, moze 3 kolejności

Lokalizacje ważne, ale zgadzam się jakość kursu to warunek wyboru podstawowy
Cytat: taleska
Osobiście od jakiegoś czasu mam kurs w English For You, informację o tej szkole zdobyłam z tego forum, ale także od kilku osób w realu. Uważam, że kursy są dobrze organizowane, gdyż polska lektorka robi swoje i tłumaczy gramatykę, osoby anglojęzyczne zajmują się zachecaniem do mówienia. Ogólnie szkoła mocno stawia na mówienie, grupy małe. Według mnie Amerykanin Chad jest najlepszym Nativem w tej szkole, podoba mi się jescze Stanley na dodtkowych konwerscjach. Szkoła uczy tylko jednego języka i dobrze - specjalizacja
Tak jak już zresztą pisałam Tower to także dobra warszawska opcaja, zwyczjnie bardzo porządna szkoła, rozsądne ceny i centym egzaminacyjne LCCI, więc jak ktoś optuje w kurs business english to polecam.
Kilka razy przewinął się Bell i Berlitz w tym wątku, może napiszcie wiecej o metodach w tych szkołach ???

Jeżeli chcesz zyskać na maksa z tego co oferują w English For You to powinnaś wykorzystać cały pakiet dodatkowych warsztatów jakie są oferowane.
Przede wszystkim zajecia te bardzo dobrze uzupełniają sam kurs. Mówisz o tematach nie z podręcznika, więc sporo się dzieje. Możesz poznać różnych Nativów, gdyż w różnych terminach inni native przychodzą.
Atmosfera bardzo kameralna, gdyż wybór terminów spory, więc na zajęciach jest tylko po kilka osób a klubik English For You przytulny. Dobra sprawa dla osób które chcą poszlifować mówienie.W kursie oczywiście też jest native, ale działa w oparciu o materiały robione przez polskiego lektora- wpółpracują.
Piszesz o Tower, znam osobiście kilka osób, raczej opinie są zgodne, ze kursy na dobrym poziomie, Lcci to biznesowy kurs, nie każda szkoła to ma, Toer robi to dobrze
edytowany przez pafcio11: 12 mar 2013
Cytat: werbal
Witaj, ja miałam ten sam problem co TY. Jeszcze jak byłam studentką postawiłam sobie za cel naukę języka angielskiego. Też miałam ostre obawy co do szkoły, moi znajomi zarekomendowali mi The TOWER.
Pozdrawiam i życze owocnego poszukiwania szkoły językowej.

To tak w temacie Towera, czyli dobra szkoła
edytowany przez pafcio11: 12 mar 2013
Cytat: display-big
Czasami rzeczywiście mniejsze szkoły mogą nawet zgrozić tym dyżym sieciowym placówkom

Muszą mieć jednak odpowiednie fundusze, aby dać radę, czasami wygrywają pocztą pantoflową, czasami jednak niestety przepadają
Cytat: pafcio11
Jeżeli chcesz zyskać na maksa z tego co oferują w English For You to powinnaś wykorzystać cały pakiet dodatkowych warsztatów jakie są oferowane.
Przede wszystkim zajecia te bardzo dobrze uzupełniają sam kurs. Mówisz o tematach nie z podręcznika, więc sporo się dzieje. Możesz poznać różnych Nativów, gdyż w różnych terminach inni native przychodzą.
Atmosfera bardzo kameralna, gdyż wybór terminów spory, więc na zajęciach jest tylko po kilka osób a klubik English For You przytulny. Dobra sprawa dla osób które chcą poszlifować mówienie.W kursie oczywiście też jest native, ale działa w oparciu o materiały robione przez polskiego lektora- wpółpracują.
Piszesz o Tower, znam osobiście kilka osób, raczej opinie są zgodne, ze kursy na dobrym poziomie, Lcci to biznesowy kurs, nie każda szkoła to ma, Toer robi to dobrze

