Polecana szkoła językowa

241-270 z 481
Omijajcie firmę SpeakUp, chyba, że Was bawi konkurs "MAMY CIĘ" ;)
1. namawiają Cię na 4 bloki modułów - bo to najtaniej wychodzi ;) !
2. nie ważne czy chcesz kredyt czy nie musisz go zawrzeć na całą kwotę kursu z bankiem ( o tym w prost Ci nie mówią - w umowie jest mało czytelnym drobnym drukiem o tym wspomniane) - o tym, zwykle się przekonasz, jak go będziesz musiał w całości spłacać po rygorem ... nawet jak zrezygnujesz przepisowo z kursu !
3. deklarowane w umowie 0% kredytu to ściema - płaci SpeakUp z Twoich pieniędzy za taki kredyt - oczywiście takich szczegółów w umowie nie ma i nie otrzymasz co ile kosztuje ...
4. miesięczny termin rezygnacji to w praktyce zwykle 2 miesiące bo liczy się od następnego miesiąca od daty zgłoszenia - zwrot pieniędzy pomniejszą CI dodatkowo za podręczniki (nie możesz ich zwrócić) oraz
5. nie uwzględnią nic z tego że nie uczestniczyłeś w jakiś zajęciach (za cały rozpoczęty moduł będą wymagać abyś zapłacił)
6. Pisanie do właścicieli SpekUp i ich prawników, nie ma sensu - to oni przecież wymyślili to wszystko aby nabić Cię w butelkę - jedyna droga bez kosztów to UOKiK wiele takich opisów sytuacji może z czasem uzdrowi sytuację i zmusi ich karą finansową do poważnego traktowania klientów, którzy wszytko kupują w ciemno - 10-cio dniowy termin odstąpienia to w tym przypadku kpina z klienta może uda ci się uczestniczyć w jednych lub 2-ch albo żadnych zajęciach kursowych.
Na zwrot tych ochłapów które Ci "wyliczą" długo poczekasz a i tak będziesz musiał spłacić cały zaciągnięty kredyt (wraz z ukrytymi odsetkami) jeśli nie to komornik wszytko wyegzekwuje łącznie ze swoja prowizją.
Rozważ więc lepiej dobre korepetycje, może w więcej niż jednoosobowe - dwuosobowe zwykle bedą tańsze od tych ze SpeakUp a ponadto będziesz mógł wybierać nauczyciela(i) oraz w każdej chwili zrezygnować
z poważaniem
nabity w butelkę w konkursie mamy Cię
ED
Kochanie - a o czym MY wlasnie tutaj piszmy juz od ponad 5 lat -? Odkryles Ameryke? Trzeba bylo przeczytac wszystkie posty i wtedy podchodzic bardzo ostroznie do nich. Ale Polak zawsze madry po szkodzie :-)
Nauka języka oczywiście wymaga odpowieniego bodźca. Wiele zależy także od tego czy będziemy nadawać na tych samych falach z lektorem. Jak chodziłem na korki to było więcej gadania o niczym niż konkretów. Dlatego potem postanowiłem uderzyć do szkoły jezykowej ktora oferuje zajęcia gdzie bedzie malo osob, będzie sporo spotkan z native speakers.Wybralem sie do English for you i wypadlo całkiem dobrze. Byly testy kontrolne, był metodyk który czuwał nad tym co sie dzieje na kursie. Miałem w tej szkole bata nad sobą. Konwersacje z native speakers wnosily nowe slownictwo i zwroty.Z kazda lekcja jezyk stawal sie bardziej zrozumialy.Osobiscie uważam, ze warto jednak wybierać sprawdzone szkoły jezykowe jak np.English for you czy Profi Lingua niz brac korki. Oczywiście warto dokładnie zapoznać sie z regulaminami gdyz niektore szkoly mocno naciagaja temat.
Nie rozumiem miejsce na korki, czy szkoła jezykowa
Ja osobiście uważam, że zawsze lepiej wybierać szkoły językowe niż korepetycje - jest nadzór i kontrola pracy lektorów
Cytat: kasadd
Ja osobiście uważam, że zawsze lepiej wybierać szkoły językowe niż korepetycje - jest nadzór i kontrola pracy lektorów

Nie bylam swiadoma tego faktu, ze studenci w szkolach jezykowych maja dostep do wynikow jakiejkolwiek kontroli i nadzoru. Ciekawe byloby zobaczyc, co tam wlasnie pisze o konkretnych lektorach....
Cytat:
Nie bylam swiadoma tego faktu, ze studenci w szkolach jezykowych maja dostep do wynikow jakiejkolwiek kontroli i nadzoru. Ciekawe byloby zobaczyc, co tam wlasnie pisze o konkretnych lektorach..

