Polecana szkoła językowa

361-390 z 481
Było się tu i tam ale jeżeli chodzi o Warszawę to zdecydowanie bardzo dobrze przedstawiają się kursy w English For You. Uczyła mnie Pani Kamila oraz Brandon z USA. Kamila posiada bardzo dobre kwalifikacje, zawsze dokładnie tłumaczy zagadnienia, przygotowuje sporo dodatkowych materiałów. Ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Brandon nasz Amerykanin bardzo "ciągnie" za język, poprawia błędy, zwraca uwagę na poprawność wymowy. Lektorzy ci fajnie dzielili się materiałem. Jedno wynikało z drugiego.
Cytat: terri
>>>>Zastanawiam się nad technicznym wykonaniem takiej czynności, rozdajemy ankiety pod szkołami językowymi, może stawiamy jakąś urnę do wrzucania głosów, nie wiem
...no to ja Ci powiem.
Stoi sie przed szkola i pyta ludzi o ich opinie. Czy nigdy nie pytales swoich kolegow czy taki a owaki nocny klub jest dobry?

Bardzo dobra metoda, zwłaszcza, że idąc do szkoły możemy najpierw dowiedzieć się o ofertę, potem wychodząc można podpytać słuchaczy. Podpytać co jest plusem co minusem
Cytat: aleks31
Podpisywanie umów jest bez sensu. Kiedyś chodziłem do empiku gdzie podpisywałem umowę. Atmosfera w szkole była fajna ale sposób nauczania lektorów mi nie odpowiadał, więc chciałem zrezynować. I co się okazało? Jeśli chcę zrezygnować to muszę zapłacić za wszystkie przyszłe lekcje. Jak dla mnie to nienormalne! Płacić za coś z czego nie będę korzystał. Zawsze powinien być jakiś okres wypowiedzenia.

No jakiś okres wypowiedzenia to zawsze musi być
Oczywiście, najważniejsze jednak aby wszystko było czarno na białym
Cytat: smack
Oczywiście, najważniejsze jednak aby wszystko było czarno na białym

ale to tylko obchodzi tych, ktorzy wiedza ze biale jest biale a czarne jest czarne....
Cytat: terri
Cytat: smack
Oczywiście, najważniejsze jednak aby wszystko było czarno na białym

ale to tylko obchodzi tych, ktorzy wiedza ze biale jest biale a czarne jest czarne....

??? Nie rozumiem
Cytat: kanaka11
Czy ktoś może napisac na temat Mock Testów, czy wyglądają dokładnie tak samo jak prawdziwy egzamin ???

Z założenia powinien wyglądać podobnie, chodzi o to aby widzieć co jeszcze podciągnąć aby zdać ten ostateczny
Cytat: pafcio11
Musimy jednak pamiętać, że nasze oczekiwania mogą być nieco inne niż innych, więc wszystko i tak musimy sami weryfikować

Jak to w życiu
Cytat: car321
Nie szukajcie winy tylko w lektorze, to takie spłaszczanie tematu. Szczególnie roodzice dzieci z podstawówek mają syndrom obarczania nauczyciela/lektora za wszystko, ich dziecko zawsze przecież jest najmądrzejsze

Rzeczywiście wszyscy szukają winy u dookoła, rzadko u siebie
Cytat: irvette_
@terri, wydaje mi się, że większość z nas podobnie rozumie słowo 'dobra' w odniesieniu do szkoły językowej. Przede wszystkim dająca efekty, motywująca, w której panuje przyjazna atmosfera (no cóż, bardzo dużo zależy od lektora).

Przyjazna atmosfera to dla każdego coś innego
Cytat: irvette_
@terri, wydaje mi się, że większość z nas podobnie rozumie słowo 'dobra' w odniesieniu do szkoły językowej. Przede wszystkim dająca efekty, motywująca, w której panuje przyjazna atmosfera (no cóż, bardzo dużo zależy od lektora).

Przyjazna atmosfera to dla każdego coś innego
Ciekawe pojecie 'dobra szkola', tak jak 'dobra praca', 'dobra dziewczyna' i 'dobry chlopak'.
Dla kazdego slowo 'dobra' znaczy cos innego.
Są jednak pewne standardy, które świadczą, że szkoła jest dobra- certyfiakty lektorów, nadzór metodyka Itd
Cytat: zamek01
Są jednak pewne standardy, które świadczą, że szkoła jest dobra- certyfiakty lektorów, nadzór metodyka Itd

Własnie zapisując się do szkoły warto podpytać o te sprawy
W Gdyni - AKADEMIA JĘZYKOWA, z czystym sumieniem polecam. bardzo wysoki poziom i dobre ceny :)
MarcePanek000 proszę więcej konkretów.Dobra bo dobra, albo zła bo zła to słaba recenzja.
a) wstęp - polecam lub nie
b) rozwiniecie - jakieś argumenty
c) podsumowanie - wnioski ( ostatecznie iść czy nie)

Hey
Cytat: maloln
MarcePanek000 proszę więcej konkretów.Dobra bo dobra, albo zła bo zła to słaba recenzja.
a) wstęp - polecam lub nie
b) rozwiniecie - jakieś argumenty
c) podsumowanie - wnioski ( ostatecznie iść czy nie)

Hey

Dokładnie się zgadzam
Zawsze warto dokładnie argumentować, aby opinia była pomocna
Ostatni ranking szkół, warto zerknąć w zestawienie co i gdzie w Polsce.

www.szkolyjezykowe.zumi.pl
Cytat: zamek01
Są jednak pewne standardy, które świadczą, że szkoła jest dobra- certyfiakty lektorów, nadzór metodyka Itd

Jakie certyfikaty powinien mieć native speaker
Cytat: pumpernikiel_new
Było się tu i tam ale jeżeli chodzi o Warszawę to zdecydowanie bardzo dobrze przedstawiają się kursy w English For You. Uczyła mnie Pani Kamila oraz Brandon z USA. Kamila posiada bardzo dobre kwalifikacje, zawsze dokładnie tłumaczy zagadnienia, przygotowuje sporo dodatkowych materiałów. Ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Brandon nasz Amerykanin bardzo "ciągnie" za język, poprawia błędy, zwraca uwagę na poprawność wymowy. Lektorzy ci fajnie dzielili się materiałem. Jedno wynikało z drugiego.
Dobrze umotywowany i przygotowany lektor z odpowiednimi kwalifikacjami to rzeczywiście sprawa kluczowa.
Lektor musi jeszcze wczuć się w grupę aby dostosować tryb pracy
zgadza sie , lektor powinien wyczuc grupe i to zrobi pod warunkiem ,ze jest dobry . Poza tym powiniec też wyczuć jak grupa sobie radzi z danym językiem itd , albo który z np z komponentów kuleje , zazwyczaj jest tak ,ze sa problemy z rozumieniem ze słuchu czyli listeningiem ( jak było w moim przypadku ) oraz z gramatyką praktyczną ( grammar) , ale przy dobrym lektorze wszystkiego da sie nauczyć , Ja np miałam problem z ta pierwszą rzeczą o której wspomniałam to potem chodziłam na bezpłatne konsultacje w mojej szkole ( uczęszczałam do Sokratesa w Warszawie i poza zajęciami była możlwość udania się na jakieś konsultacje , lektorzy mieli cotygodniowe dyżury).Oczywiście dużo tez nad tym pracowałam w domu , odsłuchując sobie rozmów, Virginia Evans ma bardzo fajne testy.
Na pewno tak jak piszesz musi wyczuć grupę, od jego podejścia tez dużo zależy, bo może dodatkowo mobilizować do nauki. Chodzę do speak upa i grupy sa na tyle małe że bez problemu każdy będzie miał czas dla siebie, mi też przy okazji łatwiej słuchając innych się uczyć.
Cytat: pumpernikiel_new
Było się tu i tam ale jeżeli chodzi o Warszawę to zdecydowanie bardzo dobrze przedstawiają się kursy w English For You. Uczyła mnie Pani Kamila oraz Brandon z USA. Kamila posiada bardzo dobre kwalifikacje, zawsze dokładnie tłumaczy zagadnienia, przygotowuje sporo dodatkowych materiałów. Ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Brandon nasz Amerykanin bardzo "ciągnie" za język, poprawia błędy, zwraca uwagę na poprawność wymowy. Lektorzy ci fajnie dzielili się materiałem. Jedno wynikało z drugiego.