Właśnie tak się staram udało mi się już wykorzystać w English For You około połowy dodtakowych warsztatów konwersacyjnych, muszę przyznać, ze rzeczywiście fanie uzupełniają sam kurs, zapisując się szczególnie myślałam o mówieniu i konwersacjach. W kursie oczywiście ma Native raze z polskim lektorem, ale chcąc wygadać się na maksa biegam na te zajęcia dodatkowe, terminy są różne, więc da się coś wybrać. Ogólnie dobra sprawa
Cytat: display-big
Cytat: pafcio11
Dokładanie kryterium - lokalizacja powinniśmy rozważać w drugiej, moze 3 kolejności

Lokalizacje ważne, ale zgadzam się jakość kursu to warunek wyboru podstawowy

Chodziłam do kilku szkół i lokalizacja dla mnie nie jest najbardziej istotną sprawą, lecz jakość szkoły
No tak ale nie każdy chce mieć 30 km do szkoły
Cytat: zamek01
No tak ale nie każdy chce mieć 30 km do szkoły

Tu przesadzasz, każda dzielnica ma przynajmniej jedną dobrą szkołę językową
Cytat: kanaka11
Wszystko ok, al nie szukajmy w jakiejś konkretnej metodzie panacum na nasze lenistwo, nie ma złotego środka, musi być nasza praca

Dokładnie, ale to też czynią szkoły, reklamując swoje usługi, twierdząc jak szybko się ogarniesz
Ogłoszenia typu w miesią ogarniesz język itd. to jednak nie są chyba do konca legalne
Cytat: maloln
Ogłoszenia typu w miesią ogarniesz język itd. to jednak nie są chyba do konca legalne

legalne sa, bo nikt nie moze im udowodnic, ze to co pisza jest nie do osiagniecia. Ale normalni ludzie to chyba wiedza....
Cytat: taleska
Właśnie tak się staram udało mi się już wykorzystać w English For You około połowy dodtakowych warsztatów konwersacyjnych, muszę przyznać, ze rzeczywiście fanie uzupełniają sam kurs, zapisując się szczególnie myślałam o mówieniu i konwersacjach. W kursie oczywiście ma Native raze z polskim lektorem, ale chcąc wygadać się na maksa biegam na te zajęcia dodatkowe, terminy są różne, więc da się coś wybrać. Ogólnie dobra sprawa

Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek, po namyśle wybrałem dla siebie kurs w English For You, choć zastanawiałem się jescze nad Empikem, siostra chodziła i zdała po ich kursie CAE. Przede wszystkim już na starcie widać, że bardzo starannie zajęli się doborem odpowiedniej grupy, test był wieloczęciowy. Chodzę już ponad miesiąć, grupa dobrze została sklasyfikowana, zapisując się bardzo liczyłem na korzyści płynące z zajęć z polskim lektorem ( gramatyka), ale głównie liczy się dla mnie gadanie. Nasz Andrew z USA zachęca, porawia błędy, uznanie dla niego. Można napisać, że lektorzy potrafią się uzupełnić. Dodatkowe warsztaty o których pisze taleska- czadowa sprawa, byłem dwa razy, ale spodobała mi się taka forma spotkań w formie rozmów z Nativem przy ciasteczkach. Znajoma nie narzekała na kurs w Academy of New York, miała tylko Nativów. Konkurencja sprawia, że szkoły się starają
Cytat: Klodi_90
Ja tam uczęszczam na kurs angielskiego w Goworku ;) Zajęcia są w samym centrum wawki przy metrze świętokrzyska. Wysoki poziom, troszkę gramatyki, ale skupiamy się z grupą głównie na konwersacjach. Nie byl drogi jak na kurs angielskiego, więc mogę go wam polecić, jeżeli ktoś się zastanawia nad wyborem kursu ;)