Pewnie są to jakieś z góry ustalone formularze, gdzie według różnych kryteriów oceniana jest praca lektora
Jak dokładnie wygląda taki kurs onn-line, czy zajęcia są w grupach
Cytat:
Jak dokładnie wygląda taki kurs onn-line, czy zajęcia są w grupach

siadasz przed ekranem i gadasz
Można dodatkowo wykupić jakieś zajecia on -line, ale to jedynie jako uzupełnienie kursu
Właśnie, może ktoś polecić jakiś dobry program do nauki języka z kompem( poziom B2)
też wolę kontakt bezpośredni, ale kto co lubi
Cytat:
Dobrym miejscem do nauki języka jest na pewno szkoła na Sienkiewicza. Oni się dokładnie nazywają MKEJ - www.mkej.pl . W jednym miejscu można zrobić kurs, wykupić sobie korki (dobre dla uczniów), ale też zdać egzamin. Ja tu zrobiłem kurs arabskiego akurat;) W ofercie mają tak w ogóle 25 języków, więc jest z czego wybierać.

25 języków to spora oferta
Cytat:
terri

Nie bylam swiadoma tego faktu, ze studenci w szkolach jezykowych maja dostep do wynikow jakiejkolwiek kontroli i nadzoru. Ciekawe byloby zobaczyc, co tam wlasnie pisze o konkretnych lektorach....

Według mnie są to raczej wewnętrzne kontrole
>>>>Według mnie są to raczej wewnętrzne kontrole

Al co te wewntrzne kontrole daja mnie -uczniowi danej szkoly. Moze tam sobie pisac, ze nauczyciel wcale nie nadaje sie do zawodu - a on mnie dalej bedzie uczyl. Wszytko to powinno byc dostepne dla uczniow/studentow, zeby mieli swiadomosc z kim wlasnie maja do czynienia.
Cytat:
Nauka języka oczywiście wymaga odpowieniego bodźca. Wiele zależy także od tego czy będziemy nadawać na tych samych falach z lektorem. Jak chodziłem na korki to było więcej gadania o niczym niż konkretów. Dlatego potem postanowiłem uderzyć do szkoły jezykowej ktora oferuje zajęcia gdzie bedzie malo osob, będzie sporo spotkan z native speakers.Wybralem sie do English for you i wypadlo całkiem dobrze. Byly testy kontrolne, był metodyk który czuwał nad tym co sie dzieje na kursie. Miałem w tej szkole bata nad sobą.

Oczywiście, że testy kontrolne muszą być podczas kursu, jakoś trzeba weryfikować swoj poziom
Cytat:
Wilderness
05 sty 2015
Nauka języka oczywiście wymaga odpowieniego bodźca. Wiele zależy także od tego czy będziemy nadawać na tych samych falach z lektorem. Jak chodziłem na korki to było więcej gadania o niczym niż konkretów. Dlatego potem postanowiłem uderzyć do szkoły jezykowej ktora oferuje zajęcia gdzie bedzie malo osob, będzie sporo spotkan z native speakers.Wybralem sie do English for you i wypadlo całkiem dobrze. Byly testy kontrolne, był metodyk który czuwał nad tym co sie dzieje na kursie. Miałem w tej szkole bata nad sobą. Konwersacje z native speakers wnosily nowe slownictwo i zwroty.Z kazda lekcja jezyk stawal sie bardziej zrozumialy.Osobiscie uważam, ze warto jednak wybierać sprawdzone szkoły jezykowe jak np.English for you czy Profi Lingua niz brac korki. Oczywiście warto dokładnie zapoznać sie z regulaminami gdyz niektore szkoly mocno naciagaja temat.

Jest faktem, gdy jesteśmy otoczeni kilkoma osobami bardziej to motywuje, gdyż nie chcemy wypadać gorzej
Generalnie małe grupki, kameralne są fajniejsze niż lekcje ind.
Zdecydowanie lepiej szkołę. Nie korzystam już ale jeszcze przed wyjazdem uczyłem się w skrivanku. Małe grupy, dużo rozmów i praktycznego spojrzenia na język. W trakcie musiałem wyjechać więc wypisałem się z interesu ale nie miałem z tego tytułu żadnych nieprzyjemności ani nic takiego co widzę w speakupie na porządku dziennym..
Musimy tylko dokładnie porównać oferty
Na rynku jest obecnie wypas szkół, chociaż kilka lat temu wyrastały jak grzyby po deszczu, wiele się zwinęło. Warto wybierać te, które mają zakorzenioną pozycję
Pamiętam kilka lat temu to na każdym kroku otwierała się szkoła, wielu już niestety nie ma
Jest niż demograficzny i to jest jeden z powodów
Dlatego warto wybierać taki szkoły, które są długo na rynku
Cytat:
car321
21 maj 2015
Musimy tylko dokładnie porównać oferty

Od tego mozna dostac zawrotu głowy
Ale jezeli chodzi o szkoly językowe to w wakacje tylko część organizuje kursy.Nie ma aż takiego wyboru. Ciekawe czemu
W wakacje jednak część osób woli sobie odpocząć od nauki, akurat dla mnie to czas kiedy mam więcej czasu. Dlatego zapisałam się na intensywny kurs w lipcu
Tylko nie można oczekiwać cudów, trzeba liczyć także na własną pracę
ja tam nie chodzilam nigdy do szkol, ktore maja Bóg jeden wie ile filii. Troche mi to masówka zalatuje. ;)
edytowany przez Pingwin_bez_dzioba: 13 lip 2015
Rzeczywiście czasami mniejsze szkoły są bardziej poukładane, większy zapał i kontakt z klientem
241-270 z 481