Jeżeli chodzi o English For You to rzeczywiście szkoła ma fajną ofertę dla osób, które chcą poprawić swój angielski zarówno w aspekcie gramatyki, ale przede wszystkim konwersacji. Uważam, że native speakers którzy tam pracują mają duże doświadczenie i umiejętności w prowadzeniu zajęć. Dotyczy to zarówno lektorów z USA ( Brandon, Adam, Nolan) i z UK ( Kyle, Jonathan i Daniel). To co jest plusem to spora ilość spotkań warsztatowych, gdzie dodatkowo ćwiczone jest mówienie. Kafejka English For You to bardzo przyjazne miejsce, gdzie w fajnym klimacie prowadzone są ożywione dyskusje po angielsku o anglojęzycznym świecie i nie tylko. Dla mnie git sprawa, szkoła stawia na mówienie
Cytat: maloln
MarcePanek000 proszę więcej konkretów.Dobra bo dobra, albo zła bo zła to słaba recenzja.
a) wstęp - polecam lub nie
b) rozwiniecie - jakieś argumenty
c) podsumowanie - wnioski ( ostatecznie iść czy nie)

Hey

Przyłączam się do posta, zawsze warto dobrze uzasadnić wypowiedz
Cytat: pumpernikiel_new
Zawsze warto dokładnie argumentować, aby opinia była pomocna

A to czasami nie takie proste
A ktoś chodził do Lingua Nova, coś są warci ???
Cytat: smack
A ktoś chodził do Lingua Nova, coś są warci ???
Skoro działają od 1994 roku to chyba coś warci
Powiem wam tak odnośnie wyboru szkół językowych z osobistego doświadczenia, możecie zapoznać się bądź nie. Więc zanim w ogóle musicie się zastanowić co oczekujecie od tej szkoły i jaki końcowy ma być rezultat np:

1. Jeśli chcecie by dobrze uczyli > to jest najcięższe do stwierdzenia bo mogą wam mówić co ślina na język przyniesie, że sprawdzają postępy, mają doświadczonych lektorów ( to każdy mówi ) robią indywidualną ewaluacje, podpowiadają co dalej itd.. choć to wszystko robi lektor prostym pytaniem: jak idzie? ;], tylko firmy używają takie ładne słowa by robiło ŁaŁ. Dobrą naukę może TYLKO zapewnić lektor, on musi poznać dobre i słabe strony uczniów, dopasować materiał i być po prostu dobrym w tym co robi (Uwaga!! jest modne teraz spotkanie informacyjne czy też zajęcia próbne, nie bawcie się w to! Bo wtedy lektor robi z siebie aktora i wszystko wygląda ładnie i pięknie, dają mnóstwo materiałów a po wpłacie i późniejszych spotkaniach dopiero widać jak naprawdę jest, to jest zasłona ) dlatego to można sprawdzić jedynie pod względem tego od jakiego czasu operuje firma ( Im dłużej tym lepiej, tylko uwaga na sieciówki inne miasto inni lektorzy ), starać się pozyskać opinie ( z internetu brać rozważnie, bo firmy dają kasę na wpisy a konkurencja z drugiej strony daje negatywne ), cena rzadko idzie w parze z efektywnością ( to że jest drogie wcale nie oznacza, że dobrze uczą, tu zwróćcie uwagę jak mocno działają ich reklamy, na coś potrzebują tyle kasy np: Telemarketerzy i czy lokal mają na własność czy wynajem ). Trzymajcie się z dala od nauk przez internet, to możecie mieć za darmo, wystarczy poszukać, nawet na YouTube znalazły by się jakieś zajęcia, ponieważ ja uważam, że lektor i grupa motywuje do nauki a w domu działają rozpraszacze.. a to obejrzało by się coś, posprzątało itd... Też zwróćcie uwagę na jaki poziom was chcą brać ( nie dajcie się wmanipulować na jakieś długie kursy, dla nich jest super bo was trzymają a wy jesteście uwiązani, co by się nie działo ), wiadomo, że każdy po jakimś czasie nauki ma w głowie jakiś ustalony poziom jakim się teraz posługuje, tylko, że co szkoła to inny poziom ( UWAGA!! Książki też mogą przekłamywać ) bierzcie pod uwagę czy robiliście przerwę, czasem opłaca się iść poziom w tył niż męczyć się wyżej. Dlatego jeśli szkoła ma duży podział poziomów np jeśli mają rozbite poziomy od A1 do A2 na 2 albo 3 półroczne kursy to jak bajka, bo bierzecie sobie np środkowy. Tu taka osobista uwaga ale to jak chce: dorośli bardziej niech idą w zajęcia raz w tygodniu, na takie zawsze jest czas by się przyszykować, większa frekwencja ( bo, a to druga zmiana, dzieci odwieść itd.. ) choć dzieci też raz w tygodniu, bo jednak trzeba myśleć zawsze kto ma je wozić. Także brać pod uwagę ilość osób w grupie ( tu trochę ciężko bo im mniej tym cena może iść w górę, lektor i szkoła jednak musi zarobić a im więcej to lektor ma ciężej by wszystkich zadowolić, tak bezpiecznie bym dał od 7/8 do 12/14 może mniej ). Tyle jeśli chodzi o naukę.