Na czym polegają dokładnie te kursy w Go Work, słyszałem, że są one jakoś dofinasowane, czyli można coś oszczędzić, choć nie wiem jakl to wpywa na jakość usług, Tower robi też takie kursy. Jak wygląda dokładnie procedura zapisania się do tej szkoły, może spróbuję zapisać się nam w przyszłym semestrze. Warto ???
Rzeczywiście szkoła językowa Tower specjalizuje się w takich unijnych projektach, można wówczas za free mieć kursik, niestety nie są to kursy na które łatwo się załapać - liczne procedury. Tower zresztą jak porządna szkoła językowa oferuje także stacjonarne kursy za kasę, kadra dobra, ceny raczej dobre, więc na warszawskim rynku można bardzo poważnie brać ich pod uwagę, wiele języków mają w ofercie, choć ja akurat jestem za specjalizacją i nauczniem jednego jezyka. Tak czy siak Tower działa długo i to jest plus placówki
Idą wakacje chce poduczyć się języka na jakiś kursach intensywnych, co wy na to. Myślę nawet o 2 miesiącach takiego kursu
Cytat: display-big
Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek, po namyśle wybrałem dla siebie kurs w English For You, choć zastanawiałem się jescze nad Empikem, siostra chodziła i zdała po ich kursie CAE. Przede wszystkim już na starcie widać, że bardzo starannie zajęli się doborem odpowiedniej grupy, test był wieloczęciowy. Chodzę już ponad miesiąć, grupa dobrze została sklasyfikowana, zapisując się bardzo liczyłem na korzyści płynące z zajęć z polskim lektorem ( gramatyka), ale głównie liczy się dla mnie gadanie. Nasz Andrew z USA zachęca, porawia błędy, uznanie dla niego. Można napisać, że lektorzy potrafią się uzupełnić. Dodatkowe warsztaty o których pisze taleska- czadowa sprawa, byłem dwa razy, ale spodobała mi się taka forma spotkań w formie rozmów z Nativem przy ciasteczkach. Znajoma nie narzekała na kurs w Academy of New York, miała tylko Nativów. Konkurencja sprawia, że szkoły się starają

To fakt, pamiętam jak zapisywałem się do English For You to rzeczywiście starannie dobierali grupkę, osoba oceniająca mój poziom dokładnie sprawdziła zarówno graamtykę, mówienie i zrozumienie tekstu. Ważne to jest, gdyż szkoła promuje mówienie z Nativami i ważne, aby nie być zagadanym przez innych z grupy. Zwłaszcza, że zajecia sa kameralne w małych grupach. Rzeczywiscie metoda w tej szkole polega na uzupełnianiu się polskiego lektora od gramatyki i Nativa od konwersacji. Widzę, że jesteś kolejną osobą, która polubiła warszaty konwersacyjne, sam to rozumiem.
Jeżeli chodzi o Empik, niewątpliwie jest to największa szkoła jezykowa w Polsce, posiada bardzo dobrze wyposażoną bazę, znam osobiście lektokę, która uczy w Warszawie, jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. W sumie Empik to dobra i znana szkoła językowa
Cytat: edditt
Wiw ktos cos na temat szkoly jezykowej Alexander? Polecacie? Maja fajne ceny i ucza z lepszych ksiazek niz w Archibaldzie. Zastanawiam sie nad ta szkola

Co to znaczy uczą z lepszych książek, to jest bardzo subiektywna sprawa, Aleksander jest lub był połączony jakoś z Towerem, a Tower jak już pisałem kiedyś to wartościowa placówka, więc raczej z Aleksandrem jest podobnie
Cytat: pafcio11
Patrząc na niektóre posty mam wrażenie, ze jedynie cena kursu dla niektórych jest jedynym wyznacznikiem wyboru szkoły językowej

Tak to jest szczególnie przy wyborze kursów w firmach, cena cena i jescze raz niestety cena
Tylko potem jak w przetargach na drogi, najtaniej nie znaczy najlepiej, chyba doświadczenie jest ważniejsze od szkoły i opinie innych uczniów.
No z niektórym drogami to jednak troszkę nie wyszło. Ale to nie to forum
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 458

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia