Nowe podręczniki dla liceów i techników

Nowa podstawa programowa 2019

Ponieważ od 1 września 2019 r. – w ramach reformy edukacji – dotychczasowe kształcenie w trzyletnim liceum ogólnokształcącym wydłuży się do czterech lat, wydawnictwa edukacyjne przygotowały nową ofertę podręczników.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami z języka angielskiego.

Nowości w Bookcity

Vision – Oxford University Press

Seria Vision wydawnictwa Oxford docelowo będzie składać się z pięciu poziomów i ma przygotować do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W tej chwili dostępne są pierwsze trzy poziomy. Tytuł ma swoją stronę internetową: www.oup.com/elt/vision z dostępem do materiałów audio i video, dzięki którym można utrwalić materiał z podręcznika.

Wydawca informuje o oparciu treści na nowoczesnych metodach nauki słownictwa i gramatyki. W każdym rozdziale znajdziemy sekcję How to learn vocabulary. Ciekawostką jest aplikacja Oxford English Vocabulary Trainer do pobrania na telefon poprzez kod dostępny w zeszycie ćwiczeń. Utrwaleniu struktur gramatycznych służyć mają animacje gramatyczne, które wykorzystują technikę „odwróconej klasy”.

Poza standardowymi założeniami podręcznika do nauki języka obcego, w Vision znajdziemy lekcje Life Skills, które mają przygotować uczniów do podejmowania wyzwań, a także strategie do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia.

Zeszyt ćwiczeń dostępny jest także w wersji cyfrowej (e-Workbook).

Komplety podręczników i ćwiczeń Vision do kupienia od ręki w księgarni Bookcity:

Vision 1
Kup Vision 1 w Bookcity
Vision 2
Kup Vision 2 w Bookcity
Vision 3
Kup Vision 3 w Bookcity

Solutions Gold – Oxford University Press

Czteroczęściowy kurs (Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate i Advanced) przeznaczony dla uczniów po gimnazjum i 8-klasowej szkole podstawowej. Jest to nowe wydanie znanej serii, które powstało we współpracy z nauczycielami.

Znajdziemy tu więcej zadań typu maturalnego do nauki struktur leksykalno-gramatycznych oraz powtórki po każdym rozdziale, modele dialogów i listy ze zwrotami, które będą pomocne do tworzenia własnych wypowiedzi.

Nowością są zadania Mediation, które pojawiły się w nowej podstawie programowej.

Komplety podręczników i ćwiczeń Solutions Gold do nabycia w księgarni Bookcity:

Solutions Gold
Pre-Intermediate
Kup Vision 1 w Bookcity
Solutions Gold
Intermediate
Kup Vision 2 w Bookcity
Solutions Gold
Upper-Intermediate
Kup Solutions Gold Upper-Intermediate w Bookcity

Focus (second edition) – Pearson

Focus Second Edition jest nową odsłoną serii Matura Focus. Podręcznik powstał w oparciu o nową podstawę programową dla liceów i techników i w równej mierze kładzie nacisk na rozwój wszystkich umiejętności oraz poprawność językową.

Nowością są cyfrowe rozwiązania, zadania na mówienie w każdej lekcji, duża ilość nagrań audio, autentyczne filmy BBC do każdego rozdziału, które można wykorzystać w wybranym momecie lekcji lub jako osobne lekcje – arkusze do pracy z materiałem video znajdują się w zeszytach ćwiczeń.

Od poziomu 2, w każdym rozdziale podręcznika znalazły się lekcje Use of English oraz dwustronne lekcje rozwijające umiejętnośc pisania.

Komplety podręczników i ćwiczeń Focus do kupienia w księgarni Bookcity:

Focus 1
Kup Focus 1 w Bookcity
Focus 2
Kup Focus 2 w Bookcity
Focus 3
Kup Focus 3 w Bookcity

High Note – Pearson

Ta nowa seria wydawnictwa Pearson składa się z pięciu poziomów i jest przeznaczona dla klas, które mają co najmniej 5 lekcji języka angielskiego w tygodniu.

Podręcznik oferuje rozbudowany program nauki słownictwa i praktycznych umiejętności komunikacji

Materiał z każdego rozdziału wzbogacony jest o autentyczne filmy dokumentalne brytyjskiej grupy medialnej ITN.

Zadania otwarte stanowią ok. 40% treści podręcznika, z czego 20% przypada na wypowiedź pisemną. Utrwaleniu materiału służą tłumaczenia, transformacje, uzupełnianie luk i inne rodzaje zadań, które są elementem egzaminu maturalnego.

Od września 2019 listy słów z podręcznika będzie można ćwiczyć w aplikacji Quizlet.

W tej chwili do serii High Note dostępne w sprzedaży są dwa poziomy – 2 i 3 – komplety podręczników i ćwiczeń do nabycia w księgarni Bookcity:

High Note 2
Kup High Note 2 w Bookcity
High Note 3
Kup High Note 3 w Bookcity

Password Reset – Macmillan

Password Reset to nowe wydanie znanego podręcznika Password.

Uwzględniając wymogi nowej podstawy programowej, wydawnictwo Macmillan przygotowało nowe typy zadań otwartych oraz zadania, które mają zwrócić uwagę na typowe błędy i często mylone wyrazy. Podręcznik od pierwszego poziomu zapoznaje uczniów z różnymi typami zadań maturalnych oraz umożliwa utrwalanie znajomości struktur leksykalno-gramatycznych w formacie egzaminacyjnym.

Słownictwo użyte w podręczniku można ćwiczyć w aplikacji Quizlet.

Materiały kursowe uzupełnione są o dwa rodzaje nagrań wideo: autentyczne filmy The World Today z The Guardian oraz wideo Life Skills. Utrwalenie słownictwa z filmów wspomagają karty pracy.

Password Reset do kupienia w księgarni Bookcity:

Password Reset A2+/B1
Kup Password Reset A2+/B1 w Bookcity

Checkpoint – Macmillan

Czteropoziomowa seria, która systematycznie przygotowuje uczniów do matury podstawowej i rozszerzonej. Kurs daje możliwość utrwalenia szerokiego zakresu słownictwa oraz struktur gramatycznych, które prezentuje w kontekście.

Dłuższe teksty dystępne są również w formacie audio, a słownictwo będzie można utrwalać w aplikacji Quizlet.

Sekcje Integrating Skills służą rozwinięciu różnych umiejętności (np. mediacja językowa i inne umiejętności społeczne), poruszają zagadnienia z dziedziny kultury i technologii.

Materiały kursowe wzbogacone są o nagrania wideo Life Skills.

Podręczniki i ćwiczenia Checkpoint do kupienia w księgarni Bookcity:

Checkpoint A2+/B1
Kup Focus 1 w Bookcity
Checkpoint B1+
Kup Checkpoint B1+ w Bookcity

My Perspectives – Nowa Era

Kurs języka angielskiego, który wykorzystuje znane uczniom aplikacje i skutecznie przygotowuje do nowej matury.

Kilkunastostronicowe rozdziały podzielone są na wyraźnie rozdzielone sekcje (osobne strony): vocabulary, listening, grammar 1, reading, grammar 2, speaking, writing, skills review, grammar reference + grammar practice, wordlist + lexical exercises.

Ciekawym elementem podręcznika są prezentacje TED Talks, które znajdziemy w co drugim rozdziale.

Nagrania do podręcznika dostępne są na stronie internetowej – kody dostępu, również w formie kodów QR, podano w książce. Kody do filmów, nagrań z zeszytu ćwiczeń oraz Matura Bank (dodatkowa aplikacja, gdzie zamieszczono 20 zadań pisemnych typu maturalnego, 5 zestawów próbnych do matury ustnej, nagrania do zadań i informacje dotyczące egzaminu maturalnego) znajdziemy w zeszycie ćwiczeń.

Komplety podręczników i ćwiczeń My Perspectives 1 oraz My Perspectives 2 do nabycia w księgarni Bookcity:

My Perspectives 1
Kup My Perspectives 1 w Bookcity
My Perspectives 2
Kup My Perspectives 2 w Bookcity
Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Postaw nam wirtualną kawę