Polecana szkoła językowa

391-420 z 482
Dokładnie. Wybierając szkołę trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Wiadomo każdy ma trochę inne oczekiwania. Jeżeli chodzi o Warszawę mamy kilka dobrych propozycji. Do szkół, gdzie jest od lat zachowany wysoki standard nauczania według mnie jest English For You. Mnie przekonuje do tej szkoły sprawa specjalizacji w języku angielskim. Uczą tylko angielskiego. Dobrym rozwiązaniem kursu jest następujący układ zajęć: jeden stały lektor polski jako przewodnik, który określa materiał i przygotowuje tematykę do konwersacji z native speakers. Ci akurat się zmieniają. Miałem dzięki temu kontakt zarówno z osobami z Anglii, USA i KAnady. Spoko sprawa. Ważne, ze podczas kursu jest sporo testów. Jednak to mobilizuje do nauki. Tematy są tłumaczone dokładnie, jak się ma wątpliwości można pytać do upadłego. Opcja z dodatkowymi konwersacjami w English For You to ciekawe urozmaicenie kursu. Każdy jest traktowany indywidualnie. Pamiętam mój test poziomujący, gdzie dokładnie sprawdzono mój poziom i przydzielono do dobrze dobranej grupy.Sporo pozytywnych opinii zbiera też szkoła Manhattan, mniejsza, ale dobrze poukładana.
edytowany przez car321: 31 sie 2016
Cytat: pumpernikiel_new
Cytat: terri
>>>>Zastanawiam się nad technicznym wykonaniem takiej czynności, rozdajemy ankiety pod szkołami językowymi, może stawiamy jakąś urnę do wrzucania głosów, nie wiem
...no to ja Ci powiem.
Stoi sie przed szkola i pyta ludzi o ich opinie. Czy nigdy nie pytales swoich kolegow czy taki a owaki nocny klub jest dobry?

Bardzo dobra metoda, zwłaszcza, że idąc do szkoły możemy najpierw dowiedzieć się o ofertę, potem wychodząc można podpytać słuchaczy. Podpytać co jest plusem co minusem

Rozwiązanie ciekawe, choć pracochłonne.
Jakoś takie ankiety pod szkołami to wygląda trochę dziwnie
Cytat: smack
Jakoś takie ankiety pod szkołami to wygląda trochę dziwnie

Dla mnie wyglada dziwnie kupujac cos, o czym wczesniej nie zapytales swoich znajomych, rodzicow, dziadkow albo innych ludzi. To jest dla mnie dziwne.
Cytat: terri
Cytat: smack
Jakoś takie ankiety pod szkołami to wygląda trochę dziwnie

Dla mnie wyglada dziwnie kupujac cos, o czym wczesniej nie zapytales swoich znajomych, rodzicow, dziadkow albo innych ludzi. To jest dla mnie dziwne.

Terri to moze zaproponuj wzór takiej ankiety, co powinna zawierać. Widzę, ze masz pojęcie o szkołach
Dlaczego myslisz, ze to musi byc oficjalna (znaczy zgloszona do Urzedu Miasta) ankieta.
Co dokladnie wstrzymuje Ciebie zebym nie mogl kogos zapytac: Czy warto do tej szkoly chodzic?...(Rochet science it isn't)
Oj Terri czasami warto zaryzykowac.Zapisanie się na kurs to nie decyzja życia i smierci
Cytat: kate.newone
Oj Terri czasami warto zaryzykowac.Zapisanie się na kurs to nie decyzja życia i smierci

A co wg Ciebie jest decyzja zycia i smierci?
Bez żartów nie można porównać zakupu samochodu czy mieszkania do zakupu kursu językowego. To jednak zupełnie inna skala tematu
>>>>>Bez żartów nie można porównać zakupu samochodu czy mieszkania do zakupu kursu językowego.
Mozna, bo samochod moze kosztowac jedna dziesiata tego co ten kurs.
Cytat:
Co dokladnie wstrzymuje Ciebie zebym nie mogl kogos zapytac: Czy warto do tej szkoly chodzic?...(Rochet science it isn't)
..albo 'It isn;t rocket science , is it ?;) bo tak czesto slyszalem ;)
When someone is telling me something obvious to me ... then I go : " I've just lived it up and It's not rocket science , is it? ,dear "
>>>>It's not rocket science
Niekiedy mowimy to inaczej, zeby temu dac emphasis. Np. He's a lovely lad...not.
Cytat:
He's a lovely lad...not
.. cos jak ' a smart alec '? ale to niee to , jak ktoś jest taki " co to nie ja, z głową w chmurach ,bo ja to wiem to i to :) " będzie inny sens wtedy :)
edytowany przez Robbertoxx: 20 wrz 2016
>>>>He's a lovely lad...not
>>>>cos jak ' a smart alec '?
..calkowicie nie, jestes na zlym tropie.
Cytat:
..calkowicie nie, jestes na zlym tropie
..I'm so sorry :( nie jestem niestety ' S. Holmse's or PM's adviser ' by rozwikłać wszystko w mgnieniu oka :) Ale dzieki @Terri za naprowadzenie :)



