Nowa, piąta edycja bestsellera English Grammar in Use

Czy ktoś jeszcze nie zna światowego bestsellera, który w 2015 r. obchodził 30 rocznicę obecności na rynku? Z tą pozycją po prostu wstyd nie mieć do czynienia. Można śmiało powiedzieć, że ten podręcznik jest pierwszym wyborem dla osób samodzielnie uczących się języka angielskiego na poziomie B1-B2.

English Grammar in Use 5th edition - Raymond Murphy

Układ stron

Do poznania i poćwiczenia angielskiej gramatyki mamy aż 145 dwustronicowych rozdziałów. Układ książki jest niezmienny od lat – po otwarciu dowolnej strony, na lewej stronie znajdziemy klarowne objaśnienie danego zagadnienia, po prawej natomiast zestaw ćwiczeń do sprawdzenia swojej wiedzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wykonując wybrane ćwiczenie, zawsze wiemy, który element języka ćwiczymy. Przed sprawdzeniem odpowiedzi w załączonym do książki kluczu możemy odwołać się do objaśnień z lewej strony i poprawić ewentualne błędy.

Poniżej przedstawiamy przykładową stronę, omówienie czasu Present Continuous

Grammar in Use - strona 1Grammar in use - strona 2

Co nowego?

W piątym wydaniu zredukowane zostały zadania dotyczące pisania, dzięki czemu większą wagę można przyłożyć do aspektu gramatycznego. Kolejną cechą książki jest nowy wygląd oraz zaktualizowane do czasów współczesnych słownictwo. English Grammar in Use świetnie sprawdza się podczas samodzielnej nauki jak i pracy z klasą.

Na dodatkowych stronach z tyłu książki znajdziemy zebrane w pigułce informacje na temat wybranych zagadnień, np. regularnych i nieregularnych czasowników (jest i tabela), sposobów wyrażania przyszłości, różnic między brytyjską i amerykańską odmianą, a także dodatkowe ćwiczenia i test. Po wykonaniu go dowiemy się, jakie są nasze słabe strony i do których rozdziałów powinniśmy się w związku z tym udać.

E-book

Idąc z duchem czasu, wydawnictwo udostępniło tę pozycję w formie e-booka. Wystarczy skorzystać z dołączonego do książki kodu.

Najnowsze wydanie uzupełniono o wkładkę z listą terminów gramatycznych, która odsyła do konkretnych rozdziałów książki.

Gdzie kupić?

Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni językowej Bookcity.

Kup English Grammar In Use w Bookcity

Twoja opinia

Jeśli uczyliście się z któregoś z wydań English Grammar in Use napiszcie w komentarzach poniżej, jaka jest Wasza opinia o tym tytule.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Komentarze (1)

Pod względem merytorycznym podręcznik jest świetny tak samo jak poprzednie wydanie, natomiast jeśli chodzi o walory fizyczne to niestety jest słabo. Papier jest śliski i źle się po nim pisze ołówkiem i niestety równie źle się ten ołówek wymazuje w przypadku popełnienia błędu. Strona cambridge na której dostępny jest ebook oraz aplikacja mobilna na której teoretycznie można (teoretycznie, bo w praktyce nie działa) korzystać z ebooka również nie zachwyca. Pomimo, że kupiłem i dalej posiadam ten podręcznik to wolę korzystać z "nieoficjalnej" wersji pdf znalezionej w internecie.

Postaw nam wirtualną kawę