2. Zastanówcie się co chcecie uzyskać po kursie > Duża część osób chce dostać po prostu papierek ( Certyfikat ) i w sumie wszystko teraz idzie w certyfikaty. Tu już trzeba zagłębić się w firmę, bo mogą mówić że: Dostanie pan certyfikat po kursie. Jeśli was tylko to interesuje "Bez Egzaminu" musicie sprawdzić jak bardzo wiarygodna jest szkoła, interesują was znów opinie ale także bardzo istotne czy ma jakieś znaki jakości albo loga innych firm, tak zwane "Zewnętrzne potwierdzenia wiarygodności" ( Uwaga!! każde logo sprawdźcie bo może być ściemą np jakaś firma sprzątająca albo coś i Czy mogą się nią posługiwać, choć to może być ciężkie do sprawdzenia ) Musicie być pewni, że szkoła jest wiarygodna, tu podpowiem, że im więcej was zalewają słowami typu: Success!! Gwarancja Skutecznej Nauki!! Indywidualne podejście!! i jeśli widzicie więcej uśmieszków reklamowych i tylko tego typu napisiki, ładne rzucające się kolorki w firmach to już wiecie, że nie mają się czym innym reklamować, zamiast jakimiś referencjami czy też doświadczeniem. Widząc takie pierdoły to już powinniście wyjść, to są odwracacze uwagi...
Jeśli chcecie jednak by był egzamin to BARDZO ważne kto go przeprowadza i sprawdza, jeśli oni wszystko to... no... cóż, wiecie jak "dobre" są takie papierki. Chyba, że posiadają uprawnienia do egzaminowania i mają licencjonowanych egzaminatorów np od TELC albo British Council ( UWAGA !! Niektóre szkoły mogą grać słowami, że niby robią jeden z tych egzaminów np na ulotce napis: "Egzaminy TELC" a wychodzi że jedynie przygotowują a to każdy może powiedzieć ). Jeśli chcecie za granice to dobrze brać egzamin powiązany z tym krajem i czy jest dobrze odbierany np: TELC jest niemieckim produktem wiec do niemiec ;] TOIEC amerykański produkt więc ameryka w angli to chyba APTIS.
Ogólnie jeszcze taka myśl końcowa. Jeśli się wybieracie do jakieś szkoły to przygotujcie się. Najlepiej przygotować pytania z potrzebami, nie dawać odpowiedzi z miejsca ( jest szansa, że będziecie pod wpływem reklam i zalaniem ładnych słów w trakcie decyzji ), sprawdzać ich odpowiedzi ( zagłębiać się, dopytywać ).
Więc chyba to by było na tyle, trochę poświęciłem czasu na to w sumie wypracowanie.., mam nadzieję, że komuś coś rozjaśniłem i pomogłem, choć żeby zachować temat tego forum to mogę dać tylko 1 szkołę, którą znam z Kielc, zwie się MKEJ, tą znam dość dobrze i spełniła moje wymogi. No nic powodzenia wam życzę!
Knowledge is power ;p
361-390 z 481