hmmm 'He's a lovely lad...not'! =on jest taki cały ahh i ohhh - nie !! czy coś w ten deseń ?
edytowany przez Robbertoxx: 21 wrz 2016
Lubie placki!
A tak wogole WTF terii co ty pitolisz? Jaki emphasis? Nie istnieje taki zwrot czy slang jak "Rochet science" chyba ze mialas na mysli jakas biala szate naukowo liturgiczna :D
No chyba ze chodzilo o "rocket" ale k z h nie sa sasiadami... hmm
edytowany przez Skanner: 22 wrz 2016
1. Seruszko, jestes tutaj 2 secundy i obrazasz ludzi. Jak sie nie znasz na temacie, to prosze nie odpowiadac. Tak, zauwazylam, ze tam mialo byc 'rocket' ale juz bylo to za pozno zeby to zmienic - ale czy naprawde musisz tak prosto z mosta jechac na nieznana osobe?
2. Jak jestes BARDZO dobra z jez. ang - a same twoje wpisy to potwierdzaja, to prosze pomagac innym zebysmy widzieli ze cos umiesz. Przeciez czlowieka sie poznaje po czynach a nie 'gadce;....
Może jednak warto pozostać w temacie wątku))
Dobrze kochanie (wychodzi ze przeszlismy juz na wyzszy poziom znajomosci ;p ) ale jak ty kontynuowalas ciezka rozkminke na temat tego zwrotu to bylo ok?;] Wiec stosujac sie do tematu powiem ze wystarczy byscie sprawdzali czy ma zewnetrzne potwierdzenia wiarygodnosci czyli prestizowe loga firm zwiazanych z jezykiem (najlepiej miedzynarodowe) wszystko powoli idzie w ta strone by szkoly byly wiarygodne, tyle;p ale wracajac do terri to kurde masz juz ponad 24tys wpisow nawet z nudow bym sprawdzal ma Polska pisownie nawet gdybym byl z innego kraju i tu sie wypowiadal. Po takiej ilosci "wypracowan" to juz idzie sie nauczyc pisowni... zreszta masz internet i nawet na tej stronie automatyczna poprawe slowek.
Cytat: terri
>>>>>Bez żartów nie można porównać zakupu samochodu czy mieszkania do zakupu kursu językowego.
Mozna, bo samochod moze kosztowac jedna dziesiata tego co ten kurs.

To chyba jakiś złom za kilkaset złotych:))
>>>>>To chyba jakiś złom za kilkaset złotych:))
NIE, caly kurs w tej szkole kosztuje ponad 6 tysiecy zl, a za takie pieniadze to samochod juz mozna kupic.....
Ja pier... 6 tysiecy za kurs?? Kurde znam szkoly co mieszcza sie w 500zł za semestr albo 1100 za rok a posiadaja loga wiarygodnosci i maja doswiadczonych lektorow..
>>>>>Ja pier... 6 tysiecy za kurs??
Prosze sie zapytac w szkole ile to wszystko bedzie kosztowac. Nie wiem, czy nawet 6K pln to pokryje.
Ceny w szkołach jezykowych są rzeczywiście zróżnicowane. Bardzo duża rozpiętość cen
jak szukałam szkoły dla siebie to rzeczywiście rozrzut cenowy był spory. niektóre szkoly mają całkiem rozbudowaną biurokrację i to wpływa także na cene kursów językowych. Do tego wiadomo że w durzych miastach gdzie czynsze za lokale są wyższe też jako klienci zapłacimy wyższą stawkę.
Dokładnie ceny bardzo różne
Cytat: banalny
Dzisaj jest tendencja do konsolidacji szkół językowych, taka sytuacja ma miejsce od 3 lat. Konsolidacja ta niestety sprawia, że w niedalkiej przyszłości na rynku pozostanie może 3[tel]procent obecnych placówek. Spowodować to może zmniejszenie konkuencyjności rynku, który jest jeszcze badzo szeroki. Dlatego też plecenie placówki moze być tudne, gdyż za parę miesiecy sytuacja się może zmienić.

Profi Lingua wykupiła kilka oddziałów British School w Wawie, rzeczywiście sa ruchy na tym polu
Ja pamietam jak pare lat temu bylismy wszyscy przekonani ze Profi-Lingua musi upasc. Czy cos sie zmienilo?
Profi Lingua zosatała wykupiona przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Więc chyba nie jest z nimi zle
391-420 